RSS
Dabar yra Šeš Kov 25, 2017 10:44:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Sek Spa 28, 2012 19:57:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Geg 02, 2006 13:30:30
Pranešimai: 16
Stilius: All round
Nepradėsiu diksusijos, kas yra KM, ar važiuoti degant raudonam signalui ir t.t. Visa tai trumpai ir gražiai išnagrinėta angliškame wiki puslapyje http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_Mass.
Aš pats nuolat dalyvavau KM, kadangi man dviratis - pagrindinė susisiekimo priemone Vilniuje. Tikiu, kad KM - priemonė atkreipti valdžios, policijos ir vairuotojų dėmesį į dviratininkams kylančias problemas, kurias visi puikiai žino, bet niekas nesprendžia.
Visi nuolatiniai KM dalyviai tikriausiai prisimena liepos KM ir „šlavėjų“ debiutą. Mandagus bet įkyrus reikalavimas važiuoti viena eile bei kiti jų veiksmai ne vienam sukėlė mintį, kad policininkai išlipo iš automobilių ir sėdo ant dviračių, siekdami „įvesti tvarką“, kas jiems labai rūpėjo nuo pat KM pradžios Vilniuje 2005 metais (žr. http://lt.wikipedia.org/wiki/Kritin%C4%97_Mas%C4%97_(akcija) ). Tuo pačiu metu prasidėjo kiti keisti dalykai - vidutinis kolonos greitis išaugo vos ne dvigubai, vietoj įprastinių maršrutų pradėtom važinėti pro Valakampių tiltą (čia leistinas greitis 70 o realus 80+), ir Santariškių kalnais, kur didžioji dalis dviračius stūmėsi. Nesuprasi, ar vedlių pareigas perėmęs jaunimas neskiria varžybų nuo pasivažinėjimo, ar tai tų pačių Jaunųjų Policijos Draugų destruktyvūs veiksmai.
Šiaip ar taip tokie veiksmai davė vaisių. Jau rugsėjo mėn. tesusirinko 150 -200 dalyvių. Pravažiavę Gedimino prospektu ir kirtę Kęstučio gatvę Žvėryne „vadovai“ įprastiniu +20 km/h greičiu nuvarė per pėsčiųjų tiltą į Vingio parką. Kadangi pravažiavimas ten tik po vieną, kilo bardakas. Toliau kolona važiavo link estrados, apsuko 2 ar 3 ratus apie pievą ir prasidėjus lietučiui Čiurlionio ir Kalinausko gatvėmis grįžo į aikštę. „Akcija“ truko apie pusvalandį.
Užvakar susirinko lygiai 24 dalyviai, visi maždaug dvigubai jaunesni už autorių. Važiavau gale šalia 4 panelių, kurioms tempas buvo aiškiai per didelis. Prie Lukiškių aikštės pasivijau vadovus, paprašiau sulėtinti, bet pro Seimelį pravažiavom įprastiniu 20 km/h greičiu. Nesinori būti senu bambekliu, todėl kai kolona vėl pasuko į Vingio parką, supratau, kad mums nepakeliui.
Kyla tik vienas klausimas. Jeigu dalyviai stengiasi netrukdyti eismui, kam tuomet iš viso važinėti gatvėmis. Gal perkelti susitikimo vietą iš Katedros aikštės į Vingio parką prie estrados ir ramiai bei saugiai sukti ratus aplink pievelę.

Aišku, gaila, kad KM protesto akcija virsta beprasmiu pasivažinėjimu dviračių takais, tačiau nematau jokių galimybių vienas pakeisti įvykių eigą, todėl klausiu: ar tikrai KM Vilniuje mirė?

P.S. Visiems, kas mano kad Vilniaus valdžia rūpinasi dviratininkais ir kad KM atgyveno, siūlau apsilankyti
http://www.vilnius.lt/index.php?769090152
ir pažiūrėti, kiek darbų buvo atlikta per beveik 8 metus

Tai tiek, saugių gatvių ir gerų orų visiems.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Sek Spa 28, 2012 20:14:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Geg 12, 2010 0:45:05
Pranešimai: 2403
Stilius: None
Ar KM miršta? Principe taip.

Prisipažinsiu, kad nevažiavau nė vienoj KM su šlavėjais. Jų debiute nebuvau, nes turėjau kitų reikalų. O vėliau pasiklausius pasakojimų kažkaip vis mažiau traukdavo penktadienio vakare į Katedros pusę. Bet manau dabar ne laikas pilstyt iš tuščio į kiaurą senai apkalbėtomis temomis. Tiems, kas nori KM kaip anais gerais laikais, kai dar buvom jauni :mrgreen: , siūlau užsistatyt priminimą kovo mėnesio viduriui. Tuomet apsitart taktiką, surinkti daugiau žmonių nei šlavėjų ir padaryti tvarką KM - sumažinti greitį, parinkti tvarkingą maršrutą ir, nepadarant gatvėse didelės betvarkės, važiuoti saugiai. Šlavėjų "saugumo" neužskaitau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Sek Spa 28, 2012 20:59:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Kov 06, 2010 18:25:10
Pranešimai: 671
Miestas: Vilnius
Stilius: Road
Tokiam dalyke manau ir turi kilti nesusipratimų ir skirtingų požiūrių - čia nėra atsakingų asmenų, kurie turėtų rūpintis ir gerinti tvarką, taisyklės yra, bet už jų nesilaikymą čia juk nebaudžiama.
Kai atvažiuoji į maratoną, žinai, kur važiuosi, kaip važiuosi, o KM - tiesiog kažkokia protestavimo akcija :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Sek Spa 28, 2012 21:27:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Rgs 09, 2010 19:54:48
Pranešimai: 101
Stilius: XC
Sveiki, nenoriu cia pyktis ar ka bet buvau vienas is ,,tu kurie organizuoja ir kazka galvoja''. Kodel pvz tik forume yra kalbama apie permainas greicio , marsruto saugomo atzvilgiu. Kai per KM pradzia sustojame prie sviesoforo pajudeti nuo katedros prospekto link neisgirstu nei vien pasiulymu kur vaziuoti, jokiu skundu kad per greit, kodel tokie zmones patys nesiima organizuoti sio renginio jei jau turi tiek daug ideju kaip ji galima butu pagerinti. Prasome, kolonos priekyje yra daug laisvos vietos - atvykite ir parodykite kaip reikia organizuoti Kritine Mase.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Sek Spa 28, 2012 21:50:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Bir 22, 2007 0:13:11
Pranešimai: 1338
Miestas: Kaunas
Stilius: All round
Masania LT rašė:
... organizuoti Kritine Mase.

Va čia ir yra esminė klaida. KM niekas neorganizuoja ir jai nevadovauja. Priešingu atveju ji nebebus KM:
Critical Mass has a decentralized (rather than hierarchical) structure. Critical Mass is sometimes called an "organized coincidence", with no leadership or membership. The routes of some rides are decided spontaneously by whoever is currently at the front of the ride ...
Ir dar vienas dalykas - jei jau apsiimate KM organizuoti, tada turite prisiimti ir atsakomybę už visos KM veiksmus (kaip organizatoriai). Pagalvokite ...

_________________
Darius
Parduodu įvairias naujas stabdžių kaladėles (diskiniams, V-brake, plento stabdžiams) - atnaujintas asortimentas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Sek Spa 28, 2012 22:34:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Geg 04, 2009 15:49:03
Pranešimai: 1500
Miestas: Vilnius
Stilius: XC
Kai tik atsikrausčiau į Vilnių gyventi ir pradėjau važinėti dviračiu. Sužinojęs apie kritinę masę, nuvažiavau į ja. Esu tris kartus nuvažiavęs. Pirmi du kartai patiko, po trečio karto supratau, kad gal geriau į mišką nuvažiuosiu ir ten tą laiką praleisiu, nei kad važiuosiu visiškam bardake ir nervuosiuos. Po kokių gerų, keturių metų, sakau reikia bamėginti KM sudalyvauti. Spėkit kiek pavažiavau? Ogi iki seimo, ir tada savais keliais. Įdomu kaip kituose Europos didmesčiuose tas reikalas praeina.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Ant Spa 30, 2012 12:00:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Bir 08, 2006 10:40:58
Pranešimai: 940
Miestas: Vilnius
Stilius: Commuting
Labai įdomu pasidarę, kas ten tokie. Atvažiuosiu lapkriti, gal net išdrįsiu pakviest alaus ir pabendraut su "šlovejais". :] nu ir dabar jau kaip ir paprastiems dviratininkams baigeisi sezonas, tai į KM atvažiuoja tik "ypatingi" dviratininkai. Bet jeigu pavasari butu tokia pat tvarka, kaip jūsų žodžiais yra dabar, aš prisidėčiau prie kompanijos kure norėtu gražinti KM į tokia kokia buvo.

_________________
Zizn odna - vjebi govna!!!
Dviračio rakinimo technika pagal Tuzika


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Šeš Lap 10, 2012 0:11:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Geg 02, 2006 13:30:30
Pranešimai: 16
Stilius: All round
Dar kartą norėjau žmogui parodyti žemėlapį iš pirmojo posto, žiūriu jau ištrintas, meta į pagrindinį puslapį. Su kuo ir sveikinu Zuoką. Žemėlapį ištrinti lengviau negu dviračių takus nutiesti. Visa bėda, kad kažkada jį užsiseivinau, tai jei kam nors prireiktų - kreipkitės asmeniškai, atsiųsiu.
O Kol kas kitas linkas (įdomu kada šitą ištrins :)):
http://old.vilnius.lt/newvilniusweb/index.php/50/?itemID=511


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: KM Vilniuje mirė?
StandartinėParašytas: Tre Gru 26, 2012 15:14:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Spa 04, 2008 19:47:37
Pranešimai: 441
Miestas: Vilnius
Stilius: Commuting
Šito linko gal neištrins, nes puslapis nebekeičiamas.
O 28 dieną gal ir atvažiuosiu į KM, nes matau, kad ne man vienam šlavėjų vadovavimas nepatiko, tai gal mažame būrelyje bus lengviau koordinuoti veiksmus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007