Turistinio dviračio pirkimas

Čia diskutuoja kelionių megėjai

Turistinio dviračio pirkimas

Standartinė c0ba » Ant Sau 08, 2019 14:15:34

Laba diena, LTRiders!
Subrendau įsigyti sau pirmą gerą dviratį gyvenime. Su juo planuoju 3 dideles keliones per artimiausius 2 metus. Pirma bus aplink Lietuvą palei sienas ~ 1500km, antra Skandinavijos šalyse ir trečia Gruzijoje, Svanetijos regione. Visos 3 keliones labai skyriasi viena nuo kitos, kaip kelio danga taip ir sunkumo lygiu.
Paskutines mano keliones buvo ~ 500-800km Lietuvoje ir Baltijos šalyse kur mano geriausiu draugu buvo labai prastos būkles senas kalnų dviratis scott neatitinkantis mano ūgiui.
Turiu dviračiui ~1200eu, mano ūgis 189cm, svoris ~92kg. Gal galetumėte patarti kokį dviratį šioje kainų kategorijoje?
c0ba

Stilius: Turizmas

Re: Turistinio dviračio pirkimas

Standartinė evaldukas » Ant Vas 12, 2019 13:02:59

Pradžiai siulau pasidomėti papildomai savarankiškai ir suprasti pačiam (nes čia mano galva grynai asmeninio pasirinkimo ir prioritetų reikalas) ties vietom - ar nori 28 ar 29, ar nori tiesaus vairo ar plentinio, ar labiau bikepacking tašes ar tradicinės ant bagažinės ir pan. Kai žinosi atsakymus, tada labai susiaurinsi paieškos ratą ir galėsi koncentruotis konkrečiau :)
"If I stopped lying I'd just disappoint you"
"for people with bad characters there is no place in this sport" - J.Voigt
Vartotojo avataras
evaldukas

Stilius: Road

Standartinė 07429W2 » Ket Vas 14, 2019 11:33:53

Esu mynęs ir aplink Lietuvą ir Salartvelo Svanetijoje. Svanetijoje prieš 4 metus dar tada myniau su plentinio tipo turistiniu. Tai kalnų keliukais buvo reikalų. Pernai irgi buvau Sakartvele, Tušetijos regijone. Tai myniau su 29er tipo turistiniu. Tai plačios padangos labai daug duoda konforto. O plente ne tiek jau daug atima greiičio lyginant su siaurom turistinėm. Jei dar nieko neturi (tašių, palapinės, kilimėlio ir pan.) tai bent aš dabar geriau komplektuočiaus bikepacking tipo setupą. Nes tiek kalnuose žymiau geriau mint, tiek žymiai lengvesnis gaunasi. Minusas, kad mažiau visko reik imt. Nors gal tai nėra minusas. :)
Vartotojo avataras
07429W2

Stilius: All round

Standartinė evaldukas » Ket Kov 07, 2019 23:00:23

07429W2 rašė:Minusas, kad mažiau visko reik imt. Nors gal tai nėra minusas. :)

Pliusas, nes išmoksti palikti tik būtinus daiktus ir neturi nieko nereikalingo :)
"If I stopped lying I'd just disappoint you"
"for people with bad characters there is no place in this sport" - J.Voigt
Vartotojo avataras
evaldukas

Stilius: Road

Standartinė c0ba » Pir Kov 11, 2019 22:09:09

Ačiū už atsilepimus.
28'-29' neturiu prioritetų. Puse gyvenimo su 26' vazineju tai priprasiu prie betkurio. Del pomegiu, vairas tik avinas ir geriau su issuktomis į šoną rankenomis. Pagal ergonomiką ir planuojamą naudojimą norėčiau turistinį dviratį su MTB rėmu. Labai patinka bombtrack beyond serijos dviračiai, bet kaina kandžiojasi ir už tokią komplektaciją nelabai apsimoka. Bikepacking manau ne variantas, nes į keliones reikia daug filmavimo technikos vežti. Daugiau galvoju apie plieninį su bent jau priekine bagažine.
c0ba

Standartinė valgykitmorkas » Pir Bal 15, 2019 16:44:33

Man tai va šitas puslapis padėjo išsirinkt :-): https://www.cyclingabout.com/. Visokiausių blogų ir videoblogų matęs, bet tokios koncentruotos info, kur faktiškai viename sąraše gali beveik visus rimtus turistinius / touringo modelius rasti nemačiau. Turistaudavau anksčiau su 28 colių 40mm padangom su "piguške" Gitane, su tinkama bagažine sukomplektuotu. Naujas pirkinys gavosi 27,5 colių su 50mm padangom :-). Bet čia detalės, iš esmės kaip sakė, svarbu suformuoti ko labiau nori, ar aš sakyčiau kokios mados labiau vaikytis. 29 ar 27.5 coliai sakyčiau tada kai daugiau prastų kelių, žvyro, akmenų. Paties ūgis kadangi didelis, tai 29'tukas irgi sueis. O šiaip 28 coliai man vistiek smagiausiai rieda. 27.5 ėmiau dėl tvirtumo, ir dėl privalumų su platesnėm padangom ant minkšto smėlio, kas neretai pasitaiko turistaujant miškų keliukais per pušynus. Aš daug skaičiau ir daug svėriau, ir nors gravelistų judėjimas bei backpackingas ant bangos dabar, nutariau likti prie klasikos, nes būtinai norėjau vidinių pavarų ir diržo vietoj grandinės, ko graveluose dar nėra, o gal ir nelogiška. Kas dėl vairo, tai avino niekada nemėgau, nes man labiau primtina statesnė pozicija, bet man patiko šito bičiuko, kur nuorodoj pasirinkimas kompromisinis vairas https://www.cyclingabout.com/velo-orange-crazy-bar-review/. Pats tokio norėčiau, bet kolkas važinėju originaliu vairu, bet tikriausiai ateity keisiu į mano minėtą, tik nėra paprasta prieš tai kur nors išbandyti.
valgykitmorkas

Standartinė valgykitmorkas » Pir Bal 15, 2019 17:24:02

valgykitmorkas rašė:... bei backpackingas ant bangos dabar, ...
norėjau pasakyti bikepackingas :-). Klausimas, ar yra jau koks nors grynai lietuviškas terminas "bikepackingui"?
valgykitmorkas

Standartinė c0ba » Pir Bal 15, 2019 19:52:06

bicycletouringpro.com
cyclingabout.com
bikepacking.com

Trys tinklapiai kuriuos nuo a iki z išnagrinėjau prieš pirkdamas dviratį. Buvau išvykęs į Olandiją ir pagaliau nupirkau dviratį! Iš 3 variantų galimų aš pasirinkau TREK 520 (2019). Labai laimingas ir patenkintas dabar. Ne be istorijų jį gabenau į Lietuvą bet tai priduoda savo šarmo. Yra planuose dar keisti kai kurias komplektacijos dalis pagal save. Pirma ilga kelionė jau ne už kalnų.

valgykitmorkas, kokį Jūs dviratį turite?
c0ba

Standartinė fruktiz » Ant Bal 16, 2019 9:51:02

c0ba rašė:bicycletouringpro.com
cyclingabout.com
bikepacking.com

Trys tinklapiai kuriuos nuo a iki z išnagrinėjau prieš pirkdamas dviratį. Buvau išvykęs į Olandiją ir pagaliau nupirkau dviratį! Iš 3 variantų galimų aš pasirinkau TREK 520 (2019). Labai laimingas ir patenkintas dabar. Ne be istorijų jį gabenau į Lietuvą bet tai priduoda savo šarmo. Yra planuose dar keisti kai kurias komplektacijos dalis pagal save. Pirma ilga kelionė jau ne už kalnų.

valgykitmorkas, kokį Jūs dviratį turite?
Smagus dviratis, pats apie tokį svarsčiau, bet pabijojau, nes nuo mtb būtų per didelis šuolis ir pabijojau, kad nepatika, tai pasirinkau gravel bike, tačiau pastebėjau, kad labai lipo, tai gal kažkada ateityje bus planuose.

Kur keliauti galvoji?

Išsiųsta naudojantis ONEPLUS A5010 Tapatalk 4 Lt
fruktiz

Stilius: None

Standartinė c0ba » Ant Bal 16, 2019 10:09:28

Kur keliauti galvoji?

Pirmame poste surasiau. Iki vasaros kelios keliones 2-3 dienu Lietuvoje, po to vasaros gale 1500 aplink Lietuva, o ten jau Stokholmas-Oslas-Bergenas ir Gruzijoje trevias.
c0ba

Standartinė fruktiz » Ant Bal 16, 2019 10:11:02

c0ba rašė:
Kur keliauti galvoji?

Pirmame poste surasiau. Iki vasaros kelios keliones 2-3 dienu Lietuvoje, po to vasaros gale 1500 aplink Lietuva, o ten jau Stokholmas-Oslas-Bergenas ir Gruzijoje trevias.
Pas mane vasarą planuose irgi aplink Lietuvą arba iki Talino palei pajūrį, o atgal autobusu.

Išsiųsta naudojantis ONEPLUS A5010 Tapatalk 4 Lt
fruktiz

Stilius: None

Standartinė valgykitmorkas » Ant Bal 16, 2019 17:14:05

c0ba rašė:valgykitmorkas, kokį Jūs dviratį turite?

Rose Activa Pro su Rohloff. Pirkau per išpardavimą "Show room" modelį, gavosi apie 20 proc nuolaida nuo standartinio kainoraščio čia jau su pristatymo kaina, kuri nemaža pas juos, bet atvažiuoja pilnas dviratis dėžėje su teisingai pripūstom padangom ir įtemptu diržu :-), vairą tik reikia pasukti 90laipsnių ir pedalus prisukti. sėdi ir važiuoji :-). Buvo planuose pirkti gravel rėmą, gal net titaninį, tada atskirai rohloff ir pačiam susirinkti tokį sportiškesnį turistą / hibridą, bet paskaičiavus atkrito toks variantas, tuo labiau, kad su kiniečiais, titaniniais rėmais, kad tiktų diržui (su išėma rėme) daug reikalų, o ir šiaip dauguma pigesnių standartinių titaninių rėmų yra su trumpokom "chainstay", kas roadistam, gravelistam ir bikepackingui ok, bet klasikiniam touringui nelabai. Plius šimtas reikalų su diskinių stabdžių ir rohloff stebulės tvirtinimu gale. O užsakinėti custom pas kiniečius patirties nebuvo, ir vėl visokie muitai ir t.t. O jeigu žiūrėti titaninius rėmus jau Europoj pardavinėjamus, tai vien touring bike standartinis rėmas (ne custom) kainuoja kaip trys pilnai sukomplektuoti trek 520. Bet čia kiekvienam savo pagal savo sugedimo laipsnį :-). Faktas, tas, kad geriausias dviratis tas, kurį turi kai tau jo reikia . Svarbiausia yra važiuoti, važinėjimo dažnumas nėra proporcingas įsigyto dviračio specifikacijai ir kainai ;-). Tik šiais "gadgetų" laikais sunku nepasiduoti spaudimui įsigyt "ką nors geresnio / krūtesnio", negu prieš tai turėtas ar turimas daiktas :-).
valgykitmorkas

Grįžti į Turizmas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias