Teisingas treniruociu planas-grafikas

Road

Laikina, Perkeliama

Standartinė speedcore » Ket Vas 21, 2013 12:02:43

Metinis treniruočių planas, tai kaip "Giniruojanti ikanomika" stebuklų nebūna. O kas link distancijos ilginimo, tai visų pirma kolegos rekomenduočiau kelti savo , kaip atleto, lygį, o ne stengtis stabdyti progresą . Tokiu būdu adaptuojant lenktynes sau.
www.ultrabike.lt
Vartotojo avataras
speedcore
 
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: Ant Rgs 16, 2008 16:55:29
Stilius: XC

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė martiz » Ket Vas 21, 2013 12:38:43

kodel nediskutuot? juk tam ir yra si tema :)
2x2 weels
Vartotojo avataras
martiz
 
Pranešimai: 789
Užsiregistravo: Ant Geg 04, 2010 20:50:23
Stilius: Road

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Vital » Ket Vas 21, 2013 13:35:35

Aš nekritikuosiu pasirašyto plano, bet sveikinu, kad aiškiai parašytas tikslas - neišplaukti.
Grupinės lenktynės Kaune turi sąitumą - yra svarbus, gana ilgas kalniukas, kel apsisukimai, kur labai sulėtėjama ir reikia vėl įsibėgėti, taigi, tam reikia būti pasirengusiam. Kai lenktynių ilgis pailgėjo, reikia būti pasiruošusiam 2,5 valandos darbo, taigi iki jų būtina arsenale turėti bent 1-2 trijų valandų treniruotes.
Bet šiuo atveju ištvermė mažiausiai svarbus dalykas į kurį reikia koncentruotis - svrabiausia tai, kad teks susidurti su žymiu ritmo kitimu. Taigi, reikės atlaikyti 1-2 min jėgos darbo kylant į kalniuką, toliau 1-2 min. greičio. Tad reikia numatyti priemones rimtesniam tų savybių treniravimui. Mažą bus naudos iš aerobinės išvermės, bet įkalnėje reikės pademonstruoti raumenų ištvermę ir dažnai anaerobiniame (kartai vaidnamame glikolitiniame) režime. Nenoriu nuliūdinti, bet užduotis labai sunki - tai mano manymu sunkiausios pagal profilį Sezono lenktynės ir siūlyčiaus sezono tikslus numatyti vėlesnėse lenktynėse.

Tačiasu jeigu tiklas tik pravažiuoti su viena pagrindinių grupių, Siūlau jau vasarį daryti min 4 treniruotes per savaitę ir įtraukti vieną ne mažiau 2:15val. trukmės treniruotę per savaitę. Laiką slidinėjant galima įskaityti į treniruotės laiką. Mėnesio gale jau ant sataklių daryti nedideles greito pedaliavimo atkarpas - tarkime po 1 min su 1 min pertraukomis iki 4 kartų rinkinį atkarpoje pvz. 2 atkarpas - tokių treniruoučių gali reikėti iki 2-jų savaitėje (tai gali būti trumpiausios savaitės trenriuotės, bet intensyviausios). Tai treniruoja greitį, ir atrodo nenaudinga, bet padės be žalos organizmui pristiakyti prie kovo mėn treniruočių apimties ir intensyvumo padidėjimo. Mano patirtrs man sako, kad Kovo mėnesį į lauką važiuoja tik sportininkai ir entuziastai-maniakai, bet siūlau bent per dvi ilgiausias kovo mėn. treniruotes pasiekti 3 val. trukmę kiekvienoje kur ji bebūtų lauke ar namuose. Trumpiausiose savaitės terniruotėse padaryti jėgos pratimus pvz. 2(3)x3(4) min. jėgos darbo sunkia pavara su 2-3 min pertrauka tarp darbo etapų - galima padaryti 2 tokių rinkinių atkarpas, o mėnesio gale, gal ir tris. Siūlau nepamiršti pedaliažo (greičio). Lauke treniruotis būtų geriau, bet patariu nesušalti.
Balandį teks važiuoti į plentą, nes tisk beveik kiekfviena diena ir čia po pirmosios ramios savaitės plente teks nedelsti ir daryti greičio + jėgos treniruotes, bet atkarpos ir pakartojimai jose turės būti neilgi ir jų nedaug - siūlau tarp pakartojimu daryti ne ilgensius nei pakartojimo trukmė poilsio tarpus. Bent viena trenriuotė per savaitę turėtų būti apie 3 val. ilgio Vienos treniruotės dalį galima paskirti greičiui.
Mėnesio gale greičio galima įgauti Birštono varžybose, po kurių nuamtyti 1-2 dienų poilsį.
Bei vėl jėgos treniruotę. Paskutinę savaitę iki Kauno lekntynių nedaryti sunkių ir jėgos treniruočių - galima apsiriboti greičio treniruote trečiadienį ar ketvirtadinį, po to gerai pailsėti.

Prieš startą reikės pilnaverčio apšlimo nes jeigu "neišplauksi" 1-3 ratų įkalnėje , gali būti ,kad pavyks.

nežianu - tas parašyams užėme na 20 min pietų laiko - kiek jis kainuoja? :) - o kokybė vidutiniškai žema :)
Vartotojo avataras
Vital
 
Pranešimai: 2521
Užsiregistravo: Pen Kov 03, 2006 16:15:35
Miestas: Vilnius
Stilius: None

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė martiz » Ket Vas 21, 2013 14:13:23

dekui uz varga, manau didziaja dali tikrai pritaikysiu :)
dabar kilo pora klausimu:
1) jeigu po savaites treniruociu kai pravaziuotas numatytas valandu kiekis, ir uzdeti pliusai ant visu jegos ir greitejimo pratimu dar lieka siek tiek gyvybes ir nesijaucia "akumu issikrovimo", bei yra laiko minti, kaip geriau ji isnaudot? tiesiog sukant km aerobiniu rezimu, ar jegos pratimai?
2) jeigu jauti kad "seda akumai" ko geriau atsisakyt, jegos pratimu ar ilgesniu distanciju?

P.S. kaip ir minejau tikslas "neisplaukt"
2x2 weels
Vartotojo avataras
martiz
 
Pranešimai: 789
Užsiregistravo: Ant Geg 04, 2010 20:50:23
Stilius: Road

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Vital » Ket Vas 21, 2013 15:05:54

1) jeigu po savaites treniruociu kai pravaziuotas numatytas valandu kiekis, ir uzdeti pliusai ant visu jegos ir greitejimo pratimu dar lieka siek tiek gyvybes ir nesijaucia "akumu issikrovimo", bei yra laiko minti, kaip geriau ji isnaudot? tiesiog sukant km aerobiniu rezimu, ar jegos pratimai?
Jeigu tai ne poilsiui skirta savaitė, tai reiškia, kad krūvis buvo per mažas - motyvacija, padryti dar, noras daryti darbus po treniruotės yra to požymis. Tai nėra gerai, nes gali būti nepasiektas krūvis, skatinantis organizmą adaptuotis, nežiūrint į tai, kad adaptacija vis tiek įvyks, ji bus ne tokia reikšminga, kokios tikėtąsi. Ką daryti? - jeigu tai ne bazės ar poilsio savaitė, padidinčiau paskutinės treniruotės prieš poilsio dieną intensyvumą, bet ne apimtį - padaryčiau papildomą atkarpą jėgos arba greičio, išvažiuočiaus į treniruotę poilsiui skirtą dieną nukeldamas rytdienai. Intensyvių treniruočių metodika sako, kad reikia daryti pakartojimus numatytoje atkarpoje tol, kol paskutinio pakartojimo negali atlikti reikiamu intensyvumu, tačiau jeigu naudojiesi kalsikine metodika tuo vadovaudamasis gali persistengti, nes mūsų ne tik mėgėjai, bet ir pažengę sportininkai neturi kuo objektyviai išmatuoti intensyvumo ir laiku identifikuoti pervargimo.
2) jeigu jauti kad "sėda akumai" ko geriau atsisakyt, jegos pratimu ar ilgesniu distanciju?

Žintote, norėčiau tikslenių apibūdinimų, negu "sėda akumai".
Jeigu jautiesi pavargęs ir nepakankamai pailsėjęs po sunkios jėgos ar greičio treniruotės - reikia iš vis atsisakyti terniruotės ir padaryti poilsio dieną, prireikus - net dvi. Ypač jeigu esi nepatyręs ir nežinai savo organizmo ir reakcijos greičio.
Jeigu tokia problema pasireiškia bazės periodo metu, matyt tai nuo per igų disatnciju ar taip vadinamo sukaupto nuovargio - reikai daryti poilsio dieną.
Siūloma neilginti treniruotės trukmės daugiau nei 10-15 proc. per savaitę, tačiau tokia taisyklė eksponentinė. Jei pradedi nuo 40 min. treniruotės, galima ilginti ir po 20-30 procc, Bet pasiekus 120 min, geriau likti prie konservatyvesnių skaičių 10-15, bet jeigu tu sporte >5-6 metai galima elgis ir greičiau svarbu pažinti save.
Būna atvejų, kad jautiesi pavargęs, bet dėl grafiko reikia bandyti išvažiouti į treniruotę būtent šiandien (žadamas blogas oras, turi išvykti su šeima ir pan...).
Tuomet verta pabandyti pardėti intensyvią trumpą treniruotę, pabandyti atlikti planuotus pirmus du pakartojimus numatytoje atkarpoje ir jeigu viskas gerai - "įsijungi", sugebi laikyti intensyvumą - tęsti ir užbaigti. Jeigu po 2 pakartojimų - nieko gero - gerai atvėsus grįžti namo, ir kitą ryta pasidaryti poilsio dieną, prireikus 2-i. Nematau prasmės jaučiant nuovargį daryti ištvermės treniruotę.

Kitas dalykas, kai neproporcingai nusilpsti (su kojų drebėjimu, visiška apatija) ilgos treniruotės pabaigoje - tas lūžio taškas būna gana staigus - tai Badavimo požimis, - skubia reikia gelbėti situaciją - Snikeris, šokoladas, kiti didžiai kaloringi produktai su gausiu skysčio kiekiu padeda, nors kartais gauni skrandžio problemą - to reikia skubiai ir daug, bet gali būti, kad gerai pavalgęs po tokios treniruotės kitą dieną galėsi treniruotis pilnavertiškai.
Juokauju, kad jeigu dar niekda nesi pajutęs badavimo (to jausmo su niekuo nesupaniosi - toks jautiesi bejėgiškas) - vadinasi dar nesi pilnavertis dviratininkas :).
Vartotojo avataras
Vital
 
Pranešimai: 2521
Užsiregistravo: Pen Kov 03, 2006 16:15:35
Miestas: Vilnius
Stilius: None

Re: Kauno dviračių maratonas 2013

Standartinė Deivux » Ket Vas 21, 2013 15:28:41

perkelkit ir tai :) -
as pasikartosiu - planu pilnas internetas , o va po klausimo ka daryt jei dar lieka batareiku ar ka daryt jei jauchiuosi per daug ishsunkes.. plane tai juk neparashyta ? apie tai ir kalbu kad plana atsispausdint galima, tik ko jis vertas jei negalesi jo laikytis arba perejes ji jausiesis taip lyg galetum po dvi trenkes varyt tokiu planu ... todel ir sakau planas turi buti ASMENINIS, darbas ASMENINIS o ne te tau te tau ir visi patenkinti ;) stebuklu nebuna, jei taip butu tai visi butu vienodai kieti , treneriu nereiktu, ir nebutu 10 skirtingu metodiku ;) butu tiesiog planas ir visi treniruotusi rezultatyviai ;)
Vartotojo avataras
Deivux
 
Pranešimai: 4151
Užsiregistravo: Tre Lie 16, 2008 10:42:08
Miestas: Vilnius
Stilius: Road

Re: Kauno dviračių maratonas 2013

Standartinė jurkas » Ket Vas 21, 2013 15:52:53

Kankina ir mane klausimai apie treniruočių planus, pasiruošimą ir t.t. Esu mėgėjas ir dabar mąstau, kas geriau? Mėgėjui turėti "kažkokį" (paruoštą, iš interneto ir pan.) planą ar jo neturėti, "treniruotis" pagal savo supratimą ir paskui važiuoti į varžybas?
Vartotojo avataras
jurkas
 
Pranešimai: 101
Užsiregistravo: Pir Rgp 09, 2010 17:13:14
Stilius: XC

Re: Kauno dviračių maratonas 2013

Standartinė Orientacininkas » Ket Vas 21, 2013 15:53:57

Pilnai sutinku su Deivux dėl visko ką parašė. Todėl aš ir dariau seminarą, kad galėčiau asmeniškai pasikalbėti su žmonėmis. Praėjusį kartą dalyvavo vienas žmogus iš Vilniaus. Praleidom apie 4 val. pasikalbėjom pasiaiškinom. Ateis sezonas pasižiūrėsim kas gavosi, ką reikės daryti toliau.
O pradžia vistiek turi būti vienoda reikia susitikti, pasikalbėti, išsiaiškinti......
www.raidas.lt
Nuomoju baidares tel. 865770094 ....Dviratininkams su nuolaida....
Vartotojo avataras
Orientacininkas
 
Pranešimai: 320
Užsiregistravo: Pen Gru 23, 2005 20:54:19
Miestas: Kaunas

Re: Kauno dviračių maratonas 2013

Standartinė Deivux » Ket Vas 21, 2013 16:01:49

arba tamsta turi daug laiko arba sukuri zmonems iliuzijas :) , kalbu apie tai kad pasikalbesi taip .. duosi plana - taip, o kas paskui ? kai jie prades skambint ? sakyt man per lengva, man sunku, man shian neina koja, negalejau net 4iu atkarpu prasukt, as shian sukau vietoj 5iu 6ias ir dar galejau .. ka daryt ryt ? , Ka tada ? :) sakysi sorry , neturiu laiko su jumis visais dirbt ? nes tai darbas , sunkus pastovus darbas ;) su kiekvienu individualiai , baze surinkt galima parashyt kiek nori plano , o kas po to ? galima dirbt kaip Vitalis aprashe bet pvz as manau kad atkarpas po 1 min sukt tai yra vienas , kitas - reikia atkarpu po 20min, dar reikia "paskraidyt" paskui mashina/motoroleri ir t.t. bet chia jau individualu ;) todel mano supratimu arba apsiimti reikia ir dirbti pastoviai arba tada pasakyti - zmones galim per seminara padaryti plana , bet jis tiks tik isivazhiavimui, o ne varzhyboms ;) taip kad isivertink ir tai :) kai prades visi skambint ir prasyt korekciju, turesi zhinot ka jis valge, kaip miegojo, ar nepervargo darbe, o gal lengva snargli pagavo todel nesisuka koja .. ar dar kas ;) viskas susiveda i labai paprastus kasdieniu dalykus ;)

nemokamas tik suris pelekautuose !!!

Faktas vienas - mes manau jau pribrendom prie treneriu/zmoniu suprantanchiu treniruotes ir planus ;) tik klausimas kur ju gauti :)
Vartotojo avataras
Deivux
 
Pranešimai: 4151
Užsiregistravo: Tre Lie 16, 2008 10:42:08
Miestas: Vilnius
Stilius: Road

Re: Kauno dviračių maratonas 2013

Standartinė Marius » Ket Vas 21, 2013 16:04:35

jurkas rašė:Kankina ir mane klausimai apie treniruočių planus, pasiruošimą ir t.t. Esu mėgėjas ir dabar mąstau, kas geriau? Mėgėjui turėti "kažkokį" (paruoštą, iš interneto ir pan.) planą ar jo neturėti, "treniruotis" pagal savo supratimą ir paskui važiuoti į varžybas?

Žiūrint, koks tas "savo supratimas" - reikalingos bazinės žinios apie treniravimosi principus. Nes antraip jau geriau universalus planelis, nei pagal savo supratimą daryti ilgas darbines treniruotes likus dienai iki varžybų ;)
Vartotojo avataras
Marius
 
Pranešimai: 3753
Užsiregistravo: Tre Kov 30, 2005 0:45:37
Miestas: Vilnius
Stilius: XC

Re: Kauno dviračių maratonas 2013

Standartinė Deivux » Ket Vas 21, 2013 16:35:27

Mariau, zinau kas taip daro ir jam padeda ;)
Vartotojo avataras
Deivux
 
Pranešimai: 4151
Užsiregistravo: Tre Lie 16, 2008 10:42:08
Miestas: Vilnius
Stilius: Road

Re: Kauno dviračių maratonas 2013

Standartinė LinasV » Ket Vas 21, 2013 16:40:25

Deivux rašė:Faktas vienas - mes manau jau pribrendom prie treneriu/zmoniu suprantanchiu treniruotes ir planus ;) tik klausimas kur ju gauti :)

Klausimas - kiek žmonių pasiruošę mokėti už tokias žinias ir darbą? Manau, ir pas mus atsirastų kas sugeba naudingai reguliariai patarti ir dirbti su rimtais mėgėjais - pagal tinkamas sąlygas.
Internete galima susirasti daug online dviračių trenerių, jei gali jiems sumokėti, sugebi su jais bendrauti angliškai ir pasinaudoti jų patarimais. Vakaruose tai jau senai normali praktika siekiantiems tikslų mėgėjams. Ne vienas suprato, kad geras treneris ir kokybiškos treniruotės naudingiau už naują karboninį rėmą ;-)

Bet koks normalus treniruočių planas ir struktūra (net "paruoštukas" iš interneto) yra geriau už šūdo malimą. Kaip ir bet koks važinėjimas dviračiu geriau už gulėjimą ant sofos prie TV ;-)
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Tamsos_generatorius » Ant Kov 12, 2013 16:40:01

Gal kas turi J. Skernevičiaus knygą "Ištvermės ugdymas"?
Tamsos_generatorius
 
Pranešimai: 87
Užsiregistravo: Ant Rgp 10, 2010 22:14:31
Miestas: Kaunas
Stilius: Road

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Remigijus1 » Pen Kov 29, 2013 15:23:33

Sveiki,

Gal galit pagelbėti. Išties aktualu, o literatūroje ir forume nerandu. Mindamas staklėse šiemet buvau susirinkęs neblogą bazę. Deja, liga privertė pamiršti dviratį. Įdomu, kaip po dviejų-trijų savaičių pertraukos galima "atstatinėti" buvusį įdirbį.
Dėkui.
Remigijus1
 
Pranešimai: 62
Užsiregistravo: Pir Lie 27, 2009 20:18:05
Stilius: None

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Deivux » Pen Kov 29, 2013 16:26:22

Dvi ar trys savaites nieko labai is esmes nepakeis ;) , bet esminis dalykas yra kitas - staklese surinkti km neieina i taip visu vadinama "BAZE", t.y. baze renkama lauke , esant naturaliam pasipriesinimui (vejas, kalnas, pakalne ir t.t.) taigi sveikintina tai kad visa zhiema praleista ne veltui ant stakliu t.y. lavinosi kiti dalykai , kaip sirdis, krauhjagysliu sistema, kvepavimas, o baze pradek rinkti lauke kaip tik orai leis ;)
Vartotojo avataras
Deivux
 
Pranešimai: 4151
Užsiregistravo: Tre Lie 16, 2008 10:42:08
Miestas: Vilnius
Stilius: Road

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė LinasV » Pen Kov 29, 2013 17:09:28

Mano trys centai. Nuo ligos ir gydymo sėdo imuninė sistema, organizmas nusilpo, todėl vėl pradėk važinėti mažesniu krūviu ir po truputį jį didinsi pagal savo tikslus ir savijautą.

Nenorėčiau sutikti su Deivux, kad bazė privalomai renkama lauke. Ta bazė man atrodo kartais mistifikuojama kalbose. Iš tiesų tai yra bazinių (esminių)treniruočių laikotarpis, kurio metu treniruojamos pagrindinės tai sporto šakai (dviračiams) reikalingos savybės, kad paruošti organizmą sunkių treniruočių (pasirengimo varžyboms) ir intensyvių varžybų laikotarpiui. Tai gali būti lauke, ant staklių, derinant dviračio ir kitų sporto šakų, bendro fizinio pasirengimo užsiėmimus. Dviračių sportas yra ištvermės sporto šaka, tai bazinės savybės yra ištvermė [pagrindas], greitis, jėga. Šios savybės ir treniruojamos taip vadinamos "bazės" metu. Šaltuoju laikotarpiu Lietuvoje nėra dviračių varžybų, todėl galima organizuotis ilgą treniruočių periodą, kur skirti dėmesį visoms šioms savybės ir kurį mes vadiname "baze". Tam verta skirti mažiausiai 12 savaičių ar net ilgiau, priklausomai nuo asmeninės fizinės būklės ir savo tikslų. Ant bazinių savybių toliau ugdomos varžyboms reikalingos savybės: galia [greitis+jėga], jėgos ištvermė[ilgai sunkiai minti, ypač MTB], greičio ištvermė [ilgai greitai minti], varžybų taktika (su komandos draugais ar grupės pasivažinėjime). Protingas žmogus turėtų įvertinti silpniausias savo savybes ir skirti didesnį dėmesį jų ugdymui.
Mūsų žiemomis daug treniruočių tenka atlikti ant staklių. Bet ištvermės ugdymui (2-4 valandos važiavimo aerobinės ištvermės tempu) ant staklių daug kam yra nuobodu ir nepakeliama. Lauke tikrai smagiau. Jėgą, greitį, galią visai neblogai galima ugdyti ant staklių.
Po bazės vis tiek reikia padirbėti lauke, kad įprasti važiuoti natūraliomis sąlygomis. Tai gali būti ir pasiruošimo varžyboms laikotarpis. Galiausiai minti gryname ore yra smagu, turbūt todėl mes mėgstame važinėjimą dviračiais ir dažnas miname ištisus metus.

Kitas dalykas, kokius reikalavimus sau kelia ambicingi mėgėjai, taikantys į aukštas vietas (pvz. Deivux) ir kuklūs mėgėjai, norintys gerai jaustis varžybų metu ir nebūti paskutiniai. Bazinės, pasirengimo varžyboms treniruotės, intensyvumas ir kt. jiems tikrai skiriasi ;-) Jei gerą sportinę formą norima pasiekti ankstyvoms sezono varžyboms, bazinės treniruotės pradedamos žiemą ar net vėlyvą rudenį. Jei taikomasi į liepos-rugpjūčio mėn ir žiemą tinginiaujama, taip vadinama bazė pradedama rinkti pavasarį (ilgi vidutinio tempo pasivažinėjimai kai atšyla). Treti išvis nepaiso patarimų ir tiesiai nuo sofos puola į varžybų sūkurį. Kurie apdovanoti gerais genais, greitai teigiamai reaguoja į krūvį, organizmas greitai adaptuojasi ir nepersitempia - žiūrėk ir neblogai pasirodo. Kitam gi reikia įdėti daug darbo ir prakaito, kad pasiekti panašius rezultatus per ilgesnį laiką.
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Marius » Pen Kov 29, 2013 18:21:36

Puikus Lino pranešimas! Aš laikausi principo, kad po dviejų savaičių pertraukos reikėtų treniruočių cikle "grįžti" vieną mėnesį "atgal" - t.y. treniruotės turėtų būti tokios, kokias darėte daugiau nei mėnesis iki ligos.
Vartotojo avataras
Marius
 
Pranešimai: 3753
Užsiregistravo: Tre Kov 30, 2005 0:45:37
Miestas: Vilnius
Stilius: XC

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Deivux » Pen Kov 29, 2013 18:41:42

Visishkai sutinku su Linu ir Mariumi, teisiog skirtingos BAZIU reiksmes :) , mano supratimu BAZE tai nera ziemos sportas (vaikschiojimai, begiojimai, stakles, svoriai ir etc.) "BAZE" kaip pavadinimas konkreciai tarp dviratininku, tai vadinama kilometrais surinktais plente (pirmi keli tukstanciai km po zhiemos), be kuriu nepradedamos spec treniruotes, t.y. atkarpos, jegai greichiu ir kitokios ;), nekalbant apie dalyvavima varzhybose.
Taigi gryztant prie klausimo ;) mink kaip mynes ir viskas per kelias savites sugrys ;) na ir gal nereikia zhiuret taip toli atgal kaip 1 menuo ;)
Vartotojo avataras
Deivux
 
Pranešimai: 4151
Užsiregistravo: Tre Lie 16, 2008 10:42:08
Miestas: Vilnius
Stilius: Road

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Vital » Šeš Kov 30, 2013 23:08:21

Remigiju1 paguosiu, kad susirgus kovo men. labai galima nekeisti metų planų, nebent akcentai buvo dedami sezono pradžiai. Taigi vadovaukis Mariaus patarimu, kuris paremtas ir Litetratūriniais šaltiniais. Tiesa, vieną savaitę vertą paaukoti konservatyviai pradžiai. Bene blogiausias varinatas yra liga gegužės pradžioje, jau nekalbu apie birželį, o tokį kaip šis kovą pasirgti nėra pats blogiausias nutikimas.
Deja, kaip ir Linas susilaikyčiau nuo 20 metų senumo "bazės" supratimo. Senais laikais, kai sporto dispanseryje klausdavo kiek turi kilometrų - sakydavai tik kilometrus lauke (kitų ir žinoti nežinodavai) ir ta "bazė" tipiškai buvo 2000 km. Bet į varžybų sūkūrį jaunimas drąsiai buvo metamas ir be jos. Vertinimas, kad valandos ant staklių "nesiskaito" yra gerokai pasenęs. Senosios mokyklos maniakai yra taip traumuoti, kad beveilyja važiuoti suplanuotą treniruotę bet kokiu oru, kas yra didžiausia kvailystė. Pusantros valandos ant staklių tikrai nepadarys jokios žalos, kai 2 valandos per šlapdribą yra išvertusios 2-3 savaitėm ne vieną (aš irgi tarp tokių).
Dabartiniai treniruokliai yra tinkami pakaitalai terniruotei plente ir ypač baziniame pasiruošuimo periode, reikia, tik protingai jais naudotis, tą patį teigia ir literatūra, neneigdama treniruotės lauke privalumų.
Tačiau sveikam individui treniruotė lauke yra vertingesnė, nes įprastos reidėjimo sąlygos, lauke stiprėja imuninė sisitema, ilgesnės treniruotės ne tokios nuobodžios, didenė motyvaciją, kaip taisyklė tolygesnis prakaito išgarinimas, natūralesnė šilumos reguliacija.
Mano patirtis sako, kad jeigu žiemą netingėjai - nuolat draugavai su staklėmis, laikeisi treniruočių režimo, ir vadinamą "bazę" ilgomis kardio treniruotėmis surinkai ant staklių, po 1 savaitės lauke gali imtis atkarpų treniruočių t.y. pajėgumo didinimo periodo. Tačiau negali dvigubinti ar trigubinti apimčių - jeigu staklėmis ilgiausia treniruotė buvo 2 val. - plente pirmą svaitę trukmę verta didinti iki 2,5 - 3. O didelio krūvio tikslinėse treniruotėse trukmė turi būti mažesnė. Maža paslaptis yra ta, kad jeigu pavasarį susidursime su 2-2,5 val. trukmės varžybomis, tiems kam nepavyko surinkti tradicinės bazės ir važinėti 4 val. ilgio treniruočių - neverta labai nusiminti, jeigu kokybiškai atliksite tiklsines (pajėgumo didinimo treniruotes) jūsų pajėgumas pirmas 2 varžybų valandas mažai skirsis nuo įspūdingas bazes surinkusių konkurentų, deje, pastarieji bus labiau ekonomiškesni ir efektyvesni, tačiau tai apčiuopiamus pranašumus įgauna tik baigiantis trečiai ir prasidedant 4 varžybų valandai.
Minimą plente nuo vasario pradžios vertinčiau veikiau kaip organizmo grūdinimo priemonę, taikytina tik jau puikiai užgrūdiniems ir geros sveikatos žmonėms.
Dar daugiau - treniruotės lauke kai oro temperatūra arti ar žemiau nulio lydi didelė nušalimo ir dehidratacijos rizika (ir kas su tuo nėra susidūręs), o tokie faltoriai labai palnkūs virusinėms ir bakterinėms infekcijoms pasireikšti.
Mano verdiktas - įparstas ir pažengęs mėgėjas neturėtų lįsti į plentą, kai temperatūra nesiekia 5 laipsnių. Labai norintis tai padryti verčiau tokiai bazei pasirinktų Ispanijos pietus. Kiti, kaip Deivux, tai daryti turėtų labai aiškiai suvokdami savo ambicingus tikslus, kitaip tariant tokia primonė yra pateisinama tik labai aiškaus tikslo :).
Žinoma apmaudu rašyti tokius žodžius, kai aiškiai suvokiama šių metų realybė normalus išvažiavimas į plentą bus galiams tik balandžio 2 savaitę, taigi pagal oro sąlygas 3 savaitėmis vėliau nei 2012 m. Dėl to aišku pasikoreguos ir pirmųjų metų lenktynių dlayvių skaičius ir scenarijai.
Vartotojo avataras
Vital
 
Pranešimai: 2521
Užsiregistravo: Pen Kov 03, 2006 16:15:35
Miestas: Vilnius
Stilius: None

Re: Teisingas treniruociu planas-grafikas

Standartinė Deivux » Šeš Kov 30, 2013 23:47:20

Ne vienas Deivux mina prie 0 laipsniu ;) ir nereikia chia taip dramatizuoti ;), viskas priklauso nuo aprangos ir turint normalia apranga ne vienam zieminiai pasivazhinejimai teikia malonuma ;) taigi manau ne vienas forumietis su tuo sutiks, todel siulau mistinius baziu rinkimus staklemis ir baiminimasi shaltu oru dehidratacijomis , nushalimais, bakterijomis ishkeisti i smagius pasivazhinejimus zhiema ;)

P.S. nzn ka rasho literatura bet mano praktika sako kad 'baze' ant stakliu yra nieko verta kaip tik bendram organizmo lavinimui skirtos treniruotes, kurios galbut gerina sirdies ir kraujagysliu darba ;) ir jei isivaizduojama kad surinkus baze ant stakliu po keliu simtu km plente bus galima kapotis 2h gonkese tai manau gali tekti labai nusivilti, nebent genai ishskirtiniai :)
Vartotojo avataras
Deivux
 
Pranešimai: 4151
Užsiregistravo: Tre Lie 16, 2008 10:42:08
Miestas: Vilnius
Stilius: Road

AnkstesnisKitas

Grįžti į Plentas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron