Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai dviratininkams

Kitos temos, susijusios su dviračiais ir ne tik

Re: Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai dviratininkams

Standartinė zenix » Tre Bal 06, 2011 11:09:51

GAl kas žino kaip traktuojamas XIV starpsnio punktas 131. Draudžiama apvažiuoti ta pačia kryptimi važiuojančias transporto priemones iš dešinės (išskyrus leistiną sukančių į kairę, apsisukančių transporto priemonių apvažiavimą iš dešinės) važiuojant kelkraščiu, lėtėjimo ar greitėjimo juosta, jeigu kelio ženklai ir ženklinimas nenumato kitaip.

Pagal šį punktą jei aš važiuoju keliu (kuo arčiau dešiniojo krašto) o automobiliai juda lėtai ar stovi kamštyje aš galiu lenkti juos tik išvažiavęs į kairę kelio pusę?

P.S. Kelias 2 juostų. Dviračių tako šalia nėra.
zenix

Stilius: None

Standartinė SAR » Tre Bal 06, 2011 11:17:55

Pažodžiui skaitant taip ir reikia suprasti :) Jei būna pakankamai vietos aš aišku apvažiuoju iš dešinės, bet jei mašinos prisispaudusios prie kelkraščio tai ramiai važiuoju tarp 1 ir 2 juostų (ar net toliau) su mintim kad tai yra arčiausiai kaip tik įmanoma dešiniojo kelkračio (žr. punktą važiuoti kuo arčiau dešiniojo kelkraščio).
SAR

Stilius: All round

Standartinė zenix » Tre Bal 06, 2011 11:26:03

Na aš elgiuosi lygiai taip pat bet dabar susimąsčiau kad jei lenksiu pro dešinę tai gali ir nubaust kada nors mane :)
zenix

Standartinė EsEs » Tre Bal 06, 2011 13:11:42

kad jei lenksiu pro dešinę

"lenkimas" - tai apvažiavimo veiksmas, kai veiksmo metu išvažiuojama į priešpriešinio eismo juostą, todėl lenkti pro dešinę galima tik jei eismas vyksta kaire kelio puse (pvz. Didžioji britanija).

jei apvažiavimo iš dešinės metu, telpi vienoje juostoje su kita transporto priemone - šio punkto nepažeidi.
jei apvažiavimo iš dešinės metu (išskyrus paminėtas išimtis) pasinaudoji greitėjimo/lėtėjimo juosta ar kelkraščiu - tada šis taisyklių punktas pažeidžiamas.
Vartotojo avataras
EsEs

Stilius: All round

Standartinė zenix » Tre Bal 06, 2011 13:54:22

taikliai pasakyta :) ačiū
zenix

Standartinė Tuzik » Pen Bal 08, 2011 9:28:15

zenix rašė:Na aš elgiuosi lygiai taip pat bet dabar susimąsčiau kad jei lenksiu pro dešinę tai gali ir nubaust kada nors mane :)

nubaust tave gali nebent žioplas keleivis, atidaręs dureles. o kas tada kaltas bus ir kas kam žala turės atlygint? aš kaip suprantu dviratininkas.
Zizn odna - vjebi govna!!!
Dviračio rakinimo technika pagal Tuzika
Vartotojo avataras
Tuzik

Stilius: Commuting

Standartinė gimine » Pen Bal 08, 2011 11:09:42

Tuzik rašė:
zenix rašė:Na aš elgiuosi lygiai taip pat bet dabar susimąsčiau kad jei lenksiu pro dešinę tai gali ir nubaust kada nors mane :)

nubaust tave gali nebent žioplas keleivis, atidaręs dureles. o kas tada kaltas bus ir kas kam žala turės atlygint? aš kaip suprantu dviratininkas.

Dviratininką "nubaus" tuo, kad dviratininkui skaudės. Bet kas būtų kaltas į tai jau atsakė EsEs.

p.s. vakar vakare automobiliu važiuodamas Gedo prospektu nuo upės pusės ir sukdamas dešinėn į Tauro g., sustojau praleisti man iš galo dviračių taku atvažiuojančios dviratininkės (lenkė mane pro dešinę). Gale manęs sustojusio auto vairuotojas kažkodėl pradėjo pypinti skubindamas mane važiuoti, o iš priekio atvažiavęs auto pasuko į tą pačią gatvę kairėn, nepraleidęs dviratininkės :shock: ...kaip jaustis? :evil:
Vartotojo avataras
gimine

Standartinė jokeas » Pen Bal 08, 2011 11:28:32

gimine rašė:Dviratininką "nubaus" tuo, kad dviratininkui skaudės. Bet kas būtų kaltas į tai jau atsakė EsEs.

Kad EsEs pateikė savo interpretaciją, tai dar nereiškia, kad taip ir bus. Pavyzdžių, kur dviratininkas dėl neaiškių priežasčių pripažintas kaltu - netrūksta. Kad ir čia forume buvęs paminėtas atvejis, kai dvirtatininkui buvo pakištas automobilis (įšoko į juostą ir blokavo kelią). Arba Klaipėdos atvejis, kai iš kiemo išvažiuojantis automobilis nepraleido dviratininko.
jokeas

Standartinė Aurimas vardu Jonas » Pen Bal 08, 2011 12:36:09

gimine rašė:
Dviratininką "nubaus" tuo, kad dviratininkui skaudės. Bet kas būtų kaltas į tai jau atsakė EsEs.

nubaus tą, kurio piniginė bus plonesnė ir pažintys siauresnės. Dar kai mokiausi vairuoti, instruktorius pasakojo apie vieną atvejį. Džipo vairuotojui atsibodo stovėti kamštyje ir šis užvažavo ant šaligatvio ir norėjo apvažiuoti. Tuo tarpu priekyje esančio automobilio keleivis atidarė dureles ir panorėjo išlipti. Durelių neliko, keleivis sveikas liko. Finalas toks - kaltas lengvojo automobilio vairuotojas ir keleivis, neįsitikinęs, kad išlipti yra saugu.
Serijinis žudikas. Žudau debilus.
Vartotojo avataras
Aurimas vardu Jonas

Stilius: XC

Standartinė zenix » Šeš Bal 09, 2011 10:53:36

pagal pastarąjį pavyzdį jei dureles atidarys keleivis kai tu važiuosi kelkraščiu, tai jis bus ir kaltas nes neįsitikino, kad yra saugu.
zenix

Standartinė Aurimas vardu Jonas » Šeš Bal 09, 2011 18:41:36

elementaru
153. Draudžiama atidaryti sustojusios transporto priemonės dureles, jeigu tai kelia pavojų arba kliudo kitiems eismo dalyviams.

tiesiog anoje situacijoje galima ginčytis, kad negalėjai tikėtis atidarydamas dureles, kad ant pėsčiųjų tako bus džipas. čia jau ping pong'as gaunasi :)
Vartotojo avataras
Aurimas vardu Jonas

Standartinė MariusK » Tre Bal 13, 2011 19:15:51

gimine rašė:Dviratininką "nubaus" tuo, kad dviratininkui skaudės.

Tai dar labai pasiseks. Kai mane taip "nuskynė" apie mėnesį ant dviračio nesėdau. Priedo nukentėjo ir pats dviratis.
Varguoliai - Lietuvos ateitis.
MariusK

Standartinė Tuzik » Ket Bal 14, 2011 9:16:50

MariusK rašė:
gimine rašė:Dviratininką "nubaus" tuo, kad dviratininkui skaudės.

Tai dar labai pasiseks. Kai mane taip "nuskynė" apie mėnesį ant dviračio nesėdau. Priedo nukentėjo ir pats dviratis.

tfiu tfiu tfiu, bet jeigu man tektu meniesi nesėst ant dviračio, tai tektu bliamba išmokti vėl pėsčiom vaikščiot, būtų kančia. :(
Zizn odna - vjebi govna!!!
Dviračio rakinimo technika pagal Tuzika
Vartotojo avataras
Tuzik

Standartinė MariusK » Ket Bal 14, 2011 12:43:20

Tik šlubavau. Va dabar kai nuo laiptų nukritau ir raiščius susivariau, tai jau teko beveik iš naujo mokintis vaikščiot. Bet tai ir langetėj nejudinama pėda išbuvo beveik 2 mėn.
Varguoliai - Lietuvos ateitis.
MariusK

Standartinė KEdas » Pir Bir 27, 2011 15:42:57

Labai tyliai norima prastumti ir privalomas liemenes dviratininkams VISĄ parą. Tai yra visiškai priešinga nuostata nei kad prašė Lietuvos dviratininkų bendrija ir dviračių federacija, o įstatymo projekto aiškinamajame rašte melagingai teigiama, kad šios organizacijos tam pritarė.
Keičiant minėtą įstatymą yra klastojami dokumentai, dviračių transporto komisija neinformuojama apie siūlomas pataisas, prieš posėdžius pateikiami dokumentai, kurių tekstai skiriasi nuo po posėdžių tvirtinamų protokolų. Labiausiai prie to prisideda SM saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis.
Štai kokius perlus jie dabar įrašė: „Važiuojant važiuojamąja kelio dalimi dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas“

Kyla klausimas kokia nauda iš šviesą atspindinčios liemenės arba iš dviračio šviesų DIENĄ? Saulė juk visada švies stipriau nei automobilio šviesos, tad iš to atspindėjimo naudos jokios – automobilio vairuotojui liemenės šviesos atspindėjimas niekaip nepadės, ką jau kalbėti apie dviratininko žibintą.
Tokios pataisos dviračių naudojimą gali tik sumažinti, o ne padaryti patrauklesniu, kas yra viešai deklaruojama susisiekimo ministerijos ir kitų politikų kalbose.
Akivaizdu, kad kalbos labai skiriasi nuo realių darbų, o įstatymus kuria nuo realaus gyvenimo atitrūkę dundukai.

Prašau platinti šią informaciją kuo plačiau, rašyti savo išrinktiems seimo nariams ir tikiuosi, kad šį kartą susirinksite prie Seimo ir Vyriausybės į piketus prieš tokių įstatymo pakeitimų tvirtinimą.

P.S. Šis įstatymo pakeitimas iš esmės nelabai kam įdomus, nes LR įstatymų praktiškai nesilaikoma. BET yra viena akivaizdi blogybė – dviratininkas automatiškai bus kaltas jei eismo įvykio metu jis bus be liemenės ar šviesų, nors tai ir nebūtų avarijos priežastis.
KEdas

Standartinė tms » Pir Bir 27, 2011 16:20:48

KEdas rašė:„Važiuojant važiuojamąja kelio dalimi dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas“

Lietuva taptu pirma salis pasaulyje reikalaujanti dviratininkui diena vazinet su ijungtu zibintu. Sunku patiket kad nusiristume iki tokio absurdo...
Vartotojo avataras
tms

Standartinė Marius » Pir Bir 27, 2011 16:26:25

Geras triukas būtų, jei priimtų tokią nesąmonę...
Vartotojo avataras
Marius

Standartinė AED » Pir Bir 27, 2011 16:27:12

Suomijoje jau privaloma:
Front light mandatory. Reflectors: white front, red back, orange in spokes and pedals (front and back). Racing bikes are exception, but they tend to have better lights than cars...

edit. racing bikes under 10kg and over 12 gears and only when it is not dark.
edit2. light is mandatory when it is dark.
edit3. light has to be white or yellow. Front facing red light will get you killed.
Vartotojo avataras
AED

Standartinė Marius » Pir Bir 27, 2011 16:28:36

"Light is mandatory when it is dark."
Vartotojo avataras
Marius

Standartinė Aurimas vardu Jonas » Pir Bir 27, 2011 16:59:17

bet tai ir suomiai geri. tinka tik dviračiams sub 10 kg. net retas HT tokį svorį turi MTB kategorijoje. įsivaizduoju normalų XC fullą ar DH dviratį, taip pat ir kitokius urban stiliaus dviračius su žibintais :?
o nuo eismo dalyvių bendros kultūros ir automobil;ininko nepažeidžiamumo bei viršenybės instinkto nesaugos nei liemenės, nei žibintai.
Vartotojo avataras
Aurimas vardu Jonas

AnkstesnisKitas

Grįžti į Kita

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias