Dviračiu į darbą

Dviratis-transporto priemonė.

Re: Dviračiu į darbą

Standartinė trek3 » Sek Vas 09, 2014 14:28:48

man iki darbo 3 km.anksciau vazinejau su dviraciu,budavo pasisaipymu nuo kolegu,nuleistu padangu.reika vaziot greitkelio salikele,tai supratau kad tai ne saugu.
dabar isigijes geresni dvirati turbut rasciau ji isardyta.nes toks jau tas mano "superinis" kolektyvas.
jau pora metu i darba vazineju su masina.
Vartotojo avataras
trek3

Stilius: XC

Standartinė scootas » Sek Vas 09, 2014 14:52:08

trek3 rašė:man iki darbo 3 km.anksciau vazinejau su dviraciu,budavo pasisaipymu nuo kolegu,nuleistu padangu.reika vaziot greitkelio salikele,tai supratau kad tai ne saugu.
dabar isigijes geresni dvirati turbut rasciau ji isardyta.nes toks jau tas mano "superinis" kolektyvas.
jau pora metu i darba vazineju su masina.

tokiam kolektyvui mašinos ratus nuleisčiau :)
Kas,jeigu ne mes?
Vartotojo avataras
scootas

Stilius: Street

Standartinė SMG » Šeš Kov 08, 2014 20:00:02

Važiuoju į universitetą praktiškai visus metus. ;) Kolegos jei ir kalba, tai sako kaip smagu, aš irgi norėčiau, bet galų gale atvažiuoju ir prisirakinu tik vienas (esant prastesniam orui), o kiti tik saulei šviečiant, tad gal nejauku būna būti balta varna. ;) Dažnai paklausia ar nešalta važinėti, ar veidas nesušąla ir t.t. Tada paaiškinu, kad viskas su gera apranga paprasta, tai galvą palinkčioja ir tiek. Stovų yra praktiškai prie visų universiteto padalinių, taip pat klinikose prie visų padalinių. O nerandant vietos visąlaik pasitarnauja turėklai. Tad, bendrai - trūksta palaikymo ir suvokimo žmonėms (o infrastruktūra pakenčiama), kiti net galvoja kad automobilio neturiu (kurį eksploatuoju jau keturis metus ir taip pat saugau, prižiūriu) ir tik todėl nevažinėju, tai sužinoję jog turiu - pašaipiai nustemba, ypač tris klases baigę sovietų sąjungos valytojos ir panašiai. Tačiau taisyklė tokia, kad dviračių nepripažįsta tik siauro mąstymo, žemo intelekto žmonės, todėl nėra ko nusiminti. Kažkada po daug metų atrodys norma tokie mano tekstai. Dabar - tai tikrų tikriausia keista esė, nes visiems nuo žagrės nulipusiams Lietuviams aišku, jog kiekvienas pasiturintis turi važiuoti su BMW ir tada yra gerbiamas, palydimas šypsenomis bei neklausinėjami jo motyvai ar psichinė sveikata (mintyse, tiesiogiai akių niekas nedrasko). ;)
Vartotojo avataras
SMG

Dviračiu į darbą

Standartinė dominykast » Šeš Geg 03, 2014 22:09:22

Gyvenau Vilniuje kas diena važinėdavau į darba, išskyrus žiemą po kokius 4 km į vieną pusę, persikrausčiau į Londoną 3 metus važinėjau labai daug, iki darbo po 12.5 km į vieną pusę, tuomet dar savaitgaliai, per savaitę nuvažiuodavau po 300 km, per du metus sulaužiau sudrožiau padangas, peddalus ir rėmą, gamintojas dėl garantijos davė naują dviratį. Prieš grįždamas į Lietuvą pardaviau sulankstomą nes maniau, kad LT turėsiu daugiau vietos. Grįžau į Vilnių nusipirkau Panther Arthur, kurį 100 proc. perdariau, bet vistiek skaudėjo kelius važiuojant (per didelis aš jam), tuomet įsigijau lankstomą, važinėju į darbą kai galiu (vaikai, darželiai ir pan., žmona žino, kad man peilis be dviračio, nu be ką daryti). Dviračių niekada nebuvo kur laikyt. Kur dirbau visur buvau diskusijų objektas :). Dušo man niekada nereikia, nes aš nesportuoju o važiuoju galvodamas apie dienos darbus :). Važinėju gatvėmis, auto nebijau. Neįsivaizduoju važiavimo be šalmo ir kai važiuoju gatvėmis kaukės, nuo smogo, nes dar Londone (ten dviratininkai suvaryti į autobusų juostas) kai koks autobusas duodavo dyzelio juodo dūmo tai net akyse pamelinuodavo. Dėl žiemų, važiuoju su slidininko apranga, didžiausiai problema rankos (naudoju dvi pirštines) ir veidas, pastebėjau kad kapišonas nuima vėja (šio fenomeno nesuprantu).

Sent from my iPad using Tapatalk
dominykast

Stilius: None

Standartinė luu » Pir Geg 05, 2014 14:33:01

Šiais metais pradėjau lankyti darbovietę dviračio pagalba.
Nuo namų iki darbo 5,9-6,2km, nežymus pakilimas link darbo ir "velniškas" kalnas lazdynuose kur pralaimiu 4min lyginant su maršrutų link darbo.
Dviratininkams keliai nieko gero, šaligatviai su daužytom plytelėm. Maršruto atkarpoje pagrindiniai eismo kėliai, mano nuomone, nedraugiški dviratininkams. Naudojų šalmą, užpakalinį žybsių.
Greičiau nei viešasis transportas ir esant kamščiams greitesnis arba toks pats greitas kaip ir automobilis. Taupiau. Ir kai išeini iš darbo ir atsisėdęs į balną jau supranti, kad darbas baigiesi.
Su mašina važiuoju kai yra reikalų po darbo, kur dviratis negelbsti.
luu

Standartinė vairuotojas » Pir Rgs 22, 2014 23:48:02

Šiaip jau esu automobilistas, bet vairuoju ir dviratį. Jau antri metai. MTB (Focus Black Forest 2013, smagus 29R). Ne dėl ekologijos - ar atšilimas yra, man nerūpi, bet jei taps šilčiau, tai tik paplosiu. Ne dėl pinigų, nes keli šimtai litų ten ar šen - jokio skirtumo, nė nepalyginti su automobilio naudojimu autosporte. Ir ne dėl kelionės laiko, nes į darbą automobiliu 10 km kelionė trunka 9-11 min., dviračiu 7,3 km = ~18-19 min, o viešuoju transportu - 50-70 min.

Dviratį minu, nes tai yra fizinis aktyvumas, kurio mano darbe labai trūksta. O fizinis aktyvumas man labai patinka. Per paskutinius pusantrų metų numečiau nereikalingus 25 kg. Visai gera įsivaizduot kuprinę, kurioje telpa macbook'as su priedais, spyna, normalūs batai, drabužiai persirengti... 12 kg. Tokią pakelt viena ranka jau yra kas veikt, ir tokių nebenešioju dviejų. Didele dalimi ačiū dviračiui.

Pernai sezoną baigiau maždaug rugsėjo pabaigoje, kai apsirgau rudeniniu gripu. Po to jau nebedrįsau mėginti važiuoti dviračiu.

Turiu įsigijęs dviratininko aprangą, bet ji tinka tik kai temperatūra nenukrenta žemiau 16ºC, tad nuo rugsėjo naudoju sporto maikę ir džinsinius bridžus. Kai temperatūra krenta žemiau 15ºC, užsimetu laisvalaikio striukę, bet ji nelabai kvėpuoja, kažkiek varžo judesius, tad su ja minti nėra malonu. Net kai lauke šalta, vis tiek greitai sukaistu.

Savaime suprantama, naudoju lempas, ir norėčiau įsigyt geresnes.

Keliu važiuot nebijau, bet vengiu, kai jaučiu, jog trukdau greitesniems. Nuokalnėse pasileidžiu keliu, nes greičio skirtumas tarp manęs ir automobilių tampa nedidelis. Siaurose senamiesčio, Užupio gatvelėse irgi renkuosi kelią, bet lėtose atkarpose praleidžiu už manęs laukiančius automobilius. Pastebėjau, kad labai retai pasitaiko budulių, kurie signalizuotų ar spaustų. Gal dėl to, kad esu draugiškas? :) Bendru atveju normaliomis gatvėmis stengiuosi nevažiuoti, jei nesurenku bent 30-35 km/h. Nemaža patirtis vairuojant automobilį leidžia blaiviau įvertinti situacijas ir numatyti, kada yra potencialios rizikos nutikti negeriems dalykams. Pastebiu daug dviratininkų, kurie neįvertina visų grėsmių ir to, ką mato, girdi ir kaip atstumus bei greičius vertina automobilių vairuotojai. Gal todėl per visą laiką turėjau vieną kritimą, ir tas pats - dėl mano paties mėginimo apvažiuoti kliūtį 45 km/h greičiu nuokalnėje, ant stambios skaldos, išvažiuojant per mažą bortelį į veją ir grįžtant atgal. Beveik pavyko :) Kadangi tik beveik, po poros savaičių teko išsipjaut į kojos kelio odą įaugusį akmenuką.

Darbe dušo neturiu. Kitame ofise, kur lankaus porą dienų per savaitę, dušų irgi nėra. Aš smarkiai prakaituoju, tačiau kasdienis maudymasis ir nuolat keičiami drabužiai leidžia nesmirdėt :)

Manęs dar gerai nepažįstantys kolegos kartais nusistebi, kad, vairuodamas cabrio, važinėju dviračiu, bet aš jiems paaiškinu savo sveikatos prioritetą ir daugiau klausimų nebesulaukiu.

Norėčiau važinėti kiaurus metus, bent jau pabandyti, bet nesu tikras, ko man reiks pasiruošt rudens, žiemos sezonams. Labiausiai rūpi apranga - kas apgins nuo šalčio ir neleis perkaisti? Ramiai mint niekaip negaliu, mano natūra tiesiog verčia važiuoti bent 80% pajėgumu. Net rytais į darbą :)
Paskutinį kartą redagavo vairuotojas Ant Rgs 23, 2014 0:10:11. Iš viso redaguota 1 kartą.
vairuotojas

Stilius: All round

Standartinė Mototarka » Ant Rgs 23, 2014 0:10:04

Sveikas, kartais ne S2000 vairuoji? :)
Dėl prakaitavimo ir geros striukės žiemai - bandyk ieškoti iš eVent audinio siūtos produkcijos, kurios gan sunku rasti dėl didelės kainos...
Mototarka

Standartinė vairuotojas » Ant Rgs 23, 2014 0:14:34

Dėkui, eVent ženklą įsidėmėsiu ir ieškosiu pasiūlymuose.

Ne, S2000 yra puikus automobilis, bet jį eksploatuot sporte yra labai brangu, todėl vairuoju Miatą :)
vairuotojas

Standartinė mantasm » Ant Rgs 23, 2014 0:23:19

Nebūtina užsižiūrėt į kažkurį konkretų prekinį ženklą. Šaltu metu laiku gerai bet koks softshell tipo drabužis. Dažniausiai kuo brangiau - tuo geriau :) Geriausia plonas softshellas ir keli įvairaus sunkumo apatiniai. Rudenį galima mint su softshelu tiesiai ant plono vasarinio apatinio maikono. Prie gero minuso norėsis gal ir poros žieminių slidininkų termikų.
mantasm

Standartinė Skarbonkis » Ant Rgs 23, 2014 0:40:12

Aš žiemą naudoju tokią striukę: http://www.spro.eu/EN_GB/category/kleding/allround-clothing/gamakatsu/7168-gamakatsu-bonded-fleece-jacket.html
Svarbiausia, kad nepraleistu vėjo ir kažkiek kvėpuotu. Turiu tokios pačios medžiagos ir kepurę, bei pirštines.
Taip pat važinėju gan neramiai, tad galvoju, jog ant kiek rūbas bus geras, vistiek sukaisiu. Nuo prakaitavimo nelabai ir pagelbės.
Apatinius naudoju thermowave. Esu labai patenkintas.
Va, dėl batų, tai dar sprendimo neradau, tad jei kelionė ilgesnė, kojų pirštai truputį pašąla.
Vartotojo avataras
Skarbonkis

Stilius: Commuting

Standartinė Mototarka » Ant Rgs 23, 2014 1:09:47

Ant batų gelbėja neopreniniai antbačiai
Mototarka

Standartinė zilas » Ant Rgs 23, 2014 13:08:23

dviračiu 7,3 km = ~18-19 min, o viešuoju transportu - 50-70 min.

Kas per viesas transportas, ir kokie marsrutai, kad tokie skirtumai? Manau gal suklydai.
putin CHUILO
Vartotojo avataras
zilas

Standartinė markonelito » Ant Rgs 23, 2014 17:46:53

Dviraciu i darba 25 min, su masina 35min. Is darbo su dviraciu 25min, su masina 60min. Vilnius, atstumas 11km
Vartotojo avataras
markonelito

Standartinė mantasm » Ant Rgs 23, 2014 18:01:59

zilas rašė:

Kas per viesas transportas, ir kokie marsrutai, kad tokie skirtumai? Manau gal suklydai.

Primesk kiek laiko užtrunka nueit iki stotelės, ateini bent porą minučių anksčiau dėl visa ko. Dar gali viešas transportas važiuot tik su persėdimu ar ratais kvadratas. Su dviračiu nereikia niekur laukt, visada važiuoji patogiausiu maršrutu. Ir Vilniuj pvz trūlai - labai lėti. Net nelėkiant akis išdegus, ne piko metu galima važiuot didesniu vidutiniu greičiu nei su trūlu. Autobusai centre ir aplink irgi lėtai važiuoja, tik miegamuose rajonuose turi kur tarp stotelių paspaust.
mantasm

Standartinė skirgaila » Ant Rgs 23, 2014 18:41:59

Iki darbo 4km nuokalne, 80% dviračių takas.
Sąlygos puikios - yra rakinamas gardas dviračiams požeminėje aikštelėje, dušas, pora shared darbinių dviračių, komanda, aprangos, treniruotės, padengiami startiniai mokesčiai :?

Minu visada kai neskubu ir kai geras oras - nekaršta, nelyja ir sausas asfaltas.
skirgaila

Standartinė Mototarka » Ant Rgs 23, 2014 19:11:20

skirgaila rašė:Minu visada kai neskubu ir kai geras oras - nekaršta, nelyja ir sausas asfaltas.

Čia norėjai pasakyti - "niekada"? :D

P.S. Pats į darbą važiuoju VISADA, bet skubu irgi visada, oras geras tik vasarą (t.y. ketvirtadalį dienų per metus ir tai nekasdien), kai minu skubėdamas - karšta VISADA, asfaltas sausas TIK kai nelyja, ar neijo, ir nesninga :lol:
Mototarka

Standartinė skirgaila » Ant Rgs 23, 2014 20:12:33

šaunuolis :) Realiai minu kai žinau kad nuo dviračio galėsiu sėst prie kompo, nes man kažkaip neverta persirenginėt ir dušintis dėl 4km kelionės.
Dėl to blogai būna jei ryte geras oras o vakare lyja :)
skirgaila

Standartinė vairuotojas » Ant Rgs 23, 2014 20:44:26

Ačiū už patarimus dėl aprangos - reziumuoju/papildau klausimais:
* terminės aprangos po apačia
* kvėpuojančios "softshell" striukės. O kaip ten dalyvauja windstopper'iai - būna tokių striukių su jais?
* batams - antbačiai iš neopreno. O patys batai kokie? :)
* kelnės - ką čia galima pasirinkt? kai bus šalčiau ir drėgna, kaip dabar, reiks kažkaip neleisti kojoms peršlapti, nes tada tai jau tikrai neišeis ištempt offseason'o :)

zilas rašė:

Maršrutas yra Valakampiai - Užupis. Bet tu teisus, mano paminėtas kelionės laikas galiojo vasarą, dabar kelionė trunka 35-55 min. O dar reikia paėjėti, nes iki durų juk neatveža. Ir, kaip minėjo mantasm, stotelėse palaukti. Du kartus persėsti.

Vis tiek prarast po valandą per dieną reiškia prarasti maždaug 6 darbo savaites laiko (5 val. per savaitę = 260 val. per metus = 32,5 d.d. = 6,5 darbo sav.). Dar kitaip pasakius - atiduoti pusantros savo algos už tai, kad pasivažinėtumėt su žmonėm, šalia kurių sėdėti toli gražu ne visada norisi :)
vairuotojas

Standartinė mantasm » Ant Rgs 23, 2014 21:00:17

Windstopper yra neperpučiamo audinio brandas. Yra tos medžiagos versija Windstopper Softshell, kuri dar ir iki tam tikros ribos nepermirksta. Jei žiūrėt nei į brandus, tai windstopper audiniai yra neperpučiami, o softshellai - neperpučiami, vis dar kvėpuojantys, bet sunkiai permirkstantys. Kai kurie gamintojai turi savo audinių variantus, bet toliau naudoja žodį softshell. Kai kurie vadina kaip nors kitaip. Dažniausiai būna "10 000mm" kvėpavimas ir "10 000mm" atsparumas krituliams. Būna ir daugiau, bet tada ir kaina atitinkama :)

Batai - žiūrint kokie pedalai. Kai važinėjau su platforminiais pedalais, myniau su paprastais turistiniais goretexiniais batais. Su storom žieminėm kojinėm šilta, neperpučia. Aišku priklauso nuo konkrečių batų, kraujotakos ir įpročių. Su prisegamais pedalais naudoju dviratinius batus su Goretex - rezultatas tas pats. Antbačiai yra gerai ant vasarinių dviratinių batų nenorint pirkti atskirai žieminių. Kai labai šalta - praverčia neperpučiamos/neperšlampamos turistinės kojinės. Ir visi kiti turistiniai žiemos išmislai - maišelis, laikraštis etc.

Mieste minant patogu ant viršaus užsidedančios lietaus kelnės. Būna įvairaus kvėpavimo/pralaidumo lygių pagal poreikius. Užsidėjai, pramynei, nusiėmei ir vėl +/- sausas bei švarus. Po apačia kasdienės kelnės arba irgi žiemos turizmo reikmenys.
mantasm

Standartinė Zygfrid » Ant Rgs 23, 2014 23:46:02

Pastaruoju metu vazinejau i darba 4 dienas po 100km ir 2 dienas po 200 km- per savaite, tai nelabai su dviraciu speciau. Bet kazkada vazinejau Klaipedoje i darba su dviraciu ir gaudavosi dvigubai greiciau, nei su autobusu, ir greiciau nei su automobiliu. Arba buvo momentas kaip vaziuodavau i darba 2-3 km. Gaudavosi situcija, kad auto kurti neapsimoka, pesciomis galima, bet su dvirka daug smagiau ir greiciau.
Del rubu, jei iki kokiu 5 km, tai nesuprakaituoji ir tinka kasdieniniai. Galima ir su kostiumu minti, nors musu agrarineje valstybeje juos nelabai kas ir devi. Ai, maciau Italijoje zmones su kostiumais ir lakierkomis vazineja su "britvomis", kam rupi.
O jei kalbeti realiai, tai Lietuvoje i darba su dviraciu vaziuoja tik lochai :D
Владимир Путин - мой кумир!
Vartotojo avataras
Zygfrid

Stilius: Road

AnkstesnisKitas

Grįžti į Commuting

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias