Dviratininko Dienorastis Commuting...

Dviratis-transporto priemonė.

Dienorastis ?

Like
28
97%
Dislike
1
3%

Viso balsų : 29

Standartinė easyhere » Pen Bir 14, 2013 16:30:01

2013-06-14
Sveiki.
Sugalvojau cia tokia ideja siandien, kadangi pats vazineju ir dazniausiai cummuting stiliu, vesti toki kaip dienorasti, aisku jeigu man tai leis forumo administratoriai.
Bandysiu dalintis savo trumpa 1,5 metu dviratininko patirtimi.
jeigu bus kam idomu, stenksiuos laikas nuo laiko atnaujinti sita skilti.

2011 Ruduo...
Na viskas prasidejo nuo to, kad buvau katik gryzes is Anglijos. Atsikrausciau i Kauna ir emiau mokamas studijas kurios kainavo ~1500 LT/pusmeciuj. Pagalvojau tai yra gan brangoka ir reikes financus paspaust. Tad nutariau is kaimo atsitemti savo sena oldschoolini dvirati "Juriok" MTB ar Hibrido tipo kuriam turbut daugiau metu negu man ir vietoj viesojo transporto kuris tada kainavo po 1.8LT keisti i dvirati, nes i universitete kazkaip reikes lankytis.

Dviratis buvo neitin geros bukles, begiai patys persimetinedavo , stabdziai prasti , ratai sunkiai sukasi ir pats jis nebuvo lengvas.
Pradejau vazinet salitgatviais, pirmosios keliones buvo itin sunkios ir ilgos. 5km myndavau apie 27minutes. ir atvaziuodavau visas suprakaitaves :D . Veliau pastebejau kad tas 27 minutes galima siektiek sumazinti. Pradejau trumpinti kelius, nukirtineti kampus kur imanoma, pamazu stiprejo kojos ir didejo istverme. Pradejo man tai patikt. Patiko ir tai, kad esi visiskai nepriklausomas nuo autobusu tvarkarascio,parkavimosi,benzino kainu, ir to kiek masinu stovi prie sviesoforo.

Po keliu savaiciu, su draugu is Kauno susitarem pasivazinet dviraciais po miesta. Susitikom. O jis buvo su MTB, hidrauliniai stabdziai, lengvas remas, storos padangos ir truputi apsikeitem - pavaziavau su jo dviraciu. Pirmoji mintis kuri man atejo i galva tai "man reikia kito dviracio" as buvau nustebes koks skirtumas yra tarp situ dalyku ir kaip vaziuojant 20km/h as vos gaudau kvapa o jis dar turi jegu kilnot vienkes ir sokinet nuo barduriu :). Atrodo dar tapacia diena nuvaziavom i gan extremalia vieta. bandyt downhilla Kaune, netoli senuku jonavos gatveje.
ir teskiausi i bardiura su savo Jurioku del savo super stabdziu ir ypac "geru riding skillu" :D
bike_dmg_opt.jpg
bike_dmg_opt.jpg (36.71 KiB) Peržiūrėta 4713 kartus(ų)
dar matosi per google street viewa stabdymo zymes.
wrong turn_opt.jpg
wrong turn_opt.jpg (47.86 KiB) Peržiūrėta 4713 kartus(ų)
trenkiausi visai stipriai, taciau aciu Dievui laimingai ,likau gyvas ir po keliu dienu turbut po smugio :D nutariau rimtai pirkti kita dvirati.
Mazdaug po dvieju savaiciu skelbimu vartymu, atrandu visai nebloga varianta is Vilniaus. "Univega Alpina HT 5500"
univega alpina_opt.jpg
univega alpina_opt.jpg (23.24 KiB) Peržiūrėta 4713 kartus(ų)
Dideli pliusa dejau uztai, kad jis buvo su dokumentais, as asmeniskai nepalaikau vogtu dviraciu rinkos.
Na nuvaziavau i Vilniu nusipirkau ji, isimeciau atsargiai i autobusa ir visa kelia drebejau deljo , kad jam kas neatsitiktu bagazo skyriuje :D
Gryzus i Kauna jau pirmoji kelione nuo autobusu stoteles iki namu leido pasijausti kaip naujai gimus ir suprasti kaip tyliai gali vaziuoti tvarkingas dviratis.
Na ir nuo tos dienos pradejau as ji glostyt, pirkti jam kaip mazam vaikui visokius zaisliukus , speedometrai , lempos , ragai , purvasaugiai t.t. atrodo kad ir pigias dalis dejau dviracio kaina vis augo. veliau priseksiu failiuka, kiek susikainuoja dviratis su prieziura , detalem ir remontais.

2011 Ziema...
Tai buvo gan velyva ziema, taciau net ir pradejus kristi pirmam sniegui nepalikau savo dviracio "draugo" , racing ralph padangos visai gerai atliko zieminiu padangu vaidmeni jos gan stabilios, nesijauciau kaip basa karve ant ledo, ir toliau tesiau savo kuminikavimus taciau minimaliai. Ir aisku ziema vis dazniau prismindavau saligatvi ir atsargu vaziavima.

2012 Pavasaris...
Pamenu tai buvo ankstyvas pavasaris ir nutariau isvaziuot pasivazinet, keliai buvo tokie pusiau nutirpe , kur saule - sausa, kur pavesis - ledas arba tirpstantis ledas pavendenyjas. Na ir vaziuoju vaziuoju, sugalvoju sukt i offrouda isibegejas varau varau ir net nepastebejau, kad uz keliu metru cysta ledo nuokalne. nespejus sustabdyt ir pasukt kitur ilekiau i ta kelia. Leidziuosi ir galvoju OOH SHIT ! , ratu blokuot negaliu- nuslysiu, juo labiau priekinio - apvirsiu , isvaziuot is kelio negaliu - provezos dideles , sustabdyt dviraciu negaliu- perstati nuokalne leidziuosi ir greiteju su kiekvienu metru nuo to kalno ir dar nuokalnes gale posukis... Jau buvau susitaikes su mintimi, kad tuoj griusiu, tik dar svarsciau ant kurio sono :D
Bet pasiseke si karta, atsipirkau tik dideliu adrenalino kiekiu.
IMG_4689_opt.jpg
IMG_4689_opt.jpg (77.07 KiB) Peržiūrėta 4713 kartus(ų)
IMG_4693_opt.jpg
IMG_4693_opt.jpg (46.48 KiB) Peržiūrėta 4713 kartus(ų)

Toliau , mazdaug savaite po velyku, jau buvo silti orai ir nutariau pabandyt ilgesni tripa is Kauno gryst i savo gimtaji kaima.
Pagal plana buvo 77km plento ir 5km zvirkelio, taciau vaziuojant be navigavijos ir zemelapio pirma karta pro nematytas vietas, sugebejau kelia prasiilgint +15km.
Mazdaug kelios dienos pries kelione, planavau marsruta, nusiziurejau palanku veja ir galvojau ka veztis kuprineje.
Dariausi dar tada diena pries "super vandeni" i mineralini vandeni, uzmerkiau sidabrine grandinele, buvau prisiskaites, kad tai naudinga.
Na sulaukes pagaliau tosios dienos, apie 11 valanda suvalgau avizines koseles , apsirengiu , pasiemu bananu ir pajudu is Kauno.
Pirmuosius kilometrus tiesiog skriete skriejau, jegu pilnas , dviratis gerai rieda, vejas nepucia , masinu nera , girdi tik kaip padangos uzia ir speedometras pastoviai rodo 30-40 km/h greiti. Taip vaziavau gal 20km o poto privaziavus gyvenviete padariau klaidinga kelio pasirinkima ir tuo metu prasiilginau kelia. Vaziuoju vienas , pievos kazkokios, laukai , nezinomos gyvenvietes , kombainas kazkoks vaziuoja , zmoniu ner. Privaziuoju kazkokia degaline, ir galvoju kur as cia esu ??? Paskui seip netaip atgamino atmintis, kad joje kazkada viena karta esu pylesis kuro , ir kazkaip pavyko atgaminti, kur as esu ir kur man reikia toliau vaziuot.
Toliau vaziuoju , speedometras rodo trip distance 45km. Pusiaukele , pats laikas sustot ir suvartot bananus :) As siek tiek atsigavau , taciau dviratis nelabai. Pradejo klibet svaistikliai ir skleistis garsas minant, o kelio dar visai like nei pirmyn nei atgal. na bet nelabai yra is ko rinktis.
Toliau vaziuoju barskedamas , 60km+ pamazu pradejau jausti nuovargi , bananu energija baigesi , greitis jau nelabai geras 25-30km/h
80km+ Baigesi vanduo, nuovargis visai didelis, toliau vaziuoju , bet ziuriu nelabai iskentesiu, sustoju i degaline paklausiu gal turit krana vandens pasipyldyti gertuve, bet deje jie atsake neigiamai. Ai pagalvojau kiek cia teliko minu iki galo jau netoli namai. Bet visdelto geriau jau buciau pasiemes kokio mineralinio bonkute, butu tikrai geriau buve. :?
85km+ vaziuoju ir keikiu save, kam as dariau isvis tokia kelione??? :x
90km+ Kilometrai vos sukasi, greitis 20-25 km/h , nuovargis didelis , dviratis barska , pedalai kleba , savijauta tokia, kad atrodo tuoj nugriusiu nuo dviracio.
97km Tikslas pasiektas, jauciuosi toks istroskes, kad net nerakinau namu duru , o puolu gerti tai ka randu. o ten buvo sula. Viskas butu gerai buve, jei ji nebutu buvus surugus. :shock: :shock: , sustojo virskinimas , jauciuosi kaip sudauzytas. Galejau lovoje kokias 2 valandas, kol vel pajudejau. Per prievarta suvalgau puse obiolio skilteles, ir viso laimei, pasirodo to man ir reikejo. Jis pramuse viska. Po 10min atsirado super apetitas, ir pradejau viska valgyt iseiles :) Atsigavau :)
Na dabar po viso sito, Dabar kelione atrodo lyg ir visai smagi buvo, taciau tuo metu minant taip tikrai negalvojau. :D
Nereiktu taip persistenkt ir pervarkti kita karta.
Keliones speedometro rodmenys:

Trip Distance: 97.415km
Average Speed: 26.6 km/h
Max Speed: 48.2 km/h
Trip Time: 3:37:06 h (+10min pertrauka)

Namuose siek tiek uzsiemiau dviracio valymo ir taisymo darbais , taciau visdelto nepavyko atsukti svaistikliu ir kazka ten padaryt. Palikau viska taip.
Gryzau i Kauna su autobusu. Dviraciu taisykloje diagnozavo centrines asies ismalima. Ja pakeitus - vel grystu i kelia.

2012 Vasara...
sad.. bet... Palieku savo "drauga" rusyje :( ir iskeliauju i Anglija dirbti...

2012 Ruduo...
Gryzau is Anglijos su rimtom sveikatos problemom , netekes daug kuno svorio , pagulejes po laselinem , ir vos neatsisveikines su savo mesom. Jauciuosi kaip pencininkas kuris vos uzlipa laiptais.
Toliau slauguosi kaime ir po mazu sveikadamas pradedu svajot apie pedalu minima ir kaip buvo gera ta daryt.

Tai buvo "bobu vasara" ir buvo siltas savaitgali , sakau tai mano sancas dabar arba niekada. Sedu i autobusa ir iskeliauju i Kauna, ten pasiemu is rusio dviratuka , deduosi ji autobusa ir vel isvaziuoju, tik si karta Taurage, aplankyti savo senu artimu giminiu , ir praleist paskutines siltas dienas besivazinejat po apylinkes.
Is Kauno pasiemiau pedalus ir kilpas sakau reikes isbandyti, kas tai per dalykas ir ka jie duos.
Uzsidejau susireguliavau, prisiverziau stipriai kojas, kaip i slides ir let's go ! :cowboy:
Privaziuoju pirma bala per visa kelia, ir neina koju istraukt... :o jau galvojau gulsiu ant sono prie tos balos pasivoliot :D , bet tada kazkaip stipriai roviau , vos ne su visai savo super plastmasiniais "klipsais" is pedalu ir atsiremiau i zeme :D
Paskui kita situacija , kai apsisukinejau , letu greiciu, vos nesudariau avarines situacijos eisme.
Siek tiek atleidau priverzima, gan pavojinga taip vazinet.
Zodziu gan idomus dalykas, tik reikia prie ju priprast ir pasitreniruot. Taciau man kaip commuteriui tai nelabai pasiteisino, kai vaziuoji mieste pro sviesaforus , saligatvius , ir keliauju nedidelius atstumus.
O seip Ilgam kelyje gal ir geras dalykas ar kokiose lenktynese.
Paveikslėlis
Su pusbroliu per diena nuvaziavom apie 30km , ir to uzteko, prisiminti , kad sveikata dar nera atsistaciusi, jauciuosi neit gerai, na bet is kitos puses buvo visai smagu, tiek vazinet tiek pabendraut :)

To be Continued...
Paskutinį kartą redagavo easyhere Šeš Bir 29, 2013 21:52:33. Iš viso redaguota 1 kartą.
Hare Krishna !
easyhere

Stilius: Commuting

Re: Dviratininko Dienorastis Commuting...

Standartinė Shadowlessss » Sek Bir 16, 2013 21:50:37

Like!

Neblogai numynei tuos 97 km :)
Vartotojo avataras
Shadowlessss

Stilius: Road

Standartinė Tome1is » Sek Bir 16, 2013 22:15:42

O kaip atgalios? dviračiu grįžai? :)
Laukiam tęsinio...
Vartotojo avataras
Tome1is