Puslapis 11

Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2018 18:48:02
kvebalas
Sveiki,

pastaruosius metus vis skelbimuose žiūrinėju plento dviračių, keli buvo užkliuvę už akies, bet kol kas tinkamo neradau. Šiuo metu didesnę metų dalį praleidžiu užsienyje, grįžtu vasarai, todėl esu šiek tiek "atšokęs" nuo kelių sąlygų. Užsienyje minu labiau commute tipo plentinuką, tačiau ten yra dviračių takai padorūs, todėl yra visos sąlygos minti kad ir patį trapiausią dviratį. Nesenai keliem mėnesiam grįžau į Kauną, ir tesiu savo treniruotes, tačiau naudoju mtb dviratį, nors minu plentu (focus black hills). Neturiu nė menkiausio noro ieškoti bekelės ar kitų panašių sąlygų, plentas patinka labiausiai. Dėl šios priežasties vis dairausi plentinio/CX dviračio, nepaisant aplinkinių pastovaus atkalbinėjimo dėl prastų kelių sąlygų, kol kas nė iš vieno pažįstamo negirdėjau teigiamios nuomonės į mano sumąnymą pirkti plentinuką. Padorių dviračių takų mes neturim, o ir tie patys keliai duobėti. Su visam planuoju grįžti kitą vasarą, dėl to dairausi dviračio skirto treniruotėms. Gal kas labiau patyręs galėtų mane nušviesti ir iš asmeninės patirties papasakoti su kokiomis problemomis susiduria būtent Kaune? Kol kas svarstau du pasirinkimus:
1) Eiti "vabank", investuoti į naudotą plentinuką, tikėtis per daug dažnai jo nesugadinti įšokus i duobę ir panašūs galvos skausmai
2) Turimą biudžetą investuoti į turimą mtb dviratį. Uždėti siauresnes patangas, nuvežti pas meistrą, atlikti reikiamus taisymus (manau, kad turiu problemų su pavarų sistema)

Šiek tiek informacijos, kuri gali būti naudinga atsakant:
* Plentu minu ~25-30km, savaitgaliais stengiuosi taikyti į 35-50km ribas. Ateityje tikiuosi daugiau.
* Labiausiai mėgstu minti ilgesnes distancijas tiesiu keliu.
* Nesibaidau įkalnių, per treniruotę stengiuosi prikabinti bent kelias tokias vietas.
* Neturiu jokių idėjų ateityje taikyti į profesionalų dviračio minimą. Abejoju ar kada dalyvausiu varžybose- minu nes patinka ir tai yra vienintelė toleruotina sporto forma.
* Ateityje norėčiau susirasti bendraminčiu ir prisijungti prie treniruočių (neesu tikras ar tai būtų įmanoma su mtb tipo dviračiu?).

Dėkoju už nuomonę bei atsakymus.

Re: Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Pir Bir 25, 2018 11:58:56
Mototarka
Irgi gyvenu užsieny. Per atostogas su plentinuku 25mm padagom po Kauną labai komfortiškai maliausi, po Vištyčio rajoną irgi. Visą panemunę nuo Kauno iki Jurbarko išbandžiau, paskiau dar iki Tauragės... nu niekur nebuvo problemų, su šiuolaikiniu plentiniu 28-30mm padangom tikrai tos duobės nebaisios.

Re: Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Pir Bir 25, 2018 12:57:33
Martynas10
oho, koks žemas tavo vabank slenkstis. Nusipirkt plentinį tiek daug laiko praleidus skelbimuose žiūrinėjant ir kurį nepatikus bus galima parduot greičiausiai už panašią sumą, yra labai žemas vabank slenkstis. Nesakysiu kokios salygos kaune, kad pats dėl dievo meilės pagaliau surizikuotum.

Re: Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Pir Bir 25, 2018 14:46:28
mantasm
Tiesiog reikia rinktis ne varžybinius nulengvintus ratus ar padangas ir nebus jokių problemų. Kita vertus, biudžetinis plentinukas pradžiai ir bus būtent su tokiais komponentais.

Gal iš pradžių prasidursi vieną kitą padangą. Bet greit priprasi, išmoksi švelniai važiuot ir baigsis visos bėdos. Kai pradėjau važinėt su plentiniu bijodavau net nuo bortelio nušokt. Dabar ir žvirkeliais ramiai važinėju, ir lengvas miško keliukas ne problema.

Plentinis bet kokiu atveju yra plentinis ir mtb niekaip nepaversi į plentinį. Be to, dabar yra plentinių į kuriuos galima susidėt 30mm padangas ir drąsiai mint per ką nori.

Keliai mašinoms gal ir duobėti, bet su dviračiu tas mažai jaučiasi. Važiuoji tarp duobių ir tiek. Aišku jei mindamas nori šaudyt varnas - kita tema :)

Re: Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Ant Bir 26, 2018 7:49:31
Bagazine
Ar cia jus tikrai sprendziat treniruociu problema su plento dviraciu ant 25 - 30 km, ar nuli uzmirsote darasyti.........

Re: Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Ket Bir 28, 2018 0:45:13
victaras
jei gali papasakok kaip dirbančiam žmogui mėgėjui darbo dieną suvažinėt 300km po darbo, jei 19h iš namų, tai kelintą grįžti? :D

Re: Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Ket Bir 28, 2018 11:17:14
Mototarka
Nešert trolio reikia visų pirma :lol: anksčiau varydavau vakarais po kelias valandas, bet jau tiesiai iš darbo, kokią 17:30, kartais 100km gaudavosi susukt, o namie apie 8-9 vakaro...

Re: Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Šeš Bir 30, 2018 10:51:44
kvebalas
Dekoju visiems u mandagius ir netokius mandagius paskatinimus, pries kelias dienas nusipirkau savo pirmaji plentini dvirati :) Pirmieji 100km jau numinti, kol kas labai patenkintas ir panasu, kad radau tai ko ieskojau.

Re: Keli klausimai plento dviračių turėtojams Kaune

StandartinėParašytas: Pen Rgs 14, 2018 16:46:57
remigijusval982
Kvebalas, gal galite papasakoti, kur pirkote dvirati, kokie pliusai. Irgi dairausi naujo, mastau tarp keliu variantu, butu idomu suzinot galbut naujos informacijos.