DIY cyclocross

Re: DIY cyclocross

Standartinė Zygfrid » Ant Geg 26, 2015 11:45:42

Teoriskai galima padaryti is siuolaikinio hibrido a la CX.
Paieskojus galima rasti hibridini rema su identiskais ST ir HT kampais, kaip pas CX. Dabar ant CX'u irgi daro tuos kampus truputi skirtingus nei ant sportinio plentinio.
Bei jei ziureti konkreciai kas gaunasi.
1. CX turi dazniausiai klasikine geometrija. Pvz vidutiniams dydziui (M) ST bus 56. Tada TT buna beveik horizantalus, kad butu galima pernesti ant peties dvirati- nereikia to pamirsti. Jei is hibrido daryti M dydzio CX, reikia imti XS rema, kurio ST bus apie 46. Gaunasi ilgas balnakotis. Ir toks dviratis praranda CX esme.
2. Imant 2 dydziais mazesni rema, kaip jau buvo mineta, tiketina turesime trumpa HT, ir is to einancias pasekmes.
3. Jeigu imame hibrida sukomplektuota perdarymui- tai labai daug ka reikia keisti, ir vaira, ir rankeneles, ir svaistiklius (nes bus trumpi), ir stabdziu problema. Gaunasi dideles investicijos. O imti plika hibrido rema ir konstruoti CX is viso nelogiska, geriau tada imti CX rema.

Ir apskritai reiktu daiktus vadinti savo tikraisiais vardais. CX yra specializuotas dviratis skirtas tam tikrai sporto sakai.
O uzdejus ant hibrido ar 29'erio krosines padangikes (ar dar mandresni vaira) jis nuo to grinakrauju CX netaps. :)
Prikabinti failai
SL Road.JPG
SL Road.JPG (79.36 KiB) Peržiūrėta 3926 kartus(ų)
CX.JPG
CX.JPG (51.24 KiB) Peržiūrėta 3926 kartus(ų)
Владимир Путин - мой кумир!
Vartotojo avataras
Zygfrid

Stilius: Road

Standartinė Marus » Ant Geg 26, 2015 14:26:39

Mano nuomone užsiimti tokiu DIY verta tik tuomet, jei sandėliuke ar garaže mėtosi keli įvairios paskirties dviračiai, kurie nuo senatvės ar nepriežiūros jau nenaudojami. Tada iš jų galima lipdyti kažkokį hibridą ir įsivaizduoti, kad renki cx dviratį. Visais kitais atvejais, jei reikia ieškoti pirkti rėmo ir daugelio kitų detalių, tai toks užsiėmimas neturi jokios prasmės. Kam pirkti hibrido rėmą ir daryti cx, jei yra pirkti ir cx rėmų? O aš asmeniškai, pirkčiau gatavą dviratį ir nesukčiau galvos. Tai būtų ir pigiausia. Nes kaip suprantu, tokiais neaiškiais konstruktoriais žmonės nori užsiimti, nes įsivaizduoja, kad pasigamins pigiau. Deja, pigiau nebūna.
Kuo pesimistas skiriasi nuo optimisto? Pesimistas sako: Blogiau būti jau negali... O optimistas teigia: Gali, gali...
Vartotojo avataras
Marus

Stilius: None

Standartinė Gabris » Sek Vas 26, 2017 23:58:44

Nenoriu dėti dropbar vairo ant hibrido, bet noriu paprašyti patarimo žmonių, kurie yra bandę tokio tipo dviračius įvairiomis sąlygomis:
Keletą metų važinėju dviračiu plieniniu rėmu, kurio bazė sąlyginai trumpa. Dėl stačios sėdėsenos važiuoti lengva bekele nėra itin patogu, o tai kartais norisi padaryti, taigi, spręsdamas tokią problemą noriu įsigyti dviratį, kuriuo būtų galima važiuoti miško paklote, bet nekeičiant ratų ar padangų važiuoti ir asfaltuotu keliu. Svarbiausi variantai, lyginant su nuotrauka, yra rėmo bazė ir padangos/ratai. Ar toks- fitness/cross hibridinis dviratis tinkamas tokiam naudojimui?

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Gabris

Stilius: Commuting

Standartinė Gabris » Pir Vas 27, 2017 10:30:22

Negaliu redaguoti- atskirai pridedu geometrinę lentelę.
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Gabris

Standartinė vagabond » Ket Kov 02, 2017 1:44:34

Turiu sio dviracio "broli". Aprasyme modeliui kuris buvo komplektuojamas su mtb grupe ir krosinemis padangomis ir buvo minima tokia pusiau krosine paskirtis. As ji naudojau lengvam turizmui, siek tiek commutinimui ir vaiku veziojimui. Uzdejau turistines padangas. Dazniausiai buvo vaziuojama asfaltu, kazkiek zvyrkeliais ir visokiais lauko keliokais. Lengvai bekelei naudot galima, bet prasytusi platesniu padangu, bent 40-42, o lakstyt per saknis su juo... nezinau, nemanau, kad jis tam sutvertas.
vagabond

Stilius: All round

Standartinė venacijus » Ant Kov 28, 2017 21:24:23

Paprastai tariant, tai fitnesas yra miesto/plentinio hibridas, esu bandęs, tai man asmeniškai svorio centro vieta nelabai patiko, kai reikia lengvai pašokinėti. CX yra plento/mtb hibridas, man asmeniškai tai labiausiai patikęs dviratis (esu minęs plento dviratį ir mtb xc stiliaus dviračius prieš tai). Asmeniškai tiesus vairas taip neįtinka, kaip dropbarai. Prastame kelyje tiesus vairas tikrai geriau, nei dropbarai, bet prastesnis kelias pas mane sudaro ~20%. Bet prastame kelyje daugiau lemia padangos, nei vairas :) Buvo priekyje ir gale CX 33 pločio padangos, bet galinę pakeičiau į 37 turistinę po 1700km (tiek atlaikė nauja galinė padanga). Galiu pasakyti, kad skirtumas komforto ir sukibimo atžvilgiu skirtumas nemažas (į CX padangos naudą). Bet kur daugiau purtymų, tai norisi platesnių padangų. Šiaip esu pilnai patenkintas CX stiliau dviračiu, tikrai puikus variantas jei mėgsti ir plentą, ir lengvą miško takelį :)
venacijus

Stilius: Road

Standartinė durace » Sek Bir 04, 2017 21:59:39

Sveiki. Galvoju gaminti cx is sio fitnesiuko. Mintis kilo del gana sportines geometrijos ir del to, kad nemazai vietos padangoms. Tiesiog norisi universalo. Vazinejau ant plentinio, tai nusibodo "kietas" remas. Ka manote? Gal las kokiu protingu minciu? 35c plocio detis ar platesnes? Pradesiu viska aisku nuo padangu :) Kuriam padangu modeliui cx'eriai prijauciate? Is anksto dekoju uz nuomones.Paveikslėlis

Išsiųsta naudojantis SM-J500FN Tapatalk 4 Lt
Life like a bike.
Vartotojo avataras
durace

Ankstesnis

Grįžti į XC/Cross

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių