Darau dubli, bet apgalvotai, matau kaip keičiasi žinios. Nes turiu naujienų šioje srityje. Taigi susiruošiau įsigyti ilgesnius Dura ace švaistiklius ir labai abejojau dėl jų ilgio taigi štai ką išskaičiau be to, ką paminėjo Juodulys. Tai kitas šaltinis -Arnie Barker, MD "Bicycling Medicine" Fireside Books 1998:
kai "Inseam" mažiau nei 79cm - ilgis 170 mm; kai tarp 79 ir 84 cm - 172,5 mm, kai daugiau 84 cm -175 mm. Toliau interpoliuojant galima būtų teigti kad daugiau 89 cm (mano atvejis) - 177,5 (nors tuo nesu tikras). Dabar - Triatlonui ir TT tikslinga pridėti 2,5 mm. ir visiems dėmesio!!! MTB - pridėti 5 mm - tai kur man gauti tinkamų MTB švaistiklių nebrangiai

?. Trekui - įreikia atimti 2,5 mm. Dabar svarbu apgalvotai viską pasirinkti. Mano pirmasis treneris papasakojo, kad vienam mano kolegai kažkada atsakingom varžybom davė ilgesnius švaistiklius ir rezultatas buvo blogesnis. Tas sustabdė mane nuo ilgesnių įsigyjimo. Papaiškėja, kad galvojimas, kad spaudžiant ilgesnius švaistiklius judėsi greičiau yra klaidingas. Taip, jėga perduodama į grandinę yra didesnė, bet generuojama galia yra tokia pati, nes koja atlieka įlgesnį judesį!!!. Todėl pranašumas priklauso nuo dviratininko įgūdžio ir komforto. Sprinto metu svarbu, kad kojos eitu mažesnį kelią, todėl geriau trumpesni švaistikliai. Asmeninių lenktynių metu kadensas santykinai mažas, naudojama daug jėgos, vadinasi geriau ilgesni. Dabar dar vienas svarbus dalykas (man aktualus taip pat). Jei jau apsisprendėte dėl švaistiklių ilgio - ir jį pakeitėte - prireiks apie 40-60 val. prie jų galutinai priprasti. O tada geriau jų iš vis nekeisti, o jei keisti tai ne daugiau 2,5 mm ir tik į vieną pusę. Per ilgi švaistikliai sąlygoja nepatogią kojos padėtį viršutinėje padėtyje, ten generauojama mažiau jėgos. Be to per ilgi švaistikliai gali būti kelių skausmo priežastimi (greta neteisingos sedėsenos) ir net sąlygoti traumas. Taigi pasirinkite švaistiklių ilgį teisingai. Pastebėjau, kad gamintojai šias taisykles puikiai išmano ir nekomplektuoja dviračių ilgesniais negu reikia švaistikliais, dažniau rasi komplektavimą į trumpesnę pusę. Dar vienas dalykas, šie švaistiklių nurodymai yra ne to tipo dviračiams ar disciplinoms, o to tipo specialistams (tai reiškia kad ALL specialistas ir grupinėse plento lenktynėse turi važiuoti su to paties ilgio švaistikliais - jų keitimas į trumpesnius yra neigiamas dalykas). Dėl MTB tai man iš viso klausimas, o tame šaltinyje detaliu nepaaiškinta, nes MTB paprastai yra didesnis atstumas tarp pedalų (Q faktorius) ir man asmeniškai tai visada duoda kažkokį diskomfortą tad akivaizdu, kad reikia adaptacijos persedus nuo plentinio (mano atveju ant plentinio 172,5, ant MTB 175).