Plentiniai pedalai

Road

Plentiniai pedalai

Standartinė LinasV » Tre Sau 02, 2008 23:35:25

Renkantis dvirati kilo klausimu del pedalu pasirinkimo. Tokios temos nera, gal pasirodys naudinga.

1. Ar verta islaidauti ant atskiru plentiniu pedalu ir batu plentiniam dviraciui ?
Turiu patogius SIDI Dominator MTB batus ir Shimano SPD pedalus jiems ant MTB dviracio. Gal uztektu paprastu MTB pedalu, pvz. Shimano M-520 ar M-540, kurie man gerai tarnauja ?

Tikriausiai ne as vienas su MTB pedalais ant plentinuko vazineciau ? Tiesa, pasitaike matyti plentininku MTB varzybose su plentiniais batais ir pedalais ;-)

2. Kokie butu plentiniu pedalu privalumai ant plentinio dviracio ?
3. Kokius verta rinktis uz vidutine kaina ?
Galvojau apie Look Keo Classic, Shimano 105 ar Ultegra grupes, ar kokius Shimano PD-R600.
Vartotojo avataras
LinasV

Stilius: All round

Re: Plentiniai pedalai

Standartinė Vivi » Tre Sau 02, 2008 23:38:12

Imk lokus ju plokstuma didesne lengvai prisisega ir atsisega ir svoris ju geras
Vivi

Standartinė Juodulys » Ket Sau 03, 2008 9:00:51

pagal kaina ir svori Time RXE optimaliausi :roll: beto turi laisvumo i shonus, nelauzia kojos.
Perskorski vėją sukruvintu šalmu, tegul grandinė iš skausmo cypia, vanok pedalais negailėdamas jėgų, nors ir velniai akyse trypia!
Vartotojo avataras
Juodulys

Standartinė Kemmuri » Ket Sau 03, 2008 9:18:53

as vazineju su sidi zeta road ir time rxe, vienintelis minusas kad cleatsai kazkaip greit trinasi o nauji kainuoja brangokai,pagrindiniai privalumai tai prieinamumas Lietuvoje (nereikia uzsisakineti) lengvumas ir pigumas, beje kiek zinau ir Ronis su jais vazineja jau kazkelinta sezona tik pas ji kliba jau jie kiek atsimenu, Hawaii expres batu tai tikrai neverta pirkti plentiniu, uz batus sumokejau 320 lt tuo tarpu pas daiva uz 400 kazkiek jau galima buwo pasiimti nors senesni bet jau viena is auksciausiu modeliu su karboniniu padu, panasus i mano kainavo apie 240 lt
Kemmuri

Standartinė kaban » Ket Sau 03, 2008 11:54:01

sita tema jau buvo aptarta, siaip as turiu Look Keo Classic nuvaziavau - 2500 km, cleatsu turbut dar uzteks kokiem 5000 km, zinoma sunku su jais leisti is 3 auksto, bet jau kazkaip pripratau :) 8)
Vartotojo avataras
kaban

Stilius: Road

Standartinė Vital » Ket Sau 03, 2008 12:18:21

Jai nevažinėsi varžybų - išlaidauti papildomiems plentiniams pedalams ir batams neverta. (tiesa kai kurie SiDi batai tinka ir plentiniams ir MTB "Šypams"). Aš metus plente sukau su Shimano M-520 , nuo to nuotaika nei sugedo, nei pagerėjo. Dabar, kai turiu Look keo carbon, manau ne sezono metu plente ir toliau naudotis M - 520. Kodėl? Pirmiausia MTB pedalai ir bateliai patogesni išeiti iš namų, jei sustoji, lengviau įsispiria pradedant važiuoti, lėčiau susidėvi "šypai" tačiau turi ir minusų - leidžia kojai vaikščioti (plaukiojanti kojos pozicija), ne toks tvirtas, stiprus ir platus pedalo ir batelio kontaktas, pigūs po kiek laiko išklerą ir susidėvi. Skirtingų pedalų modelių (tiek plento tiek MTB) skiriasi atstumas nuo pedalo ašies iki batelio pado, tad dėl to kiek keičiais sedėsena. Dėl visų tų aplinkybių, kad tinkamai priprasti ir adaptuoti sedėseną prieš varžybas plente geriausia grįžti prie plentinių pedalų, kurie kartu su bateliais yra lengvesni, paprastai sukimba tvirčiau, galima pasirinkti ar reguliuoti laisvo judėjimo kampą (pvz. pas Look jis pirkaluso nuo pasirinkti "šypo" ir gali būti 0, 4 arba 8 laipsniai - atitinkamai juodas pilkas ar raudonas "šypas". Perėjimas nuo plentinių prie MTB paprastai nesukelia jokio diskomforto, išskyrus tam tikrą "minkštumo" pojūtį. Arskiri gamintojai reklamuoja savo plentui skirtus gaminius nurodydami eilę privalumų. Iš tiesų čia minėti Time irgi jų turi. Look yra puikiausi pedalai, kurių nedidelis minusas yra greitai susitrinantis "šypas" kainuojantis apie 10 EUR - jei nenaudoti guminių andėklų indikacinės skylutės sudyla tiesiog po keliolikos pavaikščiojimų. Dar atskirai reikia paminėti speedplay sistemas - jos yra lengvos, labai patogios važiuoti, nes kontaktuoja abi pedalo pusės, taip pat galima pasirinkti norimą plaukiojimo kampą, tačiau jei batelis turi tik 3 skyles, reikia naudoti papildomas plokšteles, kas prideda kiek svorio ir pakelia ir taip juntamą "šypo" aukštį. Mano supratimu pats pigiausias ir geriausias pedalų varinatas pirmai pradžiai tiek plentui tiek MTB yra Shimano M-520 (kaina interneto parduotuvėse - apie 20 Eurų), su jai pavažinėjus galima bus apsispręsti ar reikia road pedalų ir batų (pastarieji duoda "kieto" kontakto pojūti, dėl to gerėja sprintas).
Vartotojo avataras
Vital

Stilius: None

Standartinė kree » Ket Bal 10, 2008 22:29:01

noreciau paklaust,gal kas bande ir kokie atsiliepimai apie siuos pedalus.
Exustar PR101Ti Pedals [url]http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=20624
[/url] na raso ne daugiau nei 85kg, bet sito tikrai nevirsysiu:)
Look KEO Carbon http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=13397
Time RXS Carbon http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=9680
Kazkaip pats linkstu prie Look, taciau noreciau isgirst jusu nuomone.
kree

Standartinė Vital » Pen Bal 11, 2008 9:46:04

Time paprastus (ne karbon) yra bandęs Ronis, jis juos pasiekitė į Look keo carbon ir sakė, kad pastarieji malonesni, užtikrina geresnį kontaktą. Aš naudoju Look keo carbon CrMo ir sakau jiems tik komplimentus. Gal Time geriau kai yra problemų su kojomis, kai reikia laisvesnio kontakto, time naudoja kitoki ir galimai ilgaamžiskesnį "šypą". (Look gali adaptuoti kojos plaukiojimo laisvumą pasirinkdamas reikiamus "šypus" - Juodi - 0 laipsnių, pilki 4 laipsniai ir raudoni -8) Nauji pedalai paprastai tiekiami su pilkais.
Vartotojo avataras
Vital

Standartinė AED » Pen Bal 11, 2008 21:02:25

Jei nesi bandes nei Time nei Look, tai didelio skirtumo matyt ir nepajusi - priprasi ir busi patenkintas tokiais, kuriuos turi. Kaip vital ir minejo, Look beveik neturi laisvos eigos i sonus, o Time turi daugybe. Man perejus nuo vienu prie kitu reikejo daug laiko kad priprast, atrode kad labai nepatogiu, bet propratus viskas labai gerai.
Vartotojo avataras
AED

Standartinė kaban » Pir Bal 14, 2008 20:11:04

nzn man laisvumas nelabai patinka todel savo Keo Classic esu patenkintas, todel as uz LOOkas o ir kaina CRC ju labai patraukli
Vartotojo avataras
kaban

Standartinė kree » Ant Bal 15, 2008 10:38:50

o gal kas turi kokiu atsiliepimo apie Exustar PR101Ti Pedals ?
kree

Standartinė riderbu » Ant Bir 03, 2008 16:44:16

Juodulys rašė:pagal kaina ir svori Time RXE optimaliausi :roll: beto turi laisvumo i shonus, nelauzia kojos.

plente laisvumas nera privalumas bet kenteti galima

as uz look tik pasiziurek yra tvirtinimo elementas (shipai taip sakant) juodi, pilki ir raudoni. juodi maziau laisvumo turi na neturi :) tipo varzyboms o raudoni laisviausi ties pasakius man net per laisvi. lietuvoj juodu parduotuveje nemaciau nebent reikia daivos paklausti

p.s. tik ka perskaiciau kas virsuj rasyta vitalio ir kitu, na as nieko naujo neparasiau pilnai sutinku su vyruku nuomone :)
...jau visi pasivazinejimai sunkus :(
riderbu

Standartinė chinhuj » Ket Bir 12, 2008 19:24:24

a ka man rinktis?isvis neismanau apie clipsus.galiu moket iki 200lt.turiu focus summit.esu megejes.nesiruosiu varzybom,tik savo malonumui
Žmona ne dviratis, kas nusibos, netiks ar nusidėvės, nepakeisi..
Vartotojo avataras
chinhuj

Standartinė Kemmuri » Ket Bir 12, 2008 21:01:23

as užsisakiau shimano ultegros 6620 sl,nes man gražūs, pigūs, geri atsiliepimai, ir apskritai shimano pedalais nelabai kas skundžiasi, kai kas nors darys orderį iš crc prisidėk, šiaip geri atsiliepimai apie look, time mano rxe po metų išchlero, cleatsas atlūžo bet važinėti galima dar, pedalų pasirinkimas didelis...
Kemmuri

Standartinė Plentass » Pen Bir 13, 2008 16:37:33

chinhuj rašė:a ka man rinktis?isvis neismanau apie clipsus.galiu moket iki 200lt.turiu focus summit.esu megejes.nesiruosiu varzybom,tik savo malonumui

Sveikas, fokusininke ;D As sau pirkausi Look KEO Classic, gana nesunkus, vienas pedalas- 140g. mint visai smagu su jais tik kol sureguliavai ploksteles teko pavargt :) Kaina 230 pas daiva.
Vartotojo avataras
Plentass

Stilius: XC

Standartinė chinhuj » Pen Bir 13, 2008 20:05:08

ooo Plentass reikes rimtai apie juos pamastyt:)tik db kur ta panele Daiva gyvena ir koks jos nr..??:)
Žmona ne dviratis, kas nusibos, netiks ar nusidėvės, nepakeisi..
Vartotojo avataras
chinhuj

Standartinė Darysp » Pen Bir 13, 2008 23:41:35

Aš važinėju su Shimano PD-A520 pedalais. Jie yra plentui skirti SPD, kuriems tinka paprasti MTB bateliai. Tačiau šie pedalai yra lengvi (330 g. komplektas), vienpusiai (išvaizda, kaip tikrų plentinių) ir prisega gerokai stipriau, negu paprasti MTB. Kas nenori tikrų plentinių, tai tikrai REKOMENDUOJU :!: Online shop'uose jie kainuoja tik apie 32-36 EUR.
Prikabinti failai
pd-a520.jpg
pd-a520.jpg (12.6 KiB) Peržiūrėta 11114 kartus(ų)
Vartotojo avataras
Darysp

Standartinė Plentass » Šeš Bir 14, 2008 10:43:36

chinhuj rašė:ooo Plentass reikes rimtai apie juos pamastyt:)tik db kur ta panele Daiva gyvena ir koks jos nr..??:)

Pasiskambink, pirma paklausk ka gero turi nes Look'us paskutinius tada paemiau.
Vartotojo avataras
Plentass

Stilius: XC

Standartinė AED » Šeš Bir 14, 2008 11:15:47

Darysp rašė: ir prisega gerokai stipriau, negu paprasti MTB.

Ką reiškia prisega stipriau nei MTB? Gal norėjai pasakyt, kad mažiau juda į šonus?
Jei kuo pigiau tai gali paieškot look kopijų, umarai kažkada lyg ir turėjo.
O šiaip tai pedalai visi gerai kai prie jų pripranti, pradžioj važinėjau su Look'ais, paskui su Miche, o dabar su Time'ais.
Vartotojo avataras
AED

Standartinė Darysp » Šeš Bir 14, 2008 18:34:26

AED rašė:
Darysp rašė: ir prisega gerokai stipriau, negu paprasti MTB.

Ką reiškia prisega stipriau nei MTB? Gal norėjai pasakyt, kad mažiau juda į šonus?

Tiksliai - į šonus juda daug mažiau (žinoma ir išsisega žymiai sunkiau).
Vartotojo avataras
Darysp

Kitas

Grįžti į Plentas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių