Trumpa vairo iškyša

Road

Trumpa vairo iškyša

Standartinė Snaczjej Vret » Sek Bal 11, 2010 13:00:07

Neradau atitinkamo atsakymo forume tad klausimas toks.
Turiu 56cm rėmo plentinuką, realiai galvoju, kad būsiu sau per didelį pasiėmęs (mano ūgis 178cm). Šiaip kiek važiavau, lyg viskas ok, tik esant rankų padėčiai ant stabdžių pernelyg ištiestos rankos, sėdynė pritraukta į priekį maksmimaliai. Taigi jei pasikeisčiau iškyšą (dabartinė 110mm) į trumpesnę, tarkim 70-90mm neprarasčiau kažkokio stabilesnio dviračio valdymo ar pan?
Vartotojo avataras
Snaczjej Vret

Stilius: Road

Re: Trumpa vairo iškyša

Standartinė simasV » Sek Bal 11, 2010 15:22:55

jautrumą gal didesnį pajaustum, bet satbilumo tai tikrai neprarasi
Vartotojo avataras
simasV

Stilius: None

Standartinė tirli_mirli » Sek Bal 11, 2010 23:15:17

su valdymu per daug nieko neatsitiktų, tik tektų priprasti prie to pokyčio. o gal jo ir nepajustum beveik. Taip pat atkreipk dėmesį, kad maksimaliai į priekį atstumta sėdynė gali neatitikti "kelio virš pedalo ašies" taisyklės t.y. yra daug niuansų, bet jei nejauti jokio diskomforto ar trūkumo, savo mynimo jėgos efektyvumo aspektu, tai tada nereikia į tai gilintis. tik tie maksimalūs sėdynės atitraukimai pirmyn ar atgal taip pat gali išderinti "optimalią" sėdėseną. Aišku, pagrindinis rodiklis, tai tavo pojūtis. ir jei jauti, kad nepatogu - nekentėk ir eksperimentuok (pradžioje bent jau su iškyša), nes važiuoti dviračiu TURI būti patogu. sėkmės
LAISVĖ
.............................http://tandemirli.wordpress.com.........................tandemai - dviračiai - įvairūs pasakojimai
Vartotojo avataras
tirli_mirli

Standartinė LBU » Pir Bal 12, 2010 17:56:26

Snaczjej Vret rašė:Neradau atitinkamo atsakymo forume tad klausimas toks.
Turiu 56cm rėmo plentinuką, realiai galvoju, kad būsiu sau per didelį pasiėmęs (mano ūgis 178cm). Šiaip kiek važiavau, lyg viskas ok, tik esant rankų padėčiai ant stabdžių pernelyg ištiestos rankos, sėdynė pritraukta į priekį maksmimaliai. Taigi jei pasikeisčiau iškyšą (dabartinė 110mm) į trumpesnę, tarkim 70-90mm neprarasčiau kažkokio stabilesnio dviračio valdymo ar pan?

Mano ūgis lygiai toks pat , inseam 87. Skaičiuoklė Compet...Cyc..., gamintoju puslapiuose įdedamos pagalbinės skaičiuoklės, visos sutartinai nurodo 58 rėmą(dėl ilgų kojų). nors dabartinis dviratis ir 56, tačiau jo TT atitinka skaičiuoklių siūlomą TT ilgį ir man pavyko patogiai įsitaisyti.

Aš siūlau susiskaičiuoti savo duomenis, ir bevei įsitikinęs, kad Tau 56 rėmas bus geras, tik beliks pasirinkti vairo išnašą pagal kitus parametrus (pvz . sėdynės nosies galiuko atstumą iki vairo ir pan.)

O, gal reikia tik priprasti?....
LBU

Standartinė Snaczjej Vret » Pir Bal 12, 2010 21:52:55

Na prirpast manau ir reikės, šiaip reik tada pradėt trumpesnės iškyšos ieškotis ir žiūrėt kas gaunasi.
Vartotojo avataras
Snaczjej Vret

Standartinė Darysp » Pir Bal 12, 2010 22:11:15

Labai paprastas būdas apytiksliai pamatuot ar stemo ilgis geras: sėdint ant dviračio ir laikantis už shifterių, priekinio rato stebulės turi nematyti (ją turi užstoti vairas). Jei tu ją matai prieš ar už vairo, reiškia reikia atitinkamai ilgesnio arba trumpesnio stemo.
Vartotojo avataras
Darysp

Stilius: All round

Standartinė Snaczjej Vret » Šeš Bal 17, 2010 15:26:39

Užsidėjau 90mm iškyša, lyg pagerėjo. Anyways, nebūsiu sportininkas, tad tas didesnis reach'as nebus problema, nugara užtat tiesesnė :)
Vartotojo avataras
Snaczjej Vret

Standartinė Rocco » Sek Bal 25, 2010 23:10:57

Ka jus patarinejat zmogui apie patoguma, jei jis nezino nei kokio remo reikia, nei kokio stemo.
Visu pirma reikia reiketu save issimatuoti ir tada nuspresti ar remas per didelis. I parasyta remo dydi visai nereikia kreipti jokio demesio,-svarbiausia remo geometrija ir ismatavimai. TREK, kai rinkausi, man idealiai 60 buvo, Focus'as 58, o vazineju Merida 56, kuri idealiai man tinka.
Antra, jokiu patogu. Pradet nuo to "kaip reikia". Ir balnelio auksti ir pozicija pirmyn-atgal reikia nusistatyti pagal tai, kaip parodyta milijone filmu Youtube, arba competitive cyclist. Tik tada jau nustatineti stema.
Kaip zmogus gali zinoti kaip yra patogu? Visu pirma reikia padaryti teisingai, praminti nors 100-200 km ir kai raumenys pripras prie teisingos padeties, tada ir bus patogu.
Ir nebus jokio patogumo, jei remas gerokai per mazas ar per didelis. Mazochizmas bus, ne vazinejimas. Geriau tada keisti rema ar dvirati. Cia stemo pakeitimas i trumpesni nieko nepades.
Tuningas tinka viskam. Ir auto ir velo.
Vartotojo avataras
Rocco

Stilius: XC

Standartinė tirli_mirli » Pir Bal 26, 2010 12:50:07

Rocco rašė:Antra, jokiu patogu. Pradet nuo to "kaip reikia". Ir balnelio auksti ir pozicija pirmyn-atgal reikia nusistatyti pagal tai, kaip parodyta milijone filmu Youtube, arba competitive cyclist. Tik tada jau nustatineti stema.
Kaip zmogus gali zinoti kaip yra patogu? Visu pirma reikia padaryti teisingai, praminti nors 100-200 km ir kai raumenys pripras prie teisingos padeties, tada ir bus patogu.
Ir nebus jokio patogumo, jei remas gerokai per mazas ar per didelis. Mazochizmas bus, ne vazinejimas. Geriau tada keisti rema ar dvirati. Cia stemo pakeitimas i trumpesni nieko nepades.

na, kategoriškumas dar niekam nepadėjo. ypač pritaikyme. Kas yra reikia? kuri iš tų "šimto" "teisingų" sistemų? principų lygmeny, tai PATOGU yra labiausiai objektyvus kriterijus, mano nuomone.
Rocco rašė:Kaip zmogus gali zinoti kaip yra patogu?

Na, jei žmogus negali pasakyti kas jam patogu, tai kas tada gali? - youtubo filmukas?
Dviračio pritaikymas yra be galo individualus dalykas ir galima peržiūrėti net 2 milijonus jutubo filmukų, tačiau net po 4000 km gali skaudėti/mausti. Todėl visada reikia žiūrėti į individualų atvejį.
Be abejo, egzistuoja bendrieji principai, tačiau jie kaip rekomandacija/gidas ir jais galima vadovautis. Tik tą reikia daryti su protu. Ir ypač atsargiai žiūrėti į kategoriškus REIKIA.
Atsimenu, kai nusipirkau savo pirmąjį per mažo rėmo dviratį (ir pirmąjį savo dviratį šiame gyvenime), tai taip pat buvau nuramintas (pardavėjo "eksperto"), kad jo dydis mano ūgiui turi tikti, nors turėjau įtarimą, kad ne taip. Po to bandant išspręsti tuos aplink kaklą skausmus (nepatogumą) žaidžiau su iškišom ir sėdynių atslinkimu ir nuolat girdėdavau, skaitydavau patarimus "reikia pabandyti priprasti". tada ėmiau ir nusipirkau didesnį rėmą. atitinkamai pakoregavau sėdėseną ir PUIKU - bėdelė dingo.
Kadangi Snaczjej Vret labai paprastai suformulavo klausimą, tai darome prielaidą, kad jam reikia kuo aiškesnio atsakymo apie tai kaip bandyti išspręsti jo problemą. Jei reikėjo trumpo komentaro kaip sutrumpinti reachą, tai kontekste matosi, kad su iškyša galima bandyti tai daryti. nes jei jau PATOGUMAS ne kriterijus, tai REIKIA ir YOUTUBE irgi panašaus lygio nuorodos.
O šiaip tai tiesa - per daug čia faktorių, kad paprastai atsakyti.
Pirmi namų darbai tai:
[*]savo atitinkamų fizinių išmatavimų atlikimas,
[*]pagal tai ir planuojamą važinėjimo stilių tinkamo dydžio ir geometrijos rėmo/dviračio parinkimas
[*]tada pritaikymas (kuris ir padaro masinės produkcijos gaminį PATOGIU ir EFEKTYVIU prietaisu) pagal individualius dviratininko fiziologinius parametrus.
o apie tai reikia netingėti domėtis (jei žmogus tai suvoktų, tai darytų prieš įsigyjant dviratį, ko statistinis pirkėjas nelabai daro, deja) ir bandymų ir klaidų būdu (jei jau nusprendžiama viską daryti savarankiškai) surasti tą optimaliausia sau sėdėseną ir dviračio konfiguraciją.
Ir pabaigai: svarbiausia nepamiršti, kad kas gerai ir tinka Gregui Le Monde (nuoroda į populiariąsias Le Monde'o pritaikymo formules) nebūtinai tiks tau asmeniškai.
taika
LAISVĖ
.............................http://tandemirli.wordpress.com.........................tandemai - dviračiai - įvairūs pasakojimai
Vartotojo avataras
tirli_mirli

Standartinė Rocco » Pir Bal 26, 2010 13:01:44

Na, daug prirasei, bek faktiskai pasakyta tas pats, kad issimatuoti save, paskui ziureti dviracio geometrija, paskui balnelio auksti ir padeti nusistatyti pagal competitive cycling pasiulymus.

Kai as dvirati pirkau tai ir man pardavejas klause "ar patogu?". Ka as galejau pasakyti ar patogu, jei ant dviracio sedejau pries tai tik pries 20 metu??? Reikia ziureti kaip teisingai, o ne kaip patogu! Kas is to, kad zmogus dabar iesko trumpesnio stemo, kai balnelis nustumtas i prieki maksimaliai??? Kas is to, kad jis gal jausis "patogiai" su 1 cm stemu, jei sedi ant 2 dydziais didesnio remo ir uzlipti-nulipti nuo dviracio gali tik tada, kai salia yra didelis akmuo arba kalade?
Tuningas tinka viskam. Ir auto ir velo.
Vartotojo avataras
Rocco

Standartinė Snaczjej Vret » Pir Bal 26, 2010 13:42:07

Ha, na ant dviračio problemų užlipti neturiu :) Kitoje temoje radau klipą kaip susireguliuoti. Be to esu žalias plentiniuose (bet nemačiau tikslo imti hibridą ar miestinį, nes nuo tokio ir perlipau) ir kaip jau minėjau, nesupratau nuo ko pradėti reguliuoti viską. Balną palikau kaip ir yra, stemas trumpesnis, bet rechas pakito, vairą nusileidau žemiau. Kai pravažiuosiu daugiau, pabandysiu iškyšą persiverst į minusą. Juk gyveni ir mokais :))
Vartotojo avataras
Snaczjej Vret

Standartinė Rompeprop » Sek Bal 17, 2011 19:45:23

Na as visai neseniai nusipirkau plentinuka, pries tai nemazai isstudijaves ivairias video ir tutorialus internete. Jei remo dydis teisingas, tai susiregulioti sedines auksti, kampa, atstuma iki vairo yra nesunku, mano atvieju , kadangi pirkau zinodamas ko man reikia, pataikiau beveik idealiai(remo dydis~53.5-54 prie 177-178 ugio,insteamas tarp 80-83). Suprasi ar viskas tau gerai tinka tik pramynes bent jau 20-30 km, kas antra diena po 4-5 km. tada galima pajausti kur ir kas gerai ar blogai suderinta. Pvz. man keliais cm per ilgas stemas, nes per daug svorio jauciasi ant riesu, atitraukes rankas keliais cm nuo stabdziu rankenu jauciuosi kur kas patogiau, svorio balansas issilygina, bet vaziuoti taip yra nelabai saugu. Taip kad greitu metu teks pasieskoti siek tiek trumpesnes iskysos, sedine traukti i prieki nenoriu, nes tada keliai nevisai taisyklingai judes.
Rompeprop

Standartinė EmilisL » Sek Bal 17, 2011 21:56:18

Na nezinau kaip cia su tuo 30 km pajausi kazka. Kiek esu plentinuku turejes tai visad kai atsisedu pramint buna nepatogu, paskui pripranti prie dviracio ir buna gerai.
Pritariu Rocco, reik pramint bent jau 100 Km, dabar kol nusprendziau kokiam aukstyje steereri pjaut surinkau 300 Km, bent jau nesigrausiu, kad per daug nupjoviau...
Vartotojo avataras
EmilisL

Standartinė LBU » Sek Bal 17, 2011 22:28:31

Nuvažiavus 300 , o tuo labiau 30 km aš nesirįžčiau nuspręsti, ar dviračio reguliavimas tinkamas.
Pilnai įsitikinti , kad dviratis sureguliuotas patogiai galima tik įveikus keletą distancijų, kurių ilgis siekia 80-100 km, nes dažnai nutinka, kad pirmus 50-80 km atrodo viskas OK, kol nuo įtampos pavargsta vidiniai raumenys ir pradeda kamuoti įvairūs skausmai: nugaros, sprando, riešų ar pan. (Netgi yra metodika, kaip pagal skausmus koreguoti dviračio geometriją)
Todėl siūlau-minkite, stebėkita savo pojūčius ir ekspermentuokite... :-D
LBU

Standartinė EmilisL » Sek Bal 17, 2011 23:02:13

Butent tai ir dariau, keturis praminimus po 60-80 km mazdaug.. Po keliu praminimu pasijaute kas blogai, istaisiau, pabandziau, tiko- WOLIA!
Vartotojo avataras
EmilisL

Standartinė Rompeprop » Sek Bal 17, 2011 23:24:18

na , as vis del to manau kad visur ir visada organizmas geriau apsipranta ir reaguoja i pokycius jeigu kaskoks naujas , nepazystamas veiksmas/judesys atliekamas vidutini laiko tarpa(20-60min), kas 48 val., savaites-dvieju laikotarpyje. Pirma karta uzlipes and dviracio ir pravaziaves per pirma savaite-dvi virs 100km sukelsi shoka savo organizmui, del to nelabai suprasti ,kur skauda , del ko skauda ir kodel skauda. Sitas skausmas/diskomfortas gali buti laikinas, tuo tarpu naujokui besitreniruojant pagal mano mineta schema tokiu problemu neatsiranda. Taip besitreniruojant po menesio galima jau ir virs 100km minti,todel iskyla klausymas kam kankinti save vaziuojant tokius atstumus jauciant diskomforta jei tai galima pataisyti jau pries tai? Sitas metodas vadinasi intervaliniu, ir praktikuojamas visame pasaulyje skirtinguose treniruotese, net kaskada man besimokinant groti bugnais mokytojas naudojo man toki pat principa.

Galite sakyti kad as nesu patyres dviratininkas ir svaigstu cia nesamones, bet mokymosi ir pazinimo procesas visiskai nepriklauso nuo sporto sakos kadangi zmogaus kunas i viska reaguoja praktiskai vienuodai.
Galit sita informacija priimti, galit ne, cia jau kiekvieno reikalas, niekam jos nebraukiu.
Rompeprop

Standartinė stasius » Pir Rgp 08, 2016 9:22:21

Darysp rašė:Labai paprastas būdas apytiksliai pamatuot ar stemo ilgis geras: sėdint ant dviračio ir laikantis už shifterių, priekinio rato stebulės turi nematyti (ją turi užstoti vairas). Jei tu ją matai prieš ar už vairo, reiškia reikia atitinkamai ilgesnio arba trumpesnio stemo.

rades sena patarima paklausiau del siai dienai aktualaus klausimo.
Neseniai turiu trek 6500. 2012m. Remas 18.5. Insteam tvarkoj, effective top tube pagal skaiciuokles geras. Vairas gerokai priekyje lyginant su priekinio rato asim. Tarsi prasosi trumpesnio stemo. Ant jo 105 mm parasyta. Vizualiai lyg ir 60 mm stemas tiktu.
Sedynes padeti reguliavau pagal rekomendacijas.
Klausimas ar reikia ivertinti vairo islinkima? T.y. patys gripsai jau gaunasi, kad jie arciau manes nei vairo vidurys. Vairas 660 mm plocio.
Turiu ir kita mtb dvirati. Praktiskai identisko dydzio remai, taciau vairas tiesus ir siauresnis (lyg 580 mm). Ir sedint priekinio rato asi vairas uzdengia. Stemas lyg 90 mm.
Siai dienai kazkodel atrodo, kad siauresnis vairas man patogiau.
gal dar per mazai pravaziavau su treku..
stasius

Standartinė Darysp » Pir Rgp 08, 2016 14:57:43

Taigi čia tema apie plento dviračius. MTB šita taisyklė netinka
Vartotojo avataras
Darysp

Standartinė stasius » Pir Rgp 08, 2016 16:33:18

Ir pataikyk tu man sitaip :shock:
Tarp paieskos rezultatu nepastebejau, kad cia apie plenta.
Tada tikriausiai viskas ok su mano mtb trek :)
stasius

Standartinė simasV » Ant Rgp 09, 2016 5:09:12

šitos taisyklės kuo tais pokvailės, taigi paprasčiau važiuoji ir klausai kūno - ar jis nori daugiau išsitiesti ar mažiau. Pagal tai ir iškyšos ilgį renkies.
Vartotojo avataras
simasV

Kitas

Grįžti į Plentas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių