Dviračių sportas ir sveikatos problemos.

Kitos temos, susijusios su dviračiais ir ne tik

Dviračių sportas ir sveikatos problemos.

Standartinė Andrisrider » Ket Rgp 30, 2018 9:51:42

Sveiki.
Būtų neblogai jei pasidalintume patirtimi dėl sveikatos problemų.
Konkrečiai mane domina problemos su širdimi. Nemažai važinėju, padalyvauju įvairiose varžybose. Šiemet pradėjau jausti širdies plakimus, kartais permušimus. Ar yra kas turėjas tokių problemų. Kaip išsisprendė arba gal ir neišsisprendė šios problemos.
Prisidariau begalės tyrimų pas skirtingus kardiologus, visi kolkas sako nieko nėra. Gal tai visai nesusyje su dviračiais, a tai kažkaip baisu kad nebūčiau persitempęs.
Andrisrider

Stilius: XC

Re: Dviračių sportas ir sveikatos problemos.

Standartinė Zee » Ket Rgp 30, 2018 11:25:41

Gali elektrolitų panaudoti, jei intensyviai sportuoji. Ypač karštyje. Man padėjo
Zee

Stilius: All round

Standartinė surfer » Ket Rgp 30, 2018 11:56:03

O pulsą matuoji? Galbūt pastoviai važinėji pulsu arti maksimalaus.
Galbūt būtų tikslinga pasidaryt veloergometrijos ir vo2max tyrimus ir atitinkamai prisižiūrėt pulsą. Pasidaryt kraujo tyrimus arba tiesiog pamėgint pavartoti elektrolitų/vitaminų
surfer

Standartinė Andrisrider » Ket Rgp 30, 2018 12:30:50

Pulsa visada matuoju. Treniruojantis apie 120-130, atskirom atkarpom(pvz. ikalneje) 150-160. Varžybose aišku viskas eina netoli maksimumu. Velorgemetrija, echskopija, kraujo tyrimai, skydliauke ir kt. viskas tvarkoj. Vientintelis galvoju kiek įtakos gali turėti infekcija organizme.
Andrisrider

Standartinė mantasm » Ket Rgp 30, 2018 12:49:52

Pulsas pats savimi nekažką rodo. Ar dareisi tyrimus kokios tavo pulso zonos? Ar bent pagal amžių kas gaunasi? Pvz man abu tavo minimi intervalai didesni 20-30 dūžių...
mantasm

Stilius: None

Standartinė myciokas » Pen Rgp 31, 2018 8:31:58

Jeigu nebuvai, pabandyk pas sporto gydytoją nueiti. Jie specializuojasi tame.
Papasakosiu trumpai, kaip kažkuriais metais dariausi bendrus tyrimus: nuėjau pas šeimos gydytoją, ir pasakiau, kad noriu tyrimus pasidaryti (tipo technikinę praeiti). Nu ji ten prirašė visokių tyrimų, tarp jų ir širdies kardiogramą. Atėjo laikas atsakymams, apsilankiau pas ją. Ji pasiėmus mano širdies kardiogramą, kokias 3 min žiūrėjo į ją ir nieko nesakė. Tada, sako palaukite truputi ir išėjo. Grįžta po 10 min., sako Jūs sportuojate? Sakau, taip, sportuoju. Ji man sako, tada viskas gerai :lol:
Tai va, pabandyk pas sporto gydytoją nueiti (anksčiau vadindavosi sporto dispanceris).
Vartotojo avataras
myciokas

Standartinė Andrisrider » Pen Rgp 31, 2018 10:34:19

Aš ir galiu papasakoti kaip ėjau technikine sporto dispanceryje. Nuejau, padarė veloergometriją, sako ateik kitą dieną - pasižiūrės. Ateinu- sako pas tave išemija. Tuo momentu net nežinojau kas tas yra. Sako eik pas kardiologą, pasikonsultuok. Aišku prisigūglinau kas tas yra tai jau galvojau šakės atėjo. Nuėjau pas rimta kardiologą tas pasižiūrėjo veloergometrijos kardiogramą - sako nieko nėra. Nuėjau dar pas kitą kardiologą - padarė per naujo veloergometriją, kitokių dar tyrimų - irgi sako nieko nėra. Tai vo tokia pas mane patirtis su sporto gydytojais.
Andrisrider

Standartinė victaras » Ket Rgs 06, 2018 10:10:20

Greičiausiai pervargimas + infekcija = mesk dviračius mėnesiui, dvi savaites pasiilsėk, tada eik į kokias jogos ar pilateso ar funkcines treniruotes kad pakeistum treniruotės pobūdį :)
Road: Raleigh Militis Race/Campy Record
Vartotojo avataras
victaras

Stilius: Road

Standartinė jovit.a » Šeš Lap 24, 2018 3:11:39

as per ilgai vazinejau plona apranga orams atsalus, tai vat ir sloga pasigavau.. dabar kazkaip ilgai nedingsta, bijau kad i letine neissivystytu, zinoma vaistai nuo slogos padeda, bet dabar jau dviracio nesitraukiu...
jovit.a

Stilius: Turizmas

Grįžti į Kita

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių