Konfliktas misko takelyje

Kitos temos, susijusios su dviračiais ir ne tik

Konfliktas misko takelyje

Standartinė stiklas » Pir Bir 26, 2017 10:24:49

Sveiki, norėčiau pasidalinti nemalonia patirtimi ir tuo pačiu pasiteirauti jūsų nuomonės ar gali dviratininkai naudotis miško takeliais ar visgi važinėjantys MTB pažeidinėjame įstatymus?

Trumpai apie situaciją - regioniniame parke, niekaip neženklintame miško takelyje sutikau grupę piliečių su šunimis(šunys palaidi, be antsnukių). Pastebėjęs, kad jie užima visą takelio plotį sulėtinau iki visiškai minimalaus 2-3kmh greičio, buvau aiškiai matomas. Man priartėjus grupė sudarė galimybę(nors ir nelabai noriai) man pravažiuoti, bet vienas iš keturių palaidų šunų buvo nusiteikęs nelabai draugiškai ir kiauksėdamas pribėgo, bei kando į batą(šuo nedidukas).
Nei aš labai bijau tų šunų, nei žalos jokios padaryta nebuvo, bet pabandžius sudrausminti neatsakingus šunų šeimininkus pats susilaukiau kaltinimų :shock: . Neva miško taku dviračiams važiuoti negalima(suprask galima tik eiti pėstiems) ir pats čia kaltas, kad važinėji(dar kartą priduriu, kad priartėjau visiškai minimaliu greičiu ir tik įsitikinęs, kad užteks vietos prasilenkti, ramiai, laikydamasis saugaus atstumo pro juos bandžiau pravažiuoti).
Norą kviesti policiją atbaidė prasidėjęs lietus ir laiko stygius, bei faktas kad nei menkiausio įbrėžimo nuo šuns nebuvo matyti. Tai vienam kažką įrodyti prieš 4-5 asmenų būrį irgi būtų sudėtinga.
Žodžiu, supratau, kad situacijų pasitaiko, nors ir atrodo padarei viską, kad niekam neužkliūtum. Bet iš tiesų labai sudomino klausimas ar gali dviratininkas važiuoti miško taku.

Šiek tiek pasižvalgius teisės aktuose informacijos, vienintelis KET kažkiek apibrėžia dviračių naudojimą. Pagal KET pakankamai aiškiai apibrėžta, kur gali važiuoti dviratininkai:
KET 57 straipsnis: "Važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu. Kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta"

Taigi kilo klausimas gal jūs turite minčių kokį teisinį statusą turi miško takeliai? Jei jie pripažįstami kaip "Pėsčiųjų takas", tai tokiu atveju važiuodami dviračiais mišku(ne paklote bet tais takeliais) pažeidžiame įstatymus? Nes "pėsčiųjų taku" KET nenumato galimybės važiuoti dviračiu. Daugiau jokiuose Miškų, Saugomų teritorijų ir panašiuose teisės aktuose nepavyko rasti nei tų takelių apibrėžimo nei teisinio statuso nei kas jais visgi gali teisėtai naudotis.

Šiaip labai apmaudu, kad netgi dešimtis hektarų užimančiame parke išsitekti su grupele pėsčiųjų nepavyko ir požiūris į dviratininką švelniai tariant labai netolerantiškas.
Gal ir jūs esate turėję panašių patirčių?
Vartotojo avataras
stiklas
 
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: Pir Bal 07, 2014 20:04:03
Stilius: All round

Re: Konfliktas misko takelyje

Standartinė 07429W2 » Pir Bir 26, 2017 10:49:16

Keliuose, gatvėse, takuose galioja KET taisyklės. O miškuose, miškų naudojimo taisyklės, kuriose rašo: "Miške jodinėti galima keliais ir tam skirtais takais, o važiuoti dviračiais galima keliais ir rekreaciniais, pažintiniais ar kitais miško takais netrukdant pėstiesiems miško lankytojams ir negadinant takų dangos."

Yra dar gyvūnų laikymo taisyklės. Vien iš aprašytos situacijos jau matau pažeidimų: šuo palaidas, parke, kelia grėsmę.

"Draudžiama šunis ir kates vedžioti masinėse žmonių susibūrimo vietose, kapinėse, mokyklų, sveikatos apsaugos įstaigų, vaikų lopšelių-darželių teritorijose, žaidimo ir sporto aikštelėse, stadionuose, pliažuose, skveruose, žaliojoje vejoje, parkuose, išskyrus pakraščius arba įrengtas šunų vedžiojimo aikšteles.

Gyvūnų savininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų.

Uždaroje savininko valdoje šunys gali būti nepririšti, tačiau prie įėjimo į valdą (išskyrus namus, butus) turi būti pakabintas įspėjamasis ženklas ir užrašas (ženklas – baltas 25 cm kraštinių ilgio trikampis su 3 cm pločio raudonu apvadu, kurio viduryje pavaizduotas juodas šuns galvos profilis, užrašas „Palaidas šuo“). Šis ženklas turi būti matomas tiek dieną, tiek naktį. Kai laikomas agresyvus šuo, valda turi būti aptverta ne žemesne kaip 2 m aukščio tvora."
Vartotojo avataras
07429W2
 
Pranešimai: 838
Užsiregistravo: Pir Rgp 23, 2010 14:23:29
Miestas: Šiauliai
Stilius: All round

Re: Konfliktas misko takelyje

Standartinė Gie » Pir Bir 26, 2017 11:03:23

Kelių eismo taisyklės čia ne prie ko, nes jau pats pirmas punktas, apibrėžiantis teisės akto taikymą sako, kad jis nustato "eismo keliais tvarką", taigi miško takeliai čia ne prie ko (kelio apibrėžimas tiap pat pateiktas "KET" :)
O dėl žmonių-kiaulių (atsiprašau gyvūno už įžeidimą), tai jų yra visur ir miške ir mieste. Lygiai tai pat sėkmingai tenka susitikti šunų puldinėjančių ir mieste, dviračių take, o šeimininkai nemato tame nieko bloga, kol neišsitrauki dujų balionėlio :) Nežinau kaip Jūs, bet aš savo sveikatą, gyvybę ir turtą linkęs ginti visomis teisėtomis preimonėmis. :)
Nor teisybės dėlėi reik pasakyti, kad šeimininkų su augintiniais susitinku labai dažnai, o tokių, kur reikėjo panaudoti kraštutines priemones buvo tik 2 per pastaruosius 10 metų :)
Gie
 
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: Ket Bal 28, 2011 16:02:10
Stilius: All round

Re: Konfliktas misko takelyje

Standartinė stiklas » Pir Bir 26, 2017 11:18:11

Taip ir numaniau, kad miško takų naudojimą ne KET apibrėžia. Dėkui, "LANKYMOSI MIŠKE TAISYKLĖS" būtent ir praleidau.
Dabar ramu.
Jo, buvau priblokštas sutiktų individų ciniškumo. Atrodytų būtų užtekę paprasto "atsiprašom" ir visiems vakaras miške būtų buvęs daug malonesnis.
Vartotojo avataras
stiklas
 
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: Pir Bal 07, 2014 20:04:03
Stilius: All round

Re: Konfliktas misko takelyje

Standartinė 07429W2 » Pir Bir 26, 2017 11:20:24

Pirmiausia tą balionėlį reik prieš vedžiotoją panaudot. Jei nepadeda, tada ir prieš gyvūną, kuris turi debilą šeimininką.
Vartotojo avataras
07429W2
 
Pranešimai: 838
Užsiregistravo: Pir Rgp 23, 2010 14:23:29
Miestas: Šiauliai
Stilius: All round

Re: Konfliktas misko takelyje

Standartinė tereru » Pir Bir 26, 2017 13:05:09

Jie tiek pat teisės turėjo ten vaikščioti kiek ir tu važinėti. O palaidi šunys yra jų problemą, kuri sukeltų jiems daugiau problemų aiškinantis su policija, nei tau dėl dviračio. Bet kartais geriau vengti ginčų, nes dar ir nukentėti galėjai (nežinau kas per individai, bet visokių pasitaiko). Balionėlis kišenėje važinėjant miškais must have :)
Vartotojo avataras
tereru
 
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: Sek Lie 28, 2013 20:37:37
Stilius: XC

Re: Konfliktas misko takelyje

Standartinė Gie » Pir Bir 26, 2017 13:27:26

07429W2 rašė:Pirmiausia tą balionėlį reik prieš vedžiotoją panaudot. Jei nepadeda, tada ir prieš gyvūną, kuris turi debilą šeimininką.


Na aš nepritariu tiesos įrodinėjimui kumščiais bet kokiu kitu smurtu. Manau, kad balionėlius (kaip ir bet kokią kitą priemonę) reikia naudoti išskirtinai gynybai (savigynai), kai sveikatai/gyvybei gresia pavojus (ir pavojus turi būti neįsivaizduojamas, o realus).
Šeimininko "auklėjimas" balionėliu, kažkaip nepateisinamas ir vertinčiau tai kaip užpuolimą ir negaliu pateisinti niekaip. SUprantu, kad ponas turbūt juokauja, bet.. nejuokinga.
Gie
 
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: Ket Bal 28, 2011 16:02:10
Stilius: All round

Re: Konfliktas misko takelyje

Standartinė 07429W2 » Pir Bir 26, 2017 17:04:49

O kai tau į koją sulenda šuns dandys tai yra užpuolimas ar ne?
ps juokavau aišku. :)
Vartotojo avataras
07429W2
 
Pranešimai: 838
Užsiregistravo: Pir Rgp 23, 2010 14:23:29
Miestas: Šiauliai
Stilius: All round


Grįžti į Kita

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių