Hit by car

Kitos temos, susijusios su dviračiais ir ne tik

Re: Hit by car

Standartinė Skarbonkis » Pir Geg 11, 2015 0:08:34

Įdomus požiūris :) O jei aš atsitrenkiau į priekinę automobilio dalį, tai vis tiek aš kaltas?
Vartotojo avataras
Skarbonkis

Stilius: Commuting

Standartinė eivydas.pr » Pir Geg 11, 2015 17:06:23

http://e1vydas.blogspot.com - 2013 metų maratonų video. Pamatyk save kitu kampu.
Vartotojo avataras
eivydas.pr

Stilius: XC

Standartinė Skarbonkis » Pir Geg 11, 2015 21:19:39

Šitam video taip pat automobilio vairuotojas nerodė posūkio.
Vartotojo avataras
Skarbonkis

Standartinė McWolf » Ant Geg 12, 2015 0:28:39

Skarbonkis rašė:Šitam video taip pat automobilio vairuotojas nerodė posūkio.

Rodė ar nerodė posūkio, esmės ta pati. Pirmumas nesikeičia nuo to, ar rodai posūkį.
Vartotojo avataras
McWolf

Standartinė ARS » Ant Geg 12, 2015 0:29:46

Skarbonkis rašė:Šitam video taip pat automobilio vairuotojas nerodė posūkio.

Čia visiškai kita situacija nei tavo aprašyta - žmogus suko į kiemą kirsdamas dviračių taką, kuriuo tuo metu važiavo dviratininkas, ir to dviratininko nepraleido. Rodė/nerodė jis posukio - šitoj vietoj visiškai dzin.
ARS

Stilius: Turizmas

Standartinė Vertigo » Ant Lie 28, 2015 11:21:48

Užturėjau ir aš prieš porą mėnesių incidentą. Važiavau "dviračiu taku" ant šaligatvio (palei Kosciuškos g., nuo Katedros link Antakalnio). Ir tik pervažiavus tiltą per Vilnelę yra įssukimas į Kalnų parką. Dvirtakis kerta įvažiavimą, iš abiejų pusių yra paženklintas žymėjimu 1.12 (kiek ironiška, nes 112 :D ir dar nuovada šalia tos vietos):

Paveikslėlis

Na ir važiuoju kažkada gegužės pradžioj iš darbo, šilta, saulutė šviečia, paukšteliai čiulba. Pervažiuoju tiltą, tada, kaip įpratęs, nužvelgiu, ar niekas nesuka iš gatvės į mane. Lyg ir ne, tik iš galo važiuoja didelis baltas autobusas.

Neįvertinau kelių dalykų iš karto - kad suks (nes posūkio, kai žiūrėjau, nerodė), kad įsuks taip greitai (kaip minimum įsivaizdavau, kad pristabdys prieš užvažiuodamas ant bordiūro). Kažkiek prisidėjo ir toks primatiškas instinktas, kad aš teisus pagal KET (nors, kaip atsimenu, po įvykio nebebuvau toks užtikrintas dėl savo teisumo), ir aš važiuoju. Dar tą sekundę prieš įvykį bandžiau išsukti kuo dešiniau, galvojau, kad prasilenksim. Bet ne, kliudė mano kairę pusę savo priekiu (arba dešiniu priekiniu kampu, viskas įvyko taip greit, kad nespėjau suprast). Su pačiu dviračiu, kaip supratau, kontakto nebuvo. O aš, pamuštas, labai gražiai nuo jo nuskridau ir nusiridenau asfaltu, persiverčiau kaip nindzė filmuose ir beveik iš karto atsistojau ant kojų. Pirmas dalykas, ką padariau atsikėlęs ir nusipurtęs dulkęs, pagrūmojau piktai vairuotojui. Kol apžiūrinėjau, ar nieko nenutiko dviračiui, mintyse sprendžiau, ką daryti.

Galvojau - kviesti policiją ar ne. Tuo metu nieko neskaudėjo (nors kitą dieną buvo nemaži sumušimai ant klubo ir peties), atsipirkau tik mažyčiu nubrozdinimu ant alkūnės, net ne iki kraujo. Taip pat tuo metu nebuvau įsitikinęs savo teisumu toje situacijoje (nors vėliau blaiviu protu išanalizavęs situaciją supratau buvęs teisus). O ir autobusas buvo pilnas lenkų turistų, tai nežinau, kas čia suveikė, ar tas lietuviškasis aukos sindromas, ar šiaip kažkas, bet nusprendžiau, kad nei pats noriu laiką gaišt su policija ir/ar greitąja, nei norėjosi gaišinti 40+ žmonių. Tai pamojau vairuotojui, kad važiuotų, tas taip ir padarė.

Retrospektyvoje gal kiek gailiuosi, kad paleidau. Materialinės žalos nepatyriau (su tuo dviračiu dar taip pat sėkmingai važinėjau ~2 mėnesius iki kol nusipirkau naują), o apart dviejų didelių mėlynių, su sveikata problemų nebuvo. Bet visgi jis net nesivargino išlipti pasiklausti, ar man viskas gerai.

Na, traktuoju tai kaip puikią pamoką, kad geriau gyvas, negu teisus. Žinosiu kaip leisti testosteronui užvaldyti protą ir tuo metu pamiršti, kad dviratis vs autobusas yra nesulyginamos svorio kategorijos :D

Kažkiek paskaitęs šią temą daugiau supratau apie tokias situacijas ir ką jose reikėtų daryti, kaip ginti savo teises ir "dviratininkų vietą po saule". Aišku, kitą kartą prieš taip drąsiai važiuodamas pergalvosiu du kartus, bet net imantis didžiausių asmeninių saugumo priemonių niekada nesi pilnai apsaugotas nuo kitų veiksmų. Jeigu vėl teks užturėti panašų įvykį, taip ramiai nebepaleisiu.
Vertigo

Stilius: All round

Standartinė LinasV » Ant Rgp 18, 2015 23:24:50

Kuris iš Colibrių nukentėjo nuo motociklininko? Ar ne Vytautas "Giminė" nuotraukoje?
http://www.tv3.lt/naujiena/843449/gatveje-partrenktas-dviratininkas-as-neisivaizduoju-kaip-plento-dviraciu-vaziuoti-taku
Vartotojo avataras
LinasV

Standartinė gimine » Tre Rgp 19, 2015 7:45:58

LinasV rašė:Kuris iš Colibrių nukentėjo nuo motociklininko? Ar ne Vytautas "Giminė" nuotraukoje?
http://www.tv3.lt/naujiena/843449/gatveje-partrenktas-dviratininkas-as-neisivaizduoju-kaip-plento-dviraciu-vaziuoti-taku

Aha, tas pats - giminė :)
http://m.lrytas.lt/naujiena.asp?id=14399157411438425477
Vartotojo avataras
gimine

Standartinė mbaubz » Tre Rgp 19, 2015 10:38:47

gal prie to paties gali pakomentuoti šitą momentą apie anksčiau turėtą įvykį:
"Vyras teisme sugebėjo įrodyti, kad dviračio tako toje vietoje, kur įvyko avarija, nebuvo."?

lyg ir praieškojau šitą temą, bet gal nebuvai aprašęs...
mbaubz

Standartinė gimine » Tre Rgp 19, 2015 13:31:40

mbaubz rašė:gal prie to paties gali pakomentuoti šitą momentą apie anksčiau turėtą įvykį:
"Vyras teisme sugebėjo įrodyti, kad dviračio tako toje vietoje, kur įvyko avarija, nebuvo."?

lyg ir praieškojau šitą temą, bet gal nebuvai aprašęs...

Nebuvo tokios temos. Ir šitos nebūtų, jei Linas nebūtų pradėjęs.
Praeitais metasi praktiškai tokiu pačiu metu ir beveik toje pačioje vietoje mane sankryžoje iš galo taranavo maxima maršrutinis (ar koks ten) autobusas. Tikslesnė vieta - sankryža prieš pat pakilimą link BIG'o važiuojant nuo miesto pusės. Avarija įvyko išvažiuojant iš sankryžos, o dviračių takas toje vietoje tik iki sankryžos, toliau jo nėra. Ir nors tai, kad aš nevažiavau dviračių taku iki sankryžos nebuvo tiesioginė autoįvykio priežastis, tačiau teismai nutarė kitaip. Visa sitorija tuomet prasidėjo tuo, kad į įvykio vietą pirma atvažiavo greituškė, mane sutvarstė ir išvežė į ligoninę paskiepyti nuo stabligės. Tik vėliau į vietą atvažiavo policijos ekipažas. Kadangi manęs vietoje nebuvo, tai autobuso vairuotojas papasakojo istoriją kaip jam atrodė patogiau, policija liudininkų paaiškinimus surašė kaip jiems atrodė priimtina ir pripažino vienpusę mano kaltę dėl eismo įvykio skirdami baudą už... dėmesio: pavojingą manevravimą (pats atsitrenkiau šonu į autobusą), staigų judėjimo greičio keitimą (atseit staigiai stabdžiau prieš autobusą), trukdymą kitoms transporto priemonėms, važiavimą ne dviračių taku. Bylos nagrinėjime su tokiu jų nutarimu nesutikau, buvau susirašęs ir atsinešęs į nagrinėjimą liudininkų parodymų prieštaravimus ir visiškus neatitikimus, nuotraukas su dviračių tako būkle iki sankryžos ir, pasiruošęs mano argumentų ignoravimui, atsispausdinau prašymą skirti autoįvykio tech.ekspertizę. Nagrinėjime viskas pagal mano numatytą scenarijų ir vyko - pareigūnei, bendravusiai su manimi, mano argumentai buvo dzin, tik vis kartojo: "Bet juk nevažiavot dviračių taku", "Bet juk jūs esat kaltas" ir pan. Pabaigoj jai pasakiau, kad nesitikiu būti išgirstas, todėl įteikiau prašymą dėl ekspertizės (oj nustebo ji tuomet, nemaloniai :)). Ekspertizė patvirtino, kad aš buvau partrenktas autobuso iš galo, taip pat, kad toje vietoje iš tikro nėra dviračių tako. Tačiau ekspertizė nurodė, kad aš privalėjau iki sankryžos atvažiuoti dviračių taku, per sankryžą nulipęs nuo dviračio jį persivaryti ir kitoje sankryžos pusėje sėsti ant dviračio ir tuomet, kadangi ten dviračių tako jau nėra, važiuoti važiuojamąja kelio dalimi. Kadangi viso to nepadariau, todėl iš dalies irgi esu kaltas dėl avarijos. Gavęs ekspertizės išvadas surašiau skundą ir padaviau teismui. Pirmos instancijos teismas į ekspertizės išvadas atsižvelgė, tačiau mano surašytą skundą ignoravo, nors jame surašiau motyvus kodėl neturėčiau būti kaltinamas nevažiavęs dviračių taku (visiškai tam netinkamas dėl prastos dangos, nuovažų, užstatytų ant dviračių tako mašinų, paliktų priekabų ir pan.) ir apskritai, kad eismo įvykio vietoje dviračių tako nėra, todėl šie du epizodai visiškai tarpusavyje nesusiję. Teismas pripažino mano ir autobuso vairuotojo abipusę kaltę. Šį teismo nutarimą irgi skundžiau apeliaciniam teismui. Apeliacinis teismas vis tiek paliko galioti pirmos instancijos nutarimą, t.y. abipusę kaltę, paliekant man nubaudą už nevažiavimą dviračių taku.
Tokia vat mano praeitų metų istorija. Lyg ir įrodžiau, kad toje vietoje, kur pernai įvyko avarija, dviračių tako nėra, bet ir policija, ir ekspertizė, ir abu teismai nutarė, kad aš VIS TIEK privalėjau juo važiuoti. Apeliacinio teismo nutarimas neskundžiamas.
Vakarykščio įvykio ir man skirtos baudos lyg ir neplanavau skųsti, tačiau kuo toliau, tuo labiau abejoju savo šiuo sprendimu. Gal ir verta pagalvoti apie skundimą. Kaip čia vienas mano pažįstamas pastebėjo, gal ne veltui vakar įvyko avarija man, ten pat, beveik tuo pačiu metu lygiai po metų, beveik tokiomis pačiomis aplinkybėmis. Gal čia tas dėdė, kur sėdi viršuje, viską mato ir viską reguliuoja nori, kad dar kartą pabandyčiau "nulaužti" tą kvailą sistemą, kai visi suaugę dviratininkai be išlygų, neatsižvelgiant į jokius protingumo kriterijus, spraudžiami į vaikiškas kelnaites :)
Vartotojo avataras
gimine

Standartinė martiz » Tre Rgp 19, 2015 15:40:43

o tai kaip cia is tiesu buvo?
Pagal straipsni motociklininkas startavo is automobiliu juostos, Gimine vaziavo autobusu juosta, tipo vietos neuzteko ar kaip? ar motociklas sugalvojo lyst i autobusu juosta kazka lenkt ir tada Gimine kliude?
2x2 weels
Vartotojo avataras
martiz

Stilius: Road

Standartinė lms25 » Tre Rgp 19, 2015 16:19:47

11895979_10207139131657700_7886032057459938437_n.jpg
11895979_10207139131657700_7886032057459938437_n.jpg (150.52 KiB) Peržiūrėta 7464 kartus(ų)
Šiandienos įvykis:

važiavau su dviračiu per perėją (degant žaliam šviesoforo signalui), jis mane specialiai nukalė dar prieš tai pypsindamas. Iškviečiau policiją. Žodžiu policija pasiūlė sprendimą - surašom protokolus man, kad aš važiavau per perėją, o nesivedžiau dviračio. O automobilio vairuotojui - už tai, kad nepraleido kito eismo dalyvio. Va taip va. Galit dabar visi perėjose daužti dviratininką jeigu jis jums nepatiko ir nesiveda dviračio, o važiuoja juo - bus baudelę už transporto priemonės nepraleidimą.
nuva.png
nuva.png (31.57 KiB) Peržiūrėta 7464 kartus(ų)

dar bairis - vairuotojas pareigūnui sako - tai jis važiavo su dviračiu per perėją, paskuj užmetė specialiai dviračio galini ratą ir atbuliniu trenkė man į bamperį ir sugadino bamperį. Va taip va.

ką tokioje situacijoje darote jūs? ir kaip galima traktuoti tokią situaciją?

aš išvažiavau, nes sutarėmė, kad abu žalos nepatyrėme, protokolai nebuvo surašyti. - gaila buvo laiko.
lms25

Stilius: Turizmas

Standartinė Tautis » Tre Rgp 19, 2015 20:26:09

lms25 rašė:ką tokioje situacijoje darote jūs? ir kaip galima traktuoti tokią situaciją?

vadovaujuos sveiku protu - t.y. jei darau pažeidimą (važiuoju per pėsčiųjų perėją), tai bent jau įsitikinu, kad dėlto nebus problemų (nei man nei kitiem eismo dalyviams). Tavo situaciją traktuoju vienareikšmiškai - lengvai išsisukai, tik panašu, kad nepasimokei.

p.s. paieška pasinaudojęs rastum gan daug diskusijų važiavimo per pėsčiųjų perėjas dar tais laikais, kai KET nebuvo aiškiai apibrėžta kas galima kas ne.
Vartotojo avataras
Tautis

Standartinė gora » Tre Rgp 19, 2015 22:45:10

o tai kam kvietei policija ir paskiau isvaziavai? jei irodineji savo tiesa, tai ir irodynek iki galo.
Siuo atveju teisesnis passato vairuotojas, as vaziuodamas per dviraciam leidziama pravaziuot pereja, praleidziu masinas. Tu isvis drasus per paprasta rauni ir tikiesi pirmenybes...
jei tau zalia, tai ir passato vairuotojui zalia, i desine sukdamas turi praleisti tik nebaigusius manevru ir pesciuosius. Tai kaip ir net nebutu uz ka protokolo rasyt passato vairuotojuj, jei ir suratytu, per teismas greit viska i savo vietas sustatytu.
Vartotojo avataras
gora

Stilius: None

Standartinė shuma » Ket Rgp 20, 2015 6:50:25

truputi patikslinimui - dviraciam negalima vaziuoti per vadinama zebra ir per reguliuojama pesciuju pereja kurioje nera dviraciu zenklo? o leidziama vaziuoti per tas perejas kur yra dviraciu juosta pvz. zaliai nuspalvota juosta arba yra dviratuko zenklas (zalias, geltonas, raudonas) ar taip, ar kazkaip kitaip?:)
Vartotojo avataras
shuma

Standartinė Kestas33 » Ket Rgp 20, 2015 8:48:45

shuma rašė:truputi patikslinimui - dviraciam negalima vaziuoti per vadinama zebra ir per reguliuojama pesciuju pereja kurioje nera dviraciu zenklo? o leidziama vaziuoti per tas perejas kur yra dviraciu juosta pvz. zaliai nuspalvota juosta arba yra dviratuko zenklas (zalias, geltonas, raudonas) ar taip, ar kazkaip kitaip?:)

Per pesciuju pereja vaziuoti draudziama. Vaziuoti galima tik dviraciu taku. Dviraciu tako ir vaziuojamosiso dalies susikirtimas pagal KET zneklinamas 1.14 zenklinimu
http://www.automokyklos.lt/ket/horizontalus-zenklinimas T.y. jei dviraciu takui atsiremus i gatve nera 1.14 zenklinimo, tai faktiskai dviraciu takas baigiasi (ir daznai vel prasideda kitoje gatves puseje), kas reiskia kad per gatve dvirati reikia persivaryti.

Reikia nepamirsti, kad nereguliuojama pazenklinta dviraciu tako ir vaziuojamosios dalies sankirta nesuteikia dviraciui pirmenybes, kaip deja daug kas isivaizduoja pvz. Upes gatveje.
Kestas33

Standartinė ricardo » Ket Rgp 20, 2015 8:57:57

Jei dviraciu takas kerta vaziuojamaja dali ir yra atitinkamas zymejimas,tai galima vaziuot.Galima,bet tarkim Vilniuje ties Trinapolio vienuolynu kur horizontalus dviraciu tako zymejimas gerokai apsitrynes kazin ar vairuotojai ji mato,o zenklas nurodo tik kad cia pesciuju pereja,tai vaziuot dvraciu kazin ar saugu.Visai kitas reikalas ties Zaliuoju tiltu-cia ir horizontalus zymejimas ir sviesaforas su dviratuku,bet ir tai kai kurie vairuotojai putoja :)
ricardo

Standartinė DruZhBa » Pen Rgp 21, 2015 16:03:53

Ko jūs skundžiatės tais dviračių takais, žmogus be takų ir gatvių puikiausiai važinėja :) https://www.youtube.com/watch?v=HhabgvIIXik
Trek/Gary Fisher X-Caliber 29er
Vartotojo avataras
DruZhBa

Standartinė leygan » Šeš Rgp 22, 2015 9:08:04

lms25 rašė:ką tokioje situacijoje darote jūs? ir kaip galima traktuoti tokią situaciją?

Tokioja Situacijoja Labai pats daznai noriu aprekti trenktus dviratininkus kurie lekia per pereja..

Tokia situacija traktuociau kaip apsoliucia tavo kalte. Ir gero dviratininko vardo tersima... :fpalm:
Vartotojo avataras
leygan

Standartinė Aurimas vardu Jonas » Pir Rgp 24, 2015 22:28:28

martiz rašė:paskaitom ka sako KET:

Dviratininkui
59. Dviračio vairuotojas, artėdamas prie vietos, kur reikia kirsti važiuojamąją dalį, visais atvejais privalo sumažinti važiavimo greitį ir gali tęsti judėjimą tik įsitikinęs, kad važiuoti saugu ir nebus trukdoma kitiems eismo dalyviams.

Automobilui
158. Sukdamas sankryžoje į kairę arba į dešinę, vairuotojas privalo duoti kelią eismo dalyviams (dviračių vairuotojams ir kitiems), kertantiems važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostas. Sukdamas į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo duoti kelią eismo dalyviams (dviračių vairuotojams ir kitiems), kertantiems bet kurią važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostą.

situacija galim traktuoti ivairiai ir taip, ir taip ;)
jeigu mano nuomone dviratininkas butu teisus tuo atveju jeigu atomobilis butu ji aplenkes ir sukes, minetu atveju dviratininkas ivazaavo i sankryza neisitikines saugumu, nes automobilio vairuotojas neturejo galimybiu ji pastebeti.
beje automobilis sankryzoje lenkti negali nei dviracio nei kito automobilio, analogiskai ir dviratininkas turetu nevaziuot i sankryza kartu(greta) su automobiliu.

turėjau tokią situaciją su policijos iškvietimu. policija ir tyrėjai vienareikšmiškai paliko kaltą vairuotoją. kadangi vairuotojas buvo labai susireikšminęs ir nesugebėjo kritiškai klausytis policininkų, pastarieji jam situaciją aiškino buitiniu "antros juostos" principu.
Serijinis žudikas. Žudau debilus.
Vartotojo avataras
Aurimas vardu Jonas

AnkstesnisKitas

Grįžti į Kita

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių