Kaunas-Jurbarkas-Kaunas 08.28 d. MTB maratonas-nuotykis

Kaunas-Jurbarkas-Kaunas 08.28 d. MTB maratonas-nuotykis

Standartinė LinasV » Ket Rgp 18, 2011 23:49:13

Maloniai kviečiame palydėti vasarą Nemuno slėniuose ir panemunės pievose ant dviračio.
1. Tikslas - nuotykiai ir įspūdžiai, palenktyniauti, ištvermės išbandymas ir diena su šaunia kompanija.
2. Nevaržybinis MTB maratonas Kaunas-Jurbarkas-Kaunas rugpjūčio 28 d. sekmadienį.
Registracija nuo 08:00 val. iš prekybos centro „Molas“ (K.Baršausko g.66a, Kaunas) parkavimo aikštelės. Gausite starto numerį, žemėlapį, informaciją, teisėjas užfiksuos laiką ir pirmyn.
Startas 08:30 val.

3. Finišas Kaune prekybos centro „Molas“ parkavimo aikštelėje, kur ir startas. Finišas pagrindinei trasai veiks iki 20:30 val. ; trumpai trasai iki 14:30 val.

4. Dvi trasos Nemuno pakrantėmis:
Pagrindinė Kaunas-Jurbarkas-Kaunas ~180+ km. Įveikimo laikas ~10-12 val. (iki tamsos).
Trumpa Kaunas-Vilkija (keltas per Nemuną)-Kaunas ~70 km. Įveikimo laikas ~3-5 val. Turėti 2 Lt kelto bilietui.
Finiše bus fiksuojamas laikas ir nuvažiuotas atstumas, nes galite pasiilginti distanciją aplankant daugiau įdomių vietų, įkalnių.
Kas pasirinks pagrindinę trasą ir pakeliui nuspręs, kad nebeturi jėgų, galės finišuoti trumpoje trasoje (per Vilkiją).

Trasos danga - žvyrkeliai, lauko ir pievų keliukai, ~1/3 kelio asfaltas. Rekomendacija važiuoti kuo arčiau Nemuno ir vengti asfalto. Visa pagrindinė trasa eina lyguma Nemuno slėnyje, bet ant šlaitų bus kontroliniai ir maitinimo punktai, kitos įdomios aplankyti vietos. Todėl reikės įveikti mažiausiai kelias įkalnes (rekomenduojama išbandyti daugiau).
Trasa nežymėta, kiekvienas gaus žemėlapį ir galės pasitikrinti orientavimosi įgūdžius arba važiuoti paskui grupelę.
Visa informacija apie trasas kitą savaitę šioje temoje ir starte.

5. Nevaržybinis maratonas - nėra vietų ir nugalėtojų. Laimi visi, įveikę trasą per nustatytą laiką.
Kiekvienas dalyvis važiuoja sau tinkamu tempu pavieniui ar grupėje. Galima atsilikti, sustoti, pailsėti, užkasti, remontuotis - kaip asmeniškai patogiau. Kitiems nebūtina laukti vieno, nes pasivys arba atvažiuos vėliau. Dalyviams bus registracija, numeriai ir fiksuojamas laikas, atstumas. Galėsite palyginti savo laiką su kitais.

6. Dalyviai ir jų atsakomybė
Gali dalyvauti visi norintys nuo 18 metų. Nepilnamečiai gali važiuoti tik kartu su tėvais ar globėjais.
Dalyviai patys atsakingi už važiavimą tvarkingu ir Kelių eismo taisyklių reikalavimus atitinkančiu dviračiu, savo dviračio priežiūrą ir remontą pakeliui, atsargines dalis, maitinimąsi kelyje ir kt.
Renginys vyks bendro naudojimo keliais pasiūlytu maršrutu be eismo apribojimų. Kiekvienas dalyvis gaus maršruto aprašymą ir schemą, pats turės susirasti kelią (nesudėtinga). Kiekvienas dalyvis atsako už kelių eismo taisyklių laikymąsi, savo veiksmus ir jų pasekmes. Nebaigęs distancijos ar ištikus kitam atvejui dalyvis pats atsakingas už save ir savo reikalų sprendimą, grįžimą namo. Organizatoriai galės padėti tik esant galimybėms.
Tinka bet koks techniškai tvarkingas dviratis, kuriuo galite važiuoti bekele ir mišria danga (kalnų, krosinis, hibridas, turistinis, iš balkono, iš rūsio, kt.). Rekomenduojamas šalmas. Kas neturi - gali išsinuomoti iš "Dviratų" (rašykite į AŽ).
Važiuojantiems ilgą trasą rekomenduojame pasiimti mirksiukus ir šviesas, jei užtruksite pakeliui iki tamsos.

7. Pakeliui numatyti maitinimo-kontroliniai punktai (ilgai distancijai 4, trumpai 2), veikiantys ribotą laiką, vieta bus patikslinta. Ten bus pasiūlyti „Maistas sportui“ gaivieji energetiniai gėrimai, vanduo, galimybė pasipildyti gertuves, sausainiai, meduoliai. Į lydinčią mašiną galima pasidėti vieną nedidelį krepšelį su savo maistu ir daiktais.

8. Registracija ir startinis mokestis vietoje prieš startą.
Renginio išlaidų padengimui numatytas startinis mokestis 15 Lt ilga distancija; 10 Lt trumpa distancija.

e-paštas: dviratai@dviratai.lt
tel. 8-675-68116 (Linas), Arūnas ir Darius
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: Kaunas-Jurbarkas-Kaunas 08.28 d. MTB maratonas-nuotykis

Standartinė LinasV » Tre Rgp 24, 2011 15:10:43

Kas planuojate važiuoti - prašau pranešti į PM. Man reikia žinoti, kiek žemėlapių paruošti, kiek žmonių tikėtis. Jei susirinks mažiau nei 10-15 žmonių, viską darysime kukliau. Bet važiavimas įvyks.
Trasa nėra sudėtinga, pagrinde eina lyguma. Išskyrus kelis užkilimus į šlaitus maitinimo punktuose, pažiūrėti Nemuno panoramų ar įdomių vietų. Galima pasisunkinti patiems, sukylant į pasitaikančias įkalnes.

Parašykite, ilgą ~200 km ar trumpą ~70 km trasą planuojate važiuoti
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: Kaunas-Jurbarkas-Kaunas 08.28 d. MTB maratonas-nuotykis

Standartinė LinasV » Pen Rgp 26, 2011 1:40:01

Papildoma informacija apie Kaunas-Jurbarkas-Kaunas trasą ir važiavimo strategiją.
Važiavimo strategijos
- turbo sportinė: nusibrauki prakaitą ir pirmyn kaip už tėvynę, tik sustoji pamyžt ir pavalgyt kontroliniuose punktuose.
- pusiau sportinė kairė: MTB varymas kairiu krantu, atsipūtus pažintinis-turistinis su pilių aplankymu dešine puse;
- pusiau sportinė dešinė: MTB tūsas kairėje ir greitas pramynimas asfaltu be pilių iki Vilkijos dešinėje.
- sportinis/turistinis/intelektualus/kultūrinis. Mini greitai ir tvarkingai, bet viską stengiesi pakeliui pamatyti, prasukti pro piliakalnius, pilis ir jų parkus, kurie bus sužymėti ir rekomenduoti aprašyme.
- visi kiti jūsų variantai.

Startas Kaune, prie PC Molas sekmadienį 08:30 val. Registracija nuo 08:00 val. Finišas ten pat.

Trasa trumpai:
Kiekvienas starte gaus kopijuotus detalius 1cm=1km žemėlapius ir detalų maršruto aprašymą. Maršrutas paprastas ir aiškus, pasiklysti sunku. Iš vienos pusės Nemunas, iš kitos šlaitas, tiesiai kelias arba į jį panašus darinys, važiuojame visada Nemuno slėniu, netoli pakrantės.
Važiuojame į Jurbarką kairiuoju Nemuno krantu pro Kačerginę-Zapyškį. Grįžtame dešiniuoju krantu pro Vilkiją-Kulautuvą.
Nuo Molo K.Baršausko g. pro Čiurlionio tiltą per Nemuną, pro Marvelę panemuniais į Kačerginę, pro ją ir išlįsti į Šakių plentą netoli Zapyškio. Miestelyje ties Lukoil degaline dešinėn į panemunę ir takeliais pro Zapyškio bažnyčią, pievas, kemsynus link Kriūkų. Kas nenori kemsynų, važiuoja šalia plentu. Prieš įkalnę dešinėn posūkis į Kriūkus ir asfaltu iki Altoniškių piliakalnio. Rekomendacija ant jo užlipti apsižvalgyti. Toliau galima sukti dešinėn į pakrantės pievų takelius iki Vilkijos kelto arba minkyti asfaltą, pakeliui aplankant porą piliakalnių. Trumpas maršrutas keliasi į kitą krantą ties Vilkija, turėti 2 Lt keltui. Nuo kelto galima užsukti į Vilkijos miestelį (parduotuvės, bažnyčia), labai rekomenduoju aplankyti A irJ. Juškų muziejų Vilkijoje (tokiame retas esate buvę).

Grįžimas į Kauną nuo Vilkijos (visiems dalyviams). Trumpos trasos tai antra dalis. Ilgos trasos mynikai privažiuos Vilkiją ir toliau pagal šitą versiją.
Jei užsukote į Vilkiją, geriausia grįžti atgal prie kelto ir grynai pakrante takeliu link Kauno. Už Vilkijos takelis pavirs keliuku, su jį kertančiais šaltiniais, upokšniais. Keliuko kokybė įvairi, vis dėlto tai MTB maratonas ;-) Kairėje galima rasti smagių užkilimų į šlaitus ir tuo pačiu taku leistis atgal. Trasa visą laiką slėniu pagal žemėlapį ir sveiką nuovoką, iki privažiuosite Kulautuvą. Aplankę parduotuvę, parkelį, prieplauką toliau dešiniau tiesiai asfaltu iki kolektyvinių sodų, miškeliu šalia sodų tvoros arba per pačius sodus, keliukas eina panemuniais tolyn iki pat Šilelio kaimo ties Raudondvariu. Atsirėmus į žvyrkelį, kairėn link šlaito ir palei jį. Arba dešiniau ir dar varyti lanką keliukais iki išvažiavimo prie tilto. Pasukus prie šlaito prasidės asfaltas, kelias nuves iki tilto per Nevėžį. Per tiltą pagrindiniu plentu iki artimiausios kavinės-parduotuvės už posūkio dešinėje. Už jos dešinėn žvyrkeliu, pavažiuoti gerą galiuką ir ant pylimo berods 2 ar 3 keliuke kairėn nuvažiuoti pylimu žemyn. Vingiuotas keliukas kirs upelioką (kartais yra vandens, kartais sausa, pravažiavimas užverstas plytgaliais). Keliukas per pievas nuves iki Lampėdžių šilo. Galima važiuoti tiesiai tiesiai ir išvažiuoti į pagrindinę Lampėdžių gatvę. Arba pamačius patogų takelį į kairę nusukti ir pravingiuoti pro šilą kairiau, arčiau Lampėdžių ežero. Šilas nedidelis, takelių daug, nepaklysite. Šilo ir Lampėdžių gale, ties didelėmis parkavimo aikštelėmis dešinėje eina kauniečiams gerai žinomas dviračių takas. Juo atriedėsite į Vilijampolę ir į Senamiestį. Visą laiką važiuojant paupiu ir laikantis dešinės, pro Santaką, Vytauto bažnyčią, Nemuno krantine iki Akropolio ir Čiurlionio tilto. Rekomenduoju finišuoti prie Molo važiuojant pilną ratuką pro Šančių dvirtakį-Panemunę, pėsčiųjų tiltą (kitų miestų svečiams kartu važiuojantys kauniečiai parodys šitą smagiausią miesto dvirtakį, Velomanų kiekvieno trečiadienio trasą). Jei labai norite kirsti kampą, už geležinkelio tilto išlįsti kairėn į gatvę ir varyti į Molą gatve pro geležinkelio stotį, Tunelio g. įkalnę.
Finišas prie Molo.

Ilgo pasivažinėjimo mėgėjai nuo Vilkijos kelto ir asfalto susikirtimo dešinėn ir tuoj vėl dešiniau į keliuką, prasuka pro Kretkampį, išlenda prie kartodromo ir toliau dešinėn pagal rodyklę "Kriūkai 11 km" asfaltu, nusukti beveik nėra kur.
Pakeliui maitinimo punktas prie Žemosios Panemunės piliakalnio, kairėje prie kelio.
Kriūkuose sankryžoje gatve dešiniau, arčiau Nemuno. Visą laiką tiesiai, baigsis Kriūkai, asfaltas iki Paežerėlių. Toliau tas kelias virsta žvyrkeliu ir panemunės keliuku su įvairios kokybės danga ir retkarčiais pasitaikančiu purveliu, moliuku, smėliuku. Visą laiką tiesiai iki rodyklės "Ilguvos dvaras" kairėn į šlaitą. Status užkilimas, reiks paminti. Viršuje privalomas kontrolinis punktas, gražūs vaizdai, dvarelis. Tuo pačiu šlaitu atgal žemyn ir į kairę. Netrukus bus ženklas "Akligatvis" važiuojate tiesiai pro ženklą šalia sodybų ir pro jas. Arba galima apsukti takeliu lanku iš dešinės palei upę. Atsidursite ten pat. Išlindus į keliuką, jis suka į šlaitą (kam reikia įkalnės aukštyn-žemyn). Visi suka dešiniau pievos kraštu ir tuoj tiltelis per Nyką. Už tiltelio tiesiai kukurūzų laukas su traktorių keliuku. Nemokama maitinimosi bazė su vertingais pašarais ;-) Keliukas visąlaik tiesiai, šalia Nemunas, kelios poilsio aikštelės, gale asfaltas iki Plokščių.
Plokščiuose keli įdomūs lankytini objektai, rekomenduoju (bus nurodyta). Toliau laikytis dešinės ir keliukas iki Gelgaudiškio.
Toliau žvyrkeliu arba pievom Kiduliai, dešinėn tiltas į Jurbarką, iškart už tilto dešinėje matosi puikus dviračių takas iki Skirsnemunės. Išlindimas į plentą, nusukti į Skirsnemunę ir vėl išlįsite į pagrindinį plentą iki pat Vilkijos. Pakeliui Pilis, Raudonė, Veliuona, Seredžius, Vilkija. Daug galimybių pamatyti gražias pilis, parkus, piliakalnius, kur bus nuorodos. Nuo Vilkijos žr. aprašymą aukščiau.

Maitinimas:
Ką įsidėsite į kuprinę mašinoje, plius organizatorių vanduo, sportinis gėrimas, meduoliai. Pakeliui daug parduotuvių. Ilgoje trasoje kavinės su karštu maistu Gelgaudiškyje, Jurbarke, Veliuonoje.
Maitinimo punktai trumpai trasai: Zapyškis (prie parduotuvės), Vilkijos keltas, Kulautuva.
Maitinimo punktai ilgai trasai: Zapyškis (prie parduotuvės), kontrolinis Žemoji Panemunė (pakeliui į Kriūkus), Plokščiai, kontrolinis Veliuona (ant šlaito), Kulautuva.

Asmeniniai daiktai:
Į lydinčią mašiną galite pasidėti savo 1 kuprinę su papildoma apranga, maistu, ir viskuo ko reikės pakeliui. Patariu įsidėti mirksiukus-šviesas (maža ką). Viską galėsite naudoti maitinimo punktuose ir pakeliui, kur mus pasitiks mašina.
Važiuojant su savimi privaloma turėti nekiaurą atsarginę kamerą, veikiančią pučiančią pompą, lopų-klijų kameroms, menteles padangai montuoti, raktų komplektą, gertuvę su mėgstamu gėrimu, javainį ar kokį sausainį, batonėlį, šokoladuką, bananą, etc.
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: Kaunas-Jurbarkas-Kaunas 08.28 d. MTB maratonas-nuotykis

Standartinė rm123 » Pen Rgp 26, 2011 12:20:46

Gal egzistuoja GPS trackas ar kazkas panasaus, kad galeciau susivest i savo garmina?
Vartotojo avataras
rm123
 
Pranešimai: 537
Užsiregistravo: Ket Rgp 09, 2007 10:20:23
Miestas: Vilnius
Stilius: Road

Re: Kaunas-Jurbarkas-Kaunas 08.28 d. MTB maratonas-nuotykis

Standartinė mantasm » Pen Rgp 26, 2011 14:20:42

Turiu dvi laisvas vietas iš Vilnius dviračiams ir jų mynėjams tik į priekį. Išvažiavimas iš Vilniaus centro sekmadienį ryte, 6:45.

Dėl važiavimo atgal - 50/50 ar po varžybų iškart važiuosiu atgal į Vilnių. Be to, imsiu ilgąją distanciją, tai atsibostų manęs laukt :D Finišas netoli geležinkelio stoties, tai turėsit kaip parsirast namo. Jei finiše susitiksim ir važiuosiu tiesiai į Vilnių, atgal parvešiu :)

Susidomėję - AP.
mantasm
 
Pranešimai: 2596
Užsiregistravo: Tre Geg 12, 2010 0:45:05
Stilius: None

Re: Kaunas-Jurbarkas-Kaunas 08.28 d. MTB maratonas-nuotykis

Standartinė LinasV » Pen Rgp 26, 2011 16:21:39

rm123 rašė:Gal egzistuoja GPS trackas ar kazkas panasaus, kad galeciau susivest i savo garmina?

Skaitmeninės versijos tikrai neturiu, dar nedraugauju su šiom technologijom. Kas važiavimo metu padarysite GPS track'ą, prašau dalintis su norinčiais turėti šią trasą.

P.S. multisporto ir maudynių mėgėjai įsidėkite glaudes, pakeliui bus daug progų įšokti į Nemuną atsigaivinti (kairiame krante patogu ir Adomo kostiumais).
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round


Grįžti į Susitikimai, varžybos, renginiai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

cron