Dviratininko apranga

Re: Dviratininko apranga

Standartinė mantasm » Pir Lie 17, 2017 10:52:42

Gal kažkurie gamintojai pagal spalvas pampersus skirsto, bet neteko susidurt. Kažkokio oficialiaus žymėjimo nėra :)

Iš principo pampersas skirtas keliems dalykams - sumažinti trinčiai į odą, tolygiau paskirstyti spaudimą, užtikrinti kraujotaką visur kur reikia.. Taip pat turėtų išgarinti prakaitą, bet čia ne tiek pačio pamperso, kiek viso rūbo funkcija. Kartais turi antibakterinių savybių tiek dėl kvapo, tiek dėl sveikatos prevencijos.

Nemanau, kad gera idėja rinktis pampersą iš išvaizdos. Skirtingi gamintojai gali labai skirtingais būdais pasiekti to pačio efekto. Taip pat svarbu ir asmeniniai išmatavimai bei sėdynė. Turbūt patikimiausias būdas - remtis atsiliepimais. Kuo jų daugiau, tuo tikslesnį vaizdą galima susidaryti kokiomis aplinkybėmis jis tinka.
mantasm

Stilius: None

Standartinė Ish_gatves » Pir Lie 17, 2017 11:24:20

mantasm rašė:Gal kažkurie gamintojai pagal spalvas pampersus skirsto, bet neteko susidurt....

Na va, o aš, kaip sakiau, mačiau tokį skirstymą, matomai gal pagal patvarumą, tik vartotojui pateikiama patrauklesne "marketingine" formuluote. Tebūnie neoficialus, bet jei yra kažkoks skirstymas tai tebenoriu jį išgirsti.
Principinę "pamperso" paskirtį žinau ir suprantu, bendras šortų savybes taip pat žinau ir skiriu, ir renkuosi viską vertindamas. Tiesiog, jei kažkurias savybes gamintojai "sufleruoja" spalvomis, tai tas būtų papildomas kriterijus bent jau pasidomėt, jei ne rinktis. Tarp kitko, mačiau atskirai pirkti "pampersų", kuriuos galima prisisiūti ant savo siūtų šortų (arba ant, tarkim, ne savo siūtų, o pirktinių, kurie be "pamperso", bet norisi, kad jis būtų). Ir kai kurie iš jų su geliniais fragmentais (ne ištisai) - irgi kažkoks dalykas, apie kurio prasmę, paskirtų ir vertę (naudojant) nesugebėjau išsiaiškinti. Pirštinėms tai aišku, o ar subinei tas efektyvu.
Ish_gatves

Stilius: Turizmas

Standartinė mantasm » Pir Lie 17, 2017 11:45:48

Jei konkretus gamintojas tokį skirstymą naudoja - jo marketinginę formuluotę ir reiktų žiūrėt :) Neteko susidurti su unifikuotu skirstymu, kuris galiotų daugiau nei vienam gamintojui.
mantasm

Standartinė Čingačgukas » Pir Lie 17, 2017 11:49:35

Pats kažin, ar prisisiųsi normaliai - reikia šortus ištempti ir tada siūti. Kad nebūtų taip, kad namų sąlygomis prisiuvus, bus kreivai šleivai, siūlės trins ir pan.

Dėl gelinių intarpų tai čia turbūt kiekvienas gamintojas savaip "tiuninguoja". Prieš pora metų ir Audimo šortuose buvo tie geliniai intarpai, susižavėjęs nusipirkau, nors buvo įtarimas, kad papmpersas ne vietoje prisiūtas. Parsivežęs namuose užlipau ant dviračio - akurat :) Pampersas per daug į galą ar priekį (nepamenu) nustumptas. Teko grąžinti ir neišbandžiau tų gelinių pribumbasų.
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė Ish_gatves » Pir Lie 17, 2017 12:25:28

Čingačgukas rašė:Kad nebūtų taip, kad namų sąlygomis prisiuvus, bus kreivai šleivai, siūlės trins ir pan. ..... Teko grąžinti ir neišbandžiau tų gelinių pribumbasų.

Ačiū dėl komentaro apie tuos gelius, man žiūrint į juos vizualiai tai minčių nekyla, ką galvojo gamintojas. Kažką galvojo, nes medžiagas naudojo, taikė, gal nevykusiai, bet gal ir racionaliai.
Dėl namie siūtų šortų, tai aš bent kelis turiu tokius, net tiksliau "kelioninius trusikus", nebūtinai dviračiu, bet tokius, kurie apsaugo nuo vidinės dvigubos džinsų siūlės trynimo ir pratrynimo, kai dar viduje įprasti trusikai painiojasi. Apsirengus apačioj sintetinius su elastanu ir neturinčius siūlių ties vidine šlaunų puse, jie visai efektyviai veikia elementarių kelionių metu, kai tenka kažkiek tai prasieiti. O dviračiui pasisiuvau panašius, bet trumpesnius nei sportiniai ir ne juodus, kad dėvint su paprastais sintetiniais šortais ant viršaus jie pro klešnę nesimatytų, ar jeigu matysis, tai kad ne juodi. O nusimovus viršutinius šortus, kad atrodytų lyg su glaudėmis, kurios margos, o ne lygiai juodos. Tai aš jiems "pampersą" prisiūnu kur reikia, bet va jų savybių iš anksto nežinau. Nežinau, kaip atpažinti savybes. O įvairovė yra. Kad ir tas su skylutėmis, tvirtu paviršiumi, kur pirmame poste aprašiau. Medžiagos naudotos patvarios ir išsiskiriančios iš bendro konteksto, tai spėju, kad tikslingai gaminta taip, o ne kitaip.
Bendrai, tai aš tebemanau, kad spalvos parenkamos su mintimi. Bent jau raudona, mėlyna ir žalia, jos visad beveik identiškos pas įvairius gamintojus, ir bent tos trys tai dažniausiai ir pasitaiko, jei jau apskritai spalva yra. Jokios marketinginės prasmės dėti spalvą "dėl gražumo" šioje vietoje visiškai nėra. O kad atskirti pvz "profesionaliam naudojimui" nuo "mėgėjiškam pasivažinėjimui" tai visai būtų logiška įvesti lengvai identifikuojamą skirtumą. Čia aš taip iš akies pasamprotavau, nieko neteigiu.
Ish_gatves

Standartinė Čingačgukas » Pir Lie 17, 2017 13:13:53

Turbūt kiekvienam skirtingai. pradžioje po dviratininko šortais/kelnėmis su pampersu dėdavausi apatinius ir labai dažnai jie nutrindavo odą. Kokių tik nebandžiau - ir bėgimui ir šiaip sportavimui, skirtingų medžiagų ir t.t. - vis tiek nutrindavo. Taip tęsėsi kol forume neperskaičiau, kad dėvint dviratininko šortus apatinių nereikia :). Nedėvint apatinių problemos dingo. Taip, kad bent jau aš tai labai abejoju, kad namų sąlygomis būtų galima kokybiškai prisiūti pampersą, kad būtų ten kur reikia, nesimakaluotų, netrintų ir t.t.
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė mantasm » Pir Lie 17, 2017 13:27:21

Ish_gatves rašė:Bendrai, tai aš tebemanau, kad spalvos parenkamos su mintimi. Bent jau raudona, mėlyna ir žalia, jos visad beveik identiškos pas įvairius gamintojus, ir bent tos trys tai dažniausiai ir pasitaiko

Vieno turimo pamperso spalva violetinė, kito oranžinė.. Trečio kažkas tarp pilkos ir raudonos. Mėlyno neteko turėti. Žalias buvo.
mantasm

Standartinė Ish_gatves » Pir Lie 17, 2017 13:32:46

Čingačgukas rašė:... labai abejoju, kad namų sąlygomis būtų galima kokybiškai prisiūti pampersą, kad būtų ten kur reikia, nesimakaluotų, netrintų ir t.t.

Na tai kad jau prisiūta ir išbandyta, viskas čiki ....
Dėl tų šortų aš aukščiau kur rašiau, gal truputį sumaliau - aš žinau, kad dviratininko šortai su "pampersu" dėvimi tiesiai ant kūno, tai yra jie tarsi trusikai, tik kartu apatiniai ir viršutiniai. Ir jau ant jų, tarsi ant trusikų užsidedu viršutinius šortus, kurie iš esmės yra dėl vaizdo ir dėl kišenių žemėlapiams bei kitkam susidėt. Bet čia, taip sakant, nukrypimas nuo temos, apie viršutinius šortus nekalbu ir nesiteirauju, jie ir nėra būtini.
O tie apatiniai namie siūti trusikai, na tai aš irgi kaip ir neklausiu, nes ne tai, kad "nepasisiūsiu", bet jie ir pasiūti, ir eksploatuojami, ir ne viena štuka. Jie ilgesni, nei glaudės, bet trumpesni nei sportiniai dviratininko šortai/trusikai, tuo ir geri. Paprastai kelionei be "pamperso", dviračiui su "pampersu". Belieka tų "pampersų" įvairovę išsiaiškint. Bent pagrindinius skirtumus. Bandant tai visi daug maž panašiai geri, gal su laiku kažkurie greičiau susitrins, bet tiesą sakant, norėčiau iš anksto žinot, kada kokios savybės nelauktai gali išlįsti ar paaiškėti, o be to perkant naują norisi ne tik aklai spėti, ar man galimai tiks, bet ir orientuotis, kokiam kontingentui gamintojas taikė savo konkretų produktą. Apart to, kad vyrams atskirai ir moterims atskirai, arba vyrams ir moterims universaliai.
Ish_gatves

Standartinė Ish_gatves » Pir Lie 17, 2017 13:41:27

mantasm rašė:Mėlyno neteko turėti. Žalias buvo.

O pas mane bent keli mėlyni ir raudoni, o žalią tik iš tolo mačiau. Turiu pasakyt, kad raudoni skirtingų gamintojų gan panašūs viens į kitą. O mėlyni gal storiu nuo raudonų skiriasi, bet va ir prasideda niekinis būrimas, maža kas kaip gali atrodyt - įdomu, ką gamintojas siekė padaryti, kokias savybes suteikti. Aklai galima bandyt visus iš eilės, bet nepaaiškės, kodėl vienas tiko, o kitas kažkuo lyg ir ne. Čia nebent nuo to pradėti, kai pirmą kartą susiduri, o aš tai jau ne vieną išbandęs. Skirtumai yra, bet nepavyko identifikuoti, dėl ko jie yra. Ne tai, kad blogi ar geri (savaip geri visi, kuriuos naudoju) - tiesiog kažkaip skirtingai veikia, o ir medžiagos naudojamos skirtingos.
Ish_gatves

Standartinė mantasm » Pir Lie 17, 2017 13:53:05

Belieka tikėt marketingu, atsiliepimais arba bandyt savu užpakaliu...
mantasm

Standartinė Bagazine » Pir Lie 17, 2017 17:14:31

Issiaiskinti tinkama sedyne ir jos dydi daug svarbiau nei tinkama pampersa kuris tai turi kompensuoti. Dydi issiaiskint reikia atstuma tarp dubinkauliu, kazka specialized leido toki matuokli ant kurio atsisedi ir lieka duobutes.... Tai prie to atstumo pridejus 20mm turi panasiai savo ploti. Kartais gamintojai raso ne tik ploti, o butent dubens kaulams skirtu tasku ploti... Plius modelis kiekvienam skirtingai tiks, su skyle be skyles per viduri...

Ir tik tada jau pampersas tiks daug kietesnis.... Ir jo pagrindine funkcija gerti prakaita ir ji garinti, o ne kiek minsta efekta sudaryt. Su gera sedyne turi pakankamai gerai jaustis ir be pamperso.

Turiu as gal 3 tuos pampersus ale "triusikai" kaip jus sakote, ten trumpiems pavazinejimams po sortais iki parduotuves numinti mieste comuting stiliui visai jie nieko, bet jie negali atstot realiu pampersu iki keliu, o dar geriau zemiau keliu,...
Bagazine

Stilius: All round

Standartinė Ish_gatves » Pir Lie 17, 2017 17:58:50

Bagazine rašė:Issiaiskinti tinkama sedyne ir jos dydi daug svarbiau....Su gera sedyne turi pakankamai gerai jaustis ir be pamperso...

Kai gera sėdynė, tai ir dviračio korpusas turi būti geras, o jei jis geras, tai ir ratai bei vairas turėtų būti neblogi, o be to jie visi turėtų derėti ir viens prie kito, ir prie dviratininko ūgio, svorio ir kompleksijos :badgrin:
Na, mano balnelis mane tenkina, kaip ir kitkas, šiuo atveju aš tik "pampersų" asortimentą (jo skirtingumą), kuris egzistuoja rinkoje, bandau aiškintis. Ne jų tinkamumą man, bet ką tikslingo gamintojai ten įdeda ir kodėl. Man tiks, bet noriu žinoti, ką dėl ko rinktis.
"Pampersų" funkciją suprantu, kad higiena o ne amortizacija.
Bagazine rašė:..Ir tik tada jau pampersas tiks daug kietesnis.
- kada "tada"? Kai balnelis bus patogus? Tai jis man patogus. Bet mintį suprantu - kai patogu, tai "pampersas" gali būti daug kietesnis. Tai o koks yra kietesnis, su kuo lygint? Užpildas standesnis, ar jo apvilkimas, atseit, medžiaga storesnė, ar kaip? Pas mane kokie penki skirtingi, visi savaip standūs, daugiau paviršiais ir storiais skiriasi, negu "kietumu". Kai kurių struktūra sudėtinga, kai kurie vientisi. Gal kažkurie yra ankstesnių modelių, o kiti vėlesnių? Tavo patarimas potencialiai naudingas, na tai kaip man tą kietesnį pampersą atskirt nuo minkštesnio? Nes balneliu patenkintas. Tiesiog, aš geriau pėsčiomis eisiu su "pampersu", nei važiuosiu dviračiu be jo, nors kai ne sportu užsiimu, tai suprantu, kad čia laisva valia pasirenku. O kai visi "pampersai" daugmaž vienodo kietumo - jie visi minkšti, ar visi kieti? Aš net teoriškai neįsivaizduoju kriterijaus, pagal kurį galėčiau atskirti, tuo labiau, kad tokį argumentą pirmą kartą išgirdau.
Ish_gatves

Standartinė mantasm » Pir Lie 17, 2017 18:59:13

Gera sėdynė yra izoliuotas elementas. Jei gera sėdynė - nesvarbu kokie ratai, vairas ir komplektacija. Vairo aukštis - kitas klausimas. Bet šitas irgi nei nuo ratų, nei nuo komplektacijos nepriklauso..

Objektyviai palyginti kuris pampersas kietesnis, kuris ne nelabai gausis. Kaip ir pats sakai - vieni pampersai vienodai kieti/minkšti, kiti skirtingose vietose skirtingai. Esminis principas - kuo mažiau tinka sėdynė, tuo daugiau kompensuoti tenka pampersu. O visa kita subjektyvu.

Beje, užpakalio kauliukų pločio matematika taip pat priklauso ir nuo konkretaus dviračio. Kuo žemiau vairas sėdynės atžvilgiu, tuo labiau pasilenki ir kauliukai pasidaro arčiau vienas kito. Pvz ant plentinio su sportine sėdėsena reiks siauresnės sėdynės nei ant mtb ar turistinio su statesne sėdėsena.
mantasm

Standartinė Ish_gatves » Pir Lie 17, 2017 19:43:46

mantasm rašė:Gera sėdynė yra izoliuotas elementas.

Na, sutinku ir nesiginčiju. Viskas savaip susiję, bet nebūtinai vienodai. Aš tiesiog niekaip nesieju "pampersų" su balneliu, kadangi balneliu esu patenkintas, o patenkintas todėl, kad visas detales (elementus) bei geometriją aiškinausi ir išsiaiškinau prieš pirkdamas dviratį bei jo pirkimo metu, o nusipirkęs jau netrumpai jį eksploatuoju, vadinasi neturėčiau tais klausimais kvaršinti skaitytojų galvas bei eikvoti jų laiką ir geranoriškumą. Tai ir stengiuosi niekaip nesieti ir nenukrypti į temas, dėl kurių man klausimai nekyla.
O kad "pampersas" kompensuoja balnelio trūkumus tai pirmą kartą girdžiu. Bet suprantu, turbūt kompensuoja. Aš žiūriu į jį kaip į tarpinę dėl higienos. Panašiai bate yra vidpadžiai, jei padas primityvus, tai vidpadis gali suteikt papildomų amortizacinių savybių, bet pirmiausia tai jis skirtas pėdai liestis. Tokia tarpinė. Ir vat tie vidpadžiai būna net labai specializuoti, vieni labai geri, kiti nevykę, dar kiti šiaip sau. Kai kurie universalūs, bet irgi, vieni vienus aspektus sprendžia, kiti kitus, ir pan. Čia gamintojų asortimentai - ir iš jų renkiesi, ko reikia. Nebūtinai pataikai iškart, nevisad ir batai yra tinkami, bet vidpadžių asortimentas egzistuoja savaime. O "pampersų" asortimentą matau, kad yra, matau jo įvairovę, o koks kam nemoku identifikuoti. Kad ir tie su geliniais elementais. Kam iš viso galima dėti ten gelį? Gal atitaikius geometriją jis tikrai duos tam tikrą efektą, bet aš ne "gal" teiraujuosi. Tarkim, būtų koks tai gaminamų "pampersų" savybių katalogas - geliai dedami ten ir ten tokiam tai tikslui; "pamperso" storiu siekiama didinti tokią tai savybę, atitinkamai mažinant anokią savybę; tokia tai medžiaga dedama siekiant tokios tai charakteristikos (atitinkamai mažinant priešingą charakteristiką), o va šitokia medžiaga suteikia šitokias charakteristikas; lenktynėms rinkitės tokius ir tokius "pampersus", treniruotėms tokių nesirinkit, o rinkitės va tokius; tokie anokie ir šitokie netinkami tokiems tai atvejams, o kitiems tinkami. Tegu neoficialus sąrašas, tegul orientacinis, na bet kažkoks gal yra. Aš tai tik laisvalaikiu važinėju, bet sporte tai pinigai sukasi, ten gi viskas svarbu. Tai įsivaizduoju, kad bent jau "pampersai" atsakingoms lenktynėms ir namų šeimininkei bei jos draugeliui-palydovui turėtų skirtis savybėmis. Vienus pagamint brangiau, kiti gali būti iš prastesnių medžiagų. Ir bet koks gamintojas, ir bet koks pirkėjas suinteresuoti, kad vienas kitą suprastų, vienas džiaugsis, kad pirkėjas grįš vėl patenkintas, pirkėjas noriai grįš, nes pataikė, ko norėjo. O tai kaip atskirt? Tarkim, ne Thomase Phillipse ir ne sportinės aprangos salone, kur konsultantas specas viską išaiškins - vat rankose yra koks 15 skirtingų, galiu 10 rinktis. Pagal ką rinktis? Vat spalvos skirtingos, ką gamintojas sufleruoja spalvomis? Štai formos skirtingos - kodėl gaminama ta forma ir kodėl tokia forma. Kai žinai - apžvelgi ir išsirenki.
Ish_gatves

Standartinė mantasm » Pir Lie 17, 2017 19:59:01

O pampersas su kuo liečiasi? Su užpakaliu ir sėdyne. Seniau sėdynės būdavo didelės ir sunkios, iš prie užpakalio prisitaikančios odos. Pvz klasikinės Brooks. Ir su jom numindavo šimtus ir tūkstančius vienu prisėdimu. Dabar sėdynės mažos ir lengvos, bet nebeprisitaikančios - tą atitinka pampersas. Jei sėdynė mažiau komfortiška - pampersui daugiau darbo.

Gali paskaityt pas gamintojus kurie gamina gerus pampersus ir dar geresnį jų marketingą - Assos, Rapha. Pasižiūrėk jų skirtingų pampersų fotkes. Skirtumų tarp pigių, varžybinių ir ultra ilgų distancijų yra, gal įžvelgsi tai ko ieškai. Bet spalvų kodų nerasi... Pvz Assos visi eina violetiniai :) Tiek pigiausias, tiek brangiausias. Rapha rodos irgi vienodi, nepamenu.

Pvz minėti Assos ir Rapha kažkiek skirsto funkciškai - yra atskiros linijos varžybiniams ir ultra-ilgoms distancijoms. Varžybinis dažniausiai orientuotas į aerodinaminę poziciją, minimalistiškesnis, patys šortai labiau aerodinamiški. Ilgoms distancijoms skirti būna biški riebesni ir patys šortai laisvesni, bendrai pasiuvimas laisvesnei sėdėsenai. Rodos Endura gamina skirtingus pampersus pagal užpakalio plotį. Bet daugelis gamintojų skirsto tik pagal kainą, pigus-brangus.
mantasm

Standartinė Bagazine » Pir Lie 17, 2017 20:09:36

Turejau galvoje kad pampersas NEGALI atstoti sedynes trukumus...

O sedyne visu pirma renkamasi kaip batai pagal dydi.... O tik paskui jos savybes ir kaina. Tai sunkiai isivaizduoju kaip dvirati galima issirinkti pagal sedyne.
O jei gamintojo nera nurodytas tikslus sedinkauliu plotis sedynes parametruose, tai tiesiog dazniausiai tinka sedinkauliu plotis + 20mm ir gauni bendra sedynes ploti.

Sedynes reikiamas dydis daug svarbiau nei jos savybes. Vel tas pats kas ir su batais, koks skirtumas is paciu geriausiu tikros odos salamander jei jie per kelis numerius didesni ar mazesni...

Isskyrus gal Brooks kurios labiau skirtos turizmui bet maciau ir MTB yra, kurios prisitaiko pacios prie konkretaus seimininko.
Va pvz cia tik plociai surasyti bet to paties ir nelabai brangaus modelio net 3 dydziai, nuo 135 iki 150 kas yra pakankamai daug. Tai cia parduotuveje tokie dydziai o realiai diapazonas gali buti dar didesnis, ir jei ne tavo dydzio sedyne jokie pampersai to neatstos. https://goo.gl/QgKaBF
Bagazine

Standartinė Bagazine » Pir Lie 17, 2017 20:29:08

Sita atstuma reikia tiksliai zinoti https://goo.gl/9evWZS
Specialized anksciau prie savo prekiu imesdavo sita kaip bonusa tam reikalui issimatuoti http://www.tandembicycling.com/wp-content/uploads/2011/07/BG-Saddle-FitPG.jpg
Bagazine

Standartinė Ish_gatves » Pir Lie 17, 2017 21:07:22

mantasm rašė:...Dabar sėdynės mažos ir lengvos, bet nebeprisitaikančios - tą atitinka pampersas. .... Skirtumų tarp pigių, varžybinių ir ultra ilgų distancijų yra, gal įžvelgsi tai ko ieškai. Bet spalvų kodų nerasi... Pvz Assos visi eina violetiniai........... kažkiek skirsto funkciškai - yra atskiros linijos varžybiniams ir ultra-ilgoms distancijoms......... Ilgoms distancijoms skirti būna biški riebesni ir patys šortai laisvesni, bendrai pasiuvimas laisvesnei sėdėsenai...... Bet daugelis gamintojų skirsto tik pagal kainą, pigus-brangus.

O, na vaizdas tikrai po šio komentaro įgauna silueto kontūrus, ačiū. Aš mat pačių gamintojų nežinau, o jei ir žinočiau tai neįsigilinęs negaliu apie juos spręsti, bet va iš žmogaus, kuris natūraliai žino situaciją, net ir trumpas komentaras naudingas. Čia kas link spalvų, matyt ten tas kinietis, kur spalvai priskyrė funkciją, tuo atveju ir tiems šortams ir tiko. Gal dėl mano neapsišvietimo ir suklaidino. Atseit, nuvairavau kiek per daug į šoną. Jei "Assos eina visi violetiniai", tai matyt tikrai ne su savybėmis tas sietina, ir kalbant apie tą gamintoją.
Užmečiau akį ir į Assos ir į Rapha tinklapius, aprašymai suprantami, ir jei iš ten pirkčiau, tai galėčiau išsirinkti. Ten ne "pampersų", o pačių šortų su "pampersais" aprašymai ir charakteristikos, kas ir suprantama, nes produktas tai gi šortai, pirksi šortus pagal jų funkciją, paskirtį, savybes ir pan. Ir kainą, aišku. Aš gal per daug noriu - atskiro šortų elemento (tai yra "pamperso") charakteristikų, kad galėčiau atskirai nusipirkęs (arba išsikirpęs iš nebrangiai gautų neblogų šortų) patį "pampersą" jį prisisiūti prie savo pasisiūtų šortų. Tiksliau jau prisisiuvau ir dar nusimato, o kelis turiu ir fabrikinius, tinkamus ir naudojamus kitais atvejais. Tai aš, kaip ne sportininkas, pasidariau hibridinius šortus, kurių niekas negamina, nes gal ir pirkėjų nebūtų - o aš pasidariau būtent sau, kad būtų vos ne idealūs. Ir taip ir gavosi. Na, o idealiems šortams reikia jei ne idealaus "pamperso", tai bent tokio, kad neišlįstų kažkokios nenumatytos prastos savybės, tada ieškot kito reikės, iš čia ir klausimas - kokio kito?
Sprendžiant pagal prieinamus kriterijus, tai kaina tikrai ne paskutinėj vietoj. Tai spėju, kad jei "pampersas" brangus, net nesvarbu, kokios linijos, ir kokiai funkcijai skirtas, man kaip ne sportininkui bus vienodai geras ir geresnis, nei pagamintas iš anksto žinant, kad pirkėjas bus ir ne sportininkas, ir nesuprantantis sportui reikalingus poreikius. Eiliniam vartotojui eilinis produktas. Tai ir susidėvės kaip eiilinis. O produktas orientuotas į funkciją ir kainuojantis nemažai, ir ne tik dėl vardo, bet ir dėl medžiagų savikainos - tai toks produktas ir tarnaus kitaip, tai yra geriau ir patikimiau. Ar mintis teisinga? Turiu omeny, jei kitų kriterijų kaip ir nėra kaip patikrinti.
Balnelis mano toli gražu ne Brooks, bet vis tiek tenkina. Kai netenkins - pasikeisiu. Bet klausimo dabar nėra dėl balnelio, aš balnelių nekeičiu kaip "pampersų"....
Dėl šortų laisvumo ultra-ilgoms distancijoms man naujiena, žinoma, ir ko gero naudinga. Man ir trumpa distancija patampa ultra-ilga, jei liežuvis burnoj nebesilaiko, akys stulpu, o fūros lekiančios pro šalį nebegąsdina, nes jei mirsiu, tai ir gerai, nes baigsis kančios... :badgrin: . Kažkaip man laisvesni, nors ir aptempti, šortai visai prie širdies, matyt ne be reikalo. O lenktyniavimas niekad neviliojo.
Bagazine rašė:... Specialized anksciau prie savo prekiu imesdavo sita kaip bonusa tam reikalui issimatuoti http://www.tandembicycling.com/wp-content/uploads/2011/07/BG-Saddle-FitPG.jpg

Paveiksliuką užsiseivinau, atpažįstu tašką pagal pojūčius, matyt išsimatuosiu prie progos, bet šiaip tai skundų neturiu. O kas tas bonusas - nuotrauka labai maža, nesupratau, kas ten per daiktas? Parašyta "Balnelio geometrijos atitikimo sistema". Na ir ką? Tai išsimatuoji subinės taškų atstumą, ir eini matuotis balnelių - o kas ten tas per daiktas supakuotas? Ten panašu į bato vidpadį :-D
Ish_gatves

Standartinė mantasm » Pir Lie 17, 2017 22:32:56

Bagazine rašė:Turejau galvoje kad pampersas NEGALI atstoti sedynes trukumus...

Kodėl negali? Gali. Aišku geras pampersas ir tinkama sėdynė dar geriau. Bet per trumpesnį išvažiavimą su geru pampersu gali ir nepastebėt, kad sėdynė ne itin tinka. Aišku jei sėdynė visiškai netinkama, tada joks pampersas nepadės.

Ish_gatves rašė:Tai aš, kaip ne sportininkas, pasidariau hibridinius šortus, kurių niekas negamina

Jei gerai supratau ką pasigaminai - būna. T.y. normalūs triusikai tik su pampersu. Ant kurių viršaus gali dėtis kelnes/šortus/etc pagal poreikį. Dažniausiai jie būna su minimalistiniu pampersu, kad ir nulipus nuo dviračio normaliai atrodytų ir vaikščiot netrukdytų.

Ish_gatves rašė:Aš gal per daug noriu - atskiro šortų elemento (tai yra "pamperso") charakteristikų, kad galėčiau atskirai nusipirkęs (arba išsikirpęs iš nebrangiai gautų neblogų šortų) patį "pampersą" jį prisisiūti prie savo pasisiūtų šortų

Pampersų rinkoje yra dviejų rūšių gamintojai. Vieni gamina nuo A iki Z, o kiti gamina pusgaminius ir parduoda siuvykloms. Pvz esu turėjęs skirtingų gamintojų šortus su identišku pampersu. Ant pamperso buvo ir gamintojo pavadinimas. T.y. pačio pamperso, ne šortų. Tokius pampersus tikrai galima gaut su visom charakteristikom ir t.t. Bet tai atskira rinka ir reiktų ieškot per siūvėjų kanalus, o ne dviratinius. Bet rimtesni gamintojai arba patys gamina pampersus, arba tuos pusgaminius per daro taip, kad niekas nesuprastų iš kur gauti :)

Ish_gatves rašė:Tai spėju, kad jei "pampersas" brangus .. tai toks produktas ir tarnaus kitaip, tai yra geriau ir patikimiau. Ar mintis teisinga? Turiu omeny, jei kitų kriterijų kaip ir nėra kaip patikrinti.

Esu ant visokių užsirovęs ir vien kaina tikrai nėra kriterijus. Pvz pirkau Sugoi šortus, vieną brangesnių jų modelių. Siūlės įtartinai atrodė ir teko grąžinti į garantinį. Pampersas irgi ne kažkas wow. Už tą pačią kainą pasiėmiau Assos pigiausią modelį - visiškai kita tiek pasiuvimo, tiek pamperso kokybė. Castelli pampresas mano užpakalio/sėdynės kombinacijai irgi ne taip gerai tinka kaip minėtas pigesnis Assos. Kitiem sako atvirkščiai. Žodžiu kiek užpakalių, tiek nuomonių.. Čia kaip batai. Vienam vieno gamintojo geriau limpa, kitam kito. Su kaina kažkiek koreliuoja, bet pigesnis daiktas lengvai gali pasirodyti geresnis pagal kiekvieno subjektyvų vertinimą.
mantasm

Standartinė Ish_gatves » Pir Lie 17, 2017 23:34:19

mantasm rašė:...būna. T.y. normalūs triusikai tik su pampersu. Ant kurių viršaus gali dėtis kelnes/šortus/etc pagal poreikį. Dažniausiai jie būna su minimalistiniu pampersu, kad ir nulipus nuo dviračio normaliai atrodytų ir vaikščiot netrukdytų....

Tie kaip trusikai per trumpi ir dažniausiai juodi, bet iš principo arčiau jų, taip. Pasidariau ir sukarpęs Castelli šortus - beveik iki kelių ir su jų "pampersu", tai kaip ir tas pats gavosi, tik kamufliažiniai, su išorinėmis kišenėmis su užtrauktukais, tai tuos ir be viršutinių šortų normaliai dėvėt galima ir akių nebado blizgančios juodos spalvos spindesiu.
mantasm rašė: Pampersų rinkoje yra dviejų rūšių gamintojai. Vieni gamina nuo A iki Z, o kiti gamina pusgaminius ir parduoda siuvykloms. Pvz esu turėjęs skirtingų gamintojų šortus su identišku pampersu. Ant pamperso buvo ir gamintojo pavadinimas. .......Bet tai atskira rinka.... ..Su kaina kažkiek koreliuoja, bet pigesnis daiktas lengvai gali pasirodyti geresnis pagal kiekvieno subjektyvų vertinimą.

Aha, ačiū. Jo, yra vienodumo, ne tik skirtumai, nors gamintojai (pačių šortų, turiu omeny) tai pas mane mėtėsi visokiausi, patys šortai kartais daug įtartinesni savo prastumu atrodė, nei juose įsiūti "pampersai". Kainos irgi nesuabsoliutinu, na kaip ir su batais - brangesni bus kažkuo geresni, nors nebūtinai taip jau ir tikrai geri. Na bet pvz to paties gamintojo vos ne identiški du modeliai, bet vienas trečdaliu brangesnis už kitą - o brangesnis, nes su GoreTexu ir Vibram padu, o pigesnysis tokio pat rašto padu, bet paprastu, ir be GoreTexo. Tai tas brangesnis yra geresnis, jo savybės įmantresnės ir veikiančios, jį nusipirkus galima ir patausoti, o tą pigesnį irgi nusipirkus galima trinti be gailesčio kasdien. Tai šiuo atveju aš žinau Vibram pado ir GoreTexo pluošto vertę ir paskirtį. Ir matau iš ko ta didesnė kaina susideda, kodėl yra tas pabrangimas, kuo jis atsiperka, ką papildomo iš to brangumo gausiu. Nežinant niekas nesikeičia - tik tiek kad kai nežinai, tai gali apsišaut.
Tai su "pampersais" situacija yra būtent tokia: skirtumus matau, arba net nematau, tik nujaučiu, o nesuprantu, ką matau.
Na bet iš šių pasikalbėjimų aiškesnė situacija.
mantasm rašė: ...Reiktų ieškot per siūvėjų kanalus, o ne dviratinius. ....

Tai aš buvau siuvykloj, mačiau atskirai parduodamų pampersų, kai ką nusipirkau. Pirmą kartą kai užtaikiau, tai galiu pasakyt, kad visi buvo "š", jau vien todėl, kad matomai padaryti iš porolono, naudojamo balduose. Jis apsiūtas medžiaga, aišku, bet aš tą poroloną užsimerkęs ir per atstumą turbūt atpažinčiau, daug reikalų su juo turėjau ir dabar tos medžiagos vengiu iš esmės. Porolono gyvenime neturi būti. Nes apgaus ir paliks, taip sakant. Paklausiau padavalkų, ar neturi kitokių, ne poroloninių "pampersų", tai atsakė, "žinai, turėjom gelinių, bet atvarė Statkevičius ir visus nupirko" :lol: . O vėliau buvo ir gelinių, tai kelis įsigijau. Bet jie man visiškai kitokie, nei visi kiti matyti fabrikiniuose šortuose. Aš žiūriu į juos ir nesuprantu, kokios paskirties produktą matau. Jie bendrai yra įprastos formos daiktas, tarsi atitinka įprastą "pamperso" formą, tačiau tai ne pampersas, o spec medžiagos gabalas, ta medžiaga nieko neatlieka, ji yra laikiklis geliui. Ir kraštai apsiuvimui. Galima apkarpyti. Ji kaip storas trikotažas - nei turi realų storį, nei sluoksnius, nei nieko. O gelio gabalai užima gerokai mažesnį plotą. Jie iš atskirų gabaliukų, bet arti viens kito, matomai dėl lankstumo atsikiri gabalai, o ne ištisinis. Per centrą labai platus (sąlyginai) tarpas. Kokiam tikslui tokius naudoti? Kaip tas gelis veiks, kada su juo gerai, o kada blogai? Man visokių situacijų būna, rasiu kada panaudoti, tai yra, kai ateis atitinkama situacija - o tai kokiom situacijom tie geliniai skirti? Ko reikia arba nereikia, kad gelinį pampersą užsidėjus būtų gerai? Ir kaip nesielgt, kad paskui nesigailėti? Aš padavalkų toj siuvykloj-parduotuvėj klausiau. Jos nutraukė ir sako, tu klausk pas dviratininkus, nes mes tai tik siuvėjos, va parodyk, kur siūt - ir mes tau bet ką susiūsim.... o tu jau po to žinokis...
Ish_gatves

AnkstesnisKitas

Grįžti į Dviračiai, rėmai, dalys

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių